КОЛИ: до 03 червня 2023 р. включно
ДЕ: вся Україна, за винятком районів, визначених Мінреінтеграції у переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні).
ГАЛУЗІ: місцеве самоврядування
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиМіністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України оголосило про перший конкурс проєктів термомодернізації громадських будівель серед українських міст. Конкурс проєктів відбувається в межах програми «Енергоефективність громадських будівель в Україні» (UPBEE), яку фінансує Європейський інвестиційний банк (ЄІБ). Розпочатий відбір має на меті реалізувати проєкти термомодернізації на 100 млн євро.
Програма «Енергоефективність громадських будівель в Україні» є рамковою кредитною угодою між Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) та Україною на суму 300 млн євро, націленою насамперед на малі та середні муніципалітети, місцеві ради та регіональні адміністрації, які досі не мали можливості здійснювати заходи з підвищення енергоефективності.
Метою програми є фінансування термомодернізації громадських будівель, таких як заклади охорони здоров’я, школи, дитячі садки, спортивні та культурні центри, адміністративні будівлі тощо. Програма також передбачає фінансування ремонту пошкоджених війною обʼєктів, побудови бомбосховищ та адаптацію будівель до умов, які краще відповідатимуть потребам внутрішньо переміщених осіб (ВПО) і громад, що їх приймають.
Для кого
Відповідно до вимог Порядку відбору, заявки на участь у Програмі подаються органами місцевого самоврядування, які є Кінцевими бенефіціарами проектів.
Програма орієнтована, в першу чергу, на малі та середні міста та територіальні громади по всій території України, за винятком районів, визначених Мінреінтеграції у переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні).
Сума
Програма UPBEE підтримується грантами — від Інвестиційної платформи сусідства ЄС (NIP) у розмірі 5 млн євро та багатостороннього донорського фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P) у розмірі 4 млн євро.
Програма реалізується на умовах співфінансування. За рахунок місцевого бюджету сплачується податок на додану вартість та компенсуються інші необхідні витрати, які не покриваються коштами позики, а також, за потреби, витрати потенційних Кінцевих Бенефіціарів на виготовлення та проведення експертизи проектної документації, проведення енергетичного аудиту будівель та виготовлення енергетичного сертифіката.
Згідно з Фінансовою угодою, кошти надаватимуться у вигляді позики кожному Кінцевому Бенефіціару відповідно до договору позики (кредитного договору), укладеного між Міністерством фінансів України, Мінрегіоном та Кінцевими Бенефіціарами.
Терміни
Пропозиції для участі у відборі проектів із супровідними документами необхідно подати до 3 червня 2023 року включно.
Умови:
Попередній відбір проектів термомодернізації для участі у Програмі проводитиметься окремо для двох груп Кінцевих бенефіціарів на основі готовності проектної та іншої технічної документації.
До першої групи увійдуть Кінцеві бенефіціари, які мають готову проектну та іншу технічну документацією на проекти термомодернізації, що подаються на відбір.
Після відбору та проведення оцінки фінансового стану потенційних Кінцевих Бенефіціарів, такі Кінцеві бенефіціари укладають договір позики (кредитний договір) з Міністерством фінансів України, Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України та приступають до реалізації проектів термомодернізації.
До другої групи увійдуть Кінцеві Бенефіціари, які не мають готової проектної та іншої технічної документації на проекти термомодернізації. Після попереднього відбору вони будуть зобов’язані підготувати таку документацію та подати її на оцінку проекту термомодернізації.
Після оцінки проекту термомодернізації та проведення оцінки фінансового стану потенційних Кінцевих Бенефіціарів, такі Кінцеві бенефіціари укладають договір позики (кредитний договір) з Міністерством фінансів України, Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України та приступають до реалізації проектів термомодернізації.
Вимоги до Кінцевих Бенефіціарів та проектів термомодернізації наведено у Порядку відбору, критеріях прийнятності Кінцевих Бенефіціарів, опублікованих на веб-сайті Мінінфраструктури.
Пропозиції для участі у відборі проектів із супровідними документами необхідно подати до 3 червня 2023 року включно на електронну адресу UPBEE.proposal@mtu.gov.ua.
Додаткову інформацію можна отримати за електронною адресою UPBEE.support@mtu.gov.uaчи за телефоном +380 50 332 61 49 (WhatsApp, Telegram), +380 44 351 46 31.
*Розподіл коштів для проектів термомодернізації залежить від підтвердження Європейською комісією наявності гарантії ЄС та схвалення керуючими органами ЄІБ виплати коштів Україні.
Зразок гарантійного листа від потенційного Кінцевого Бенефіціару;
Зведений перелік документів які необхідно подати для участі у проекті.
Можливості
Фінансування надаватиметься Кінцевим бенефіціарам на термомодернізацію громадських будівель (лікарень, шкіл, дитсадків, спортивних закладів, будинків культури, будівель органів місцевого самоврядування тощо).
Крім проектів термомодернізації будівель, фінансування може бути надано на будівельні роботи (включаючи роботи з ремонту пошкоджень, отриманих внаслідок військової агресії Російської Федерації) у громадських будівлях, у тому числі, з метою забезпечення відповідності потребам внутрішньо переміщених осіб та приймаючих їх територіальних громад.