КОЛИ: до 30 червня 2023 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: протидія корупції
Метою цього Річного програмного оголошення (РПО) є запрошення до подання концепцій на отримання грантового фінансування від Програми «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія!» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
РПО передбачає подання заявок на реалізацію проєктів, які розширюють громадську підтримку та залученість до антикорупційної діяльності, а також підвищують прозорість і підзвітність роботи органів влади під час війни, у перехідний та післявоєнний періоди. Проєкт «ВзаємоДія!» очікує на інноваційні ідеї та підходи, зорієнтовані на результат.
Для кого
До подання заявок запрошуються зареєстровані українські неприбуткові організації громадянського суспільства (громадські спілки, волонтерські організації, благодійні фонди, аналітичні центри, наукові установи, а також інформаційні агентства).
Сума
Загальний розмір гранта за цим РПО для організації(-ій) (чи консорціуму організацій) становитиме суму в гривнях, що еквівалентна сумі між 10 000 та 150 000 доларами США.
Згідно з процедурою подання заявок за цим РПО буде розглянуто такі типи грантів:
(1) кошти виділяються на основі визначених «етапів» чи результатів (FAA – контракти з фіксованою сумою);
(2) гранти на основі відшкодування витрат (спрощені чи стандартні гранти);
(3) прямі закупівлі та надання матеріалів / обладнання і / або послуг (грант у негрошовій формі).
Може застосовуватися поєднання грантів, найпоширенішими серед яких є контракт із фіксованою сумою з частиною в негрошовій формі для закупівлі товарів і / або послуг, а також змішаний грант на основі гранта в негрошовій формі з відшкодуванням оплати праці.
Тип гранта визначатиме команда Проєкту «ВзаємоДія!» перед наданням гранта на основі характеру діяльності за проєктом, а також фінансової та управлінської спроможності організації грантоотримувача
Терміни
Тривалість проєкту не має перевищувати 12 місяців, активності не повинні впроваджуватися після 30 листопада 2023 року.
Умови
Організатор визначає, що це РПО зосереджуватиметься (проте не обмежуватиметься) на таких першочергових сферах:
-
Моніторинг доброчесності у сфері гуманітарної допомоги і створення ефективних механізмів отримання й розподілу гуманітарної допомоги.
-
Сприяння розшуку, арешту й конфіскації активів, пов’язаних із фізичними та юридичними особами, щодо яких українська влада або іноземні юрисдикції запровадили санкції у зв’язку із вторгненням Росії в Україну або щодо яких ведуться розслідування у зв’язку з військовими злочинами, скоєними Росією.
-
Адвокація, мобілізація, дослідження, моніторинг та інші ініціативи, які сприятимуть прозорості заходів післявоєнної відбудови, зокрема для створення підґрунтя ефективного управління та контролю за фінансуванням відбудови.
-
Дослідження, аналіз і публічна комунікація щодо стратегічної та транснаціональної корупції задля побудови міжнародної підтримки антикорупційних реформ, пов’язаних з євроатлантичними прагненнями України, зокрема презентація напрацювань та історій успіху протидії російській пропаганді й наративу «неспроможної держави».
-
Налагодження зв’язків та співпраця з партнерами і громадськістю, спрямована на висвітлення важливості прозорого і підзвітного процесу відбудови, діяльності антикорупційних інституцій та антикорупційних зусиль організацій громадянського суспільства в різних сферах.
Можливості
Очікується, що ініціативи, які буде підтримано за цим РПО, сприятимуть досягненню таких результатів вищого рівня:
-
Зросла залученість громадян до боротьби з корупцією у сфері надання гуманітарної допомоги та у післявоєнній відбудові.
-
Посилено передумови для громадського моніторингу доброчесності у сфері гуманітарної допомоги та післявоєнній відбудові.
-
Зросла громадська підтримка та залученість до антикорупційної діяльності, а також підвищилася прозорість і підзвітність роботи органів влади.
-
Посилено передумови для ефективного розшуку, арешту й конфіскації активів фізичних та юридичних осіб, які пов’язані з військовими злочинами Росії, а також для запровадження санкцій за причетність до агресії Росії.