КОЛИ: до 30 вересня 2023 р.
ДЕ: Житомирська, Київська, Чернігівська області
ГАЛУЗІ: охорона здоров’я
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиМетою цього оголошення про річну грантову програму (ОРГП) є поширення інформації про цілі та плани Проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» (Проект) на період між 1 жовтня 2022 року та 30 вересня 2023 року стосовно забезпечення справедливих і рівних можливостей для всіх відповідних комунальних закладів охорони здоров‘я (ЗОЗ) первинної ланки, у тому числі центрів первинної медичної допомоги (ПМД) або інших ЗОЗ, які надають послуги ПМД, розташованих у цільових областях Проекту, щодо подання інноваційних концепцій/заявок на отримання грантової підтримки в рамках грантової програми Проекту. Це ОРГП публікується відповідно до Закону США про допомогу іноземним державам від 1961 року.
Згадане ОРГП дозволяє Проекту, який впроваджується компанією «Делойт» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), збирати від закладів охорони здоров’я концепції/заявки на відновлення основних медичних послуг в областях України, які:
-
були нещодавно звільнені (або деокуповані) і у яких є пошкоджені/порушені місцеві системи охорони здоров’я;
-
відчувають значний тиск на систему охорони здоров’я, пов’язаний із війною, наприклад, через високу концентрацію внутрішньо переміщених осіб (ВПО) або інших уразливих верств населення.
Першими цільовими областями Проекту стали Київська, Чернігівська та Житомирська області. Підтримка може бути розширена на інші області (наприклад, Харківську чи Дніпропетровську) після деокупації та за умови безпечного доступу до них інших партнерів.
Проект USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» (Проект) продовжує підтримувати формування прозорої, підзвітної та ефективної системи охорони здоров’я в Україні, здатної задовольняти відповідні потреби її громадян. Однак неспровокована воєнна агресія Росії призвела до того, що Проект був змушений зосередитися на стабілізації та відновленні сектору охорони здоров’я. Під час війни та паралельної відбудови України Проект віддаватиме пріоритет життєво важливим заходам з метою швидкого реагування на проблеми, пов’язані з війною, відповідно до Національного комплексного плану відновлення України, для розробки якого Проект надавав технічну допомогу (в частині заходів з відновлення сектору охорони здоров’я). У тісній співпраці з USAID Проект продовжуватиме координувати заходи інших донорів і партнерів з метою забезпечення виконання основних завдань Плану відновлення сектору охорони здоров’я та сприятиме відновленню та відбудові України. Такі заходи допоможуть Уряду України та місцевій владі/громаді відновити та підтримувати безперервність базових медичних послуг, стабілізувати систему охорони здоров’я та підготуватися до повоєнного відновлення.
Для кого
Грантоотримувачі мають бути організаціями, які діють відповідно до чинного законодавства України, отже, мають дотримуватися всіх відповідних цивільних та податкових норм.
Грантоотримувачі повинні продемонструвати наявні затверджені фінансові, адміністративні та технічні політики та процедури, з яких складається система контролю, котра забезпечