ДЕДЛАЙН: 15 грудня 2024 року
ДЕ: Черкаська, Тернопільська, Чернівецька, Закарпатська, Дніпропетровська, Волинська, Вінницька, Хмельницька, Полтавська, Житомирська, Рівненська, Івано-Франківська, Одеська, Чернігівська, Миколаївська, Львівська, Кіровоградська, Київська області
ГАЛУЗІ: громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиПрограма «Єднання заради дії» оголошує грантовий конкурс проєктів, спрямованих на вирішення критичних проблем ВПО в приймаючих громадах. Це можливість для громадських організацій, які готові працювати над вирішенням критичних викликів, з якими стикаються внутрішньо переміщені особи, такими як житло та працевлаштування, надання психосоціальної підтримки, сприяння соціальній згуртованості. Також це можливість для незалежних засобів масової інформації для створення матеріалів про ВПО, зокрема для зменшення упередженості до ВПО. Ініціативні групи громади можуть подаватися на гранти лише у партнерстві з громадською організацією.
Метою конкурсу проєктів є вирішення критичних проблем та посилення соціального впливу ВПО. Проєкти можуть бути спрямовані на будь-яку вікову авдиторію.
До участі запрошуються таких 18 областей:
-
Черкаська область
-
Чернівецька область
-
Хмельницька область
-
Тернопільська область
-
Закарпатська область
-
Полтавська область
-
Житомирська область
-
Рівненська область
-
Дніпропетровська область
-
Івано-Франківська область
-
Одеська область
-
Миколаївська область
-
Чернігівська область
-
Львівська область
-
Волинська область
-
Київська область
-
Кіровоградська область
-
Вінницька область
Запропонований проєкт повинен відповідати меті програми: надання внутрішньо переміщеним особам можливості стати лідерами у питаннях згуртованості громади, очолити структури підтримки, підвищити їхню стійкість та сприяти національному відновленню України.
Активності, запропоновані в межах вашого проєкту, мають бути змістовними та такими, ефективність яких можна виміряти.
Одна організація чи група організацій може подати до двох заявок на цей конкурс, але буде підтримана лише одна.
Команда IREX буде залучена на кожній стадії впровадження грантового проєкту, а саме: перевірка звітів, моніторинг активностей, листування, зустрічі з грантерами за потреби.
Для кого
Проєкт для громади – проєкт ініціативної групи та організації, спрямований на вирішення критичної потреби ВПО у громаді. Приклади ідей активностей для громад:
-
Співпраця з платформами для працевлаштування з метою сприяння працевлаштування ВПО. Розміщення спеціальних ресурсів з професійного розвитку та рекомендації з подальшого навчання ВПО, розробка рубрики вакансій дружніх для ВПО, співпраця з працедавцями щодо працевлаштування ВПО.
-
Співпраця із центрами зайнятості та спеціалізованими організаціями/програмами задля працевлаштування ВПО. Послуги кар’єрного консультування, допомога в підготовці резюме, проведення тренінгів з пошуку роботи та співбесід, а також організовувати зустрічі з роботодавцями.
-
Співпраця з місцевою владою щодо впровадження ідей, які сприяють посиленню соціального впливу ВПО;
-
Створення креативних просторів для ВПО, як місця спілкування та співпраці з мешканцями приймаючої громади, спільного навчання, проведення майстер-класів, зустрічей та змістовного відпочинку;
-
Створення можливостей для неформальної освіти внутрішньо переміщених осіб, які б сприяли їх інтеграції у приймаючі громади, а також можливостей неформальної освіти для інших мешканців громади задля посилення їх спроможності сприяти інтеграції внутрішньо переміщених осіб;
-
Започаткування нових соціальних послуг для ВПО (інноваційних послуг на базі бібліотеки, кімнати психологічного розвантаження, соціального простору для громади та громадських організацій на базі культурного центру чи іншого об’єкта тощо);
-
Організація відкритих консультаційних сесій, де представники місцевої влади та організацій допомагають ВПО дізнатися про програми підтримки, можливості працевлаштування та варіанти житла.
-
Організація форумів на яких ВПО розповідають про свої досягнення після переїзду. Це можуть бути історії про розвиток власного бізнесу, волонтерство або ініціативи, що позитивно вплинули на громаду.
-
Інтерактивні воркшопи з житлового права для ВПО
-
Медіакампанії про історії успіху ВПО
-
Створення окремих розділів для ВПО на популярних новинних порталах, щоб суспільство було в курсі проблем ВПО і їх вирішення.
-
Медіа-освіта для ВПО: проведення навчальних семінарів для переселенців, на яких їх навчають, як створювати медіа-контент (статті, блоги, відео) про свої переживання.
-
Організація спільних виїздів на природу або до культурних пам’яток, де ВПО та місцеві жителі можуть спільно досліджувати нові місця.
-
Організація культурних/кулінарних/спортивних фестивалів в яких братимуть участь як місцеві жителі, так і ВПО
Цей перелік несе ілюстративний характер та не є вичерпним.
