ДЕДЛАЙН: 31 січня 2024 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: медіа
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиАнглійський та Український ПЕН розпочинають прийом заявок від письменників, які проживають в Україні, на участь у новому письменницько-дослідницькому проєкті. Проєкт реалізується в рамках UK/UA Creative Partnerships programme, розробленої Британською Радою та Українським Інститутом, та пропонує співпрацю авторові/авторці, який/яка проживає в Україні і здатен створити текст, що становитиме творчий документ досвіду окремих людей та спільнот, які послуговуються письмовим чи усним словом як формою стійкості й опору російському вторгненню.
На першому етапі переможець муситиме пройти тримісячний етап дослідження та розробки теми в Україні, зібрати та систематизувати історії жителів різних регіонів країни, які послуговуються усним чи письмовим словом як формою стійкості та засобом збереження культури. Це можуть бути — але не виключно — прозаїки, поети, драматурги, журналісти, науковці, перекладачі, музиканти, блогери, бібліотекарі, активісти та діячі, що опікуються творчими й літературними ініціативами у своїх громадах. Ми зацікавлені також в історіях людей, чия діяльність спрямована на захист і підтримку вжитку української мови. Респонденти не обов’язково мусять бути професійними письменниками: нас цікавить різноманітна палітра досвідів і голосів, у тому числі тих, які належать організаторам громадських ініціатив, спрямованих на об’єднання спільнот, турботу про ментальне здоров’я громадян тощо. Ці розмови будуть проводитися особисто або ж у рамках віртуального інтерв’ю (з використанням формату телефонного чи відеодзвінка).
На етапі дослідження й розробки теми переможець отримає консультаційну підтримку у форматі трьох онлайн-зустрічей із Шарлоттою Гіґґінс, редакторкою відділу культури Guardian.
На другому етапі проєкту переможець буде запрошений на місячну резиденцію в Лондон. Протягом місячної резиденції в Лондоні переможець на основі зібраного в Україні матеріалу створить текст, який поширюватиметься в Україні у форматі брошури, а у Великій Британії — в цифровому форматі.
Фінальний текст повинен бути спрямований на те, щоб змістовно і творчо висвітлити історії окремих людей та спільнот по всій Україні й осмислити феномен мистецтва й культури як засобу підвищення особистої і колективної стійкості та витривалості. Мета проєкту чіткіше окреслити розмаїту й детальну палітру людських доль, з яких складається життя сьогоднішньої України.
Для кого
До конкурсу на участь у проєкті запрошуються апліканти, які послуговуються різними формами та жанрами художнього письма. Треба зазначити в заявці, яку саме форму матиме ваш фінальний текст: це може бути збірка віршів, книжка документальної прози, журналістська публікація розшифрованих інтерв’ю тощо.
Критерії відбору резидентів
-
Резидент повинен засвідчити, що він є автором щонайменше двох опублікованих праць. Це можуть бути як авторські книжки, так і тексти в антологіях, онлайн-журналах, газетах тощо.
-
Резидент повинен наразі проживати в Україні.
-
Резиденту має виповнитися 18 років станом на 1 березня 2024 року.
-
Резидент повинен мати змогу провести дослідження й розробку теми в Україні протягом періоду від 1 березня до 31 травня 2024 року.
-
Резидент повинен мати змогу працювати особисто на резиденції в Лондоні впродовж 30 днів у проміжку від 1 червня до 31 липня 2024 року, в тому числі мати дійсну візу та паспорт чи змогу оформити ці документи на час, необхідний для подорожі до Великої Британії з моменту початку резиденції. Англійський ПЕН зможе відшкодувати апліканту фінансову вартість візи.
-
Резидент повинен володіти розмовною і письмовою англійською мовою на рівні не нижчому за B2 / Upper Intermediate (детальнішу інформацію можна знайти тут). Зверніть увагу, що фінальний текст наприкінці резиденції не обов’язково має бути написаний англійською, оскільки ми маємо змогу перекласти його.
-
Доступ до ресурсів (як-от комп’ютер, інтернет тощо) є обов’язковим для проведення дослідження й розробки теми.
-
Під час резиденції в Лондоні ми не маємо змоги надавати житло особам, що перебувають на утриманні резидента. Якщо ви маєте на утриманні інших членів родини, то мусите самостійно подбати про підтримку та догляд за ними.
Сума
Учасники проєкту отримають:
-
3 (три) онлайн-консультації з редакторкою відділу культури Guardian Шарлоттою Гіґґінс під час проведення дослідження й розробки теми.
-
2 (дві) особисті консультації з британським ментором, який має відповідний творчий профіль (поет, журналіст, автор нонфікшн-літератури) під час резиденції.
-
Проживання в Лондоні.
-
30-денну стипендію в розмірі 1290 фунтів (43 фунти на день).
-
Покриття видатків на транспорт у межах Лондона в розмірі до 300 фунтів за 30 днів.
-
Читацький квиток Лондонської бібліотеки, дійсний на період резиденції.
-
Організаційну підтримку від Англійського та Українського ПЕН на час роботи над проєктом.
-
Запрошення на події, організовані Англійським ПЕН та нашими партнерами під час вашого перебування на резиденції.
-
У разі потреби — допомогу в організації зустрічей із фахівцями з нашої мережі контактів, чия експертиза може знадобитися вам у роботі.
Дедлайн
31 січня 2024 року.
Умови
Щоб подати заявку, перейдіть за посиланням: https://bit.ly/3vacDAY
Зверніть увагу, що до розгляду прийматимуться тільки заявки, заповнені англійською мовою.
Наприкінці лютого 2024 року організатори зв’яжуться з усіма аплікантами, щоб оголосити результати конкурсу.