Критерії прийнятності:
-
Організація має здійснювати свою діяльність в одній з цільових областей програми: Черкаській, Тернопільській, Чернівецькій, Закарпатській, Дніпропетровській, Волинській, Вінницькій, Хмельницькій, Полтавській, Житомирській, Рівненській, Івано-Франківській, Одеській, Чернігівській, Миколаївській, Львівській, Кіровоградській та Київській.
-
Типи юридичних осіб, які можуть подавати заявки на конкурс: громадські організації та благодійні організації, які офіційно зареєстровані відповідно до законів України “Про громадські об’єднання” або “Про благодійну діяльність та благодійні організації” та включені до “Реєстру неприбуткових організацій” з відповідною ознакою неприбутковості.
-
Організація має здійснювати свою діяльність в Україні, мати офіційну реєстрацію та здійснювати свою діяльність відповідно до законодавства України, всіх чинних цивільних та податкових норм, включаючи відповідні місцеві нормативно-правові акти та статути.
-
Організація не є забороненою відповідно до Систем управління грантами (SAM), Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США, зведеного списку Ради Безпеки ООН.
-
Громадська організація та її члени не можуть представляти або бути пов’язаними з будь-якою політичною партією, або з призначеними чи обраними посадовими особами органів влади.
-
Заявки на отримання грантової підтримки повинні бути подані українською мовою.
-
Організації, зареєстровані у США або інших країнах, не мають права подавати заявки.
-
Заявки на отримання грантової підтримки повинні відповідати цілям, завданням та принципам проєкту.
-
Заявки на отримання грантової підтримки повинні містити короткострокові та довгострокові результати, що відповідають цілям програми.
-
Тривалість проєкту не може перевищувати строки, зазначені в цьому запиті на отримання заявок на грантову підтримку.
Сума
За результатами цього конкурсу, відібрані заявники зможуть отримати грант для втілення проєкту у строк від 4 до 10 місяців. Розмір наданого гранту буде залежати від специфіки затвердженого проєкту. Заявники, які подадуть проєкти, що будуть реалізовуватися одночасно в декількох областях, матимуть пріоритет при розгляді заявок та отриманні грантової підтримки.
Власний внесок не передбачений.
У бюджет можна включати такі категорії витрат, але не обмежуватися ними:
-
Оренда обладнання.
-
Організація каво-пауз чи обідів для заходів.
-
Розробка промоційних матеріалів згідно брендингу програми для використання у програмних цілях (не для продажу).
-
Закупівля та роздача промоційних пакетів для учасників.
-
Матеріали для проведення заходів.
-
Поліграфія, включаючи плату за розробку дизайну: навчальні роздаткові матеріали (друкована або аудіо інформація, яку ви плануєте використовувати у межах реалізації проєкту), а також рекламні матеріали (листівки, банери тощо), які використовуватимуться для промоції заходів у межах вашого проєкту.
-
Канцтовари.
-
Прямі витрати на супровід проєкту: бухгалтерські послуги, тощо.
-
Гонорари консультантам, тренерам.
-
Транспортні витрати (в межах України).
-
Банківські збори (включаючи відкриття та закриття спеціального рахунку/субрахунку та всі банківські комісії, пов’язані з проєктом).
-
Інші витрати, пов’язані з проектом (предмет затвердження програмою «Єднання заради дії»).
-
Засоби індивідуального захисту від COVID-19, а саме: індивідуальні захисні, не медичні маски (повинні бути схвалені програмою).
Дедлайн
Щоб подати заявку на Конкурс проєктів, слід виконати такі кроки:
-
Крок 1. Завантажте шаблони документів за посиланням.
-
Крок 2. Заповніть шаблони відповідно до наданих вказівок та зберіть необхідні документи згідно з Додатком 1.
-
Крок 3. Надішліть пакет документів на е-мейл: tender-ua@irex.org. У темі листа вкажіть: “Грантова підтримка для вирішення критичних проблем ВПО у громадах_назва громади_назва організації”
Заявка повинна бути надіслана на е-мейл, зазначений вище, не пізніше дати закриття прийому заявок на конкурс, а саме: 23:59 15 грудня 2024 (за Київським часом). Витрати на оформлення та подання заявки, здійснені до дня надання гранту, вважаються недопустимими і не відшкодовуються.
Для участі в конкурсі необхідно надати IREX пакет наступних документів:
-
Заповнена заявка на участь (згідно з наданим шаблоном);
-
Бюджет запропонованого проєкту (згідно з наданим шаблоном);
-
Робочий план (згідно з наданим шаблоном);
-
Свідоцтво про державну реєстрацію ГО;
-
Рішення про внесення до Реєстру неприбуткових організацій та установ ГО;
-
Наказ про призначення директора або особи, яка уповноважена на підписання грантової угоди, або Протокол ГО;
-
Довідка про банківські реквізити ГО;
-
Наказ або положення про облікову політику організації ГО (за наявності);
-
Наказ або положення про здійснення закупівель товарів, робіт, послуг
-
Статут ГО (Скановану версію).
Надсилаючи пропозиції електронною поштою, переконайтеся, що вони відправляються у форматі *.pdf чи *word. Копії документів, що додаються до пропозиції повинні бути у форматі.pdf чи *word і не містити вірусів чи пошкоджень тільки в архіві ZIP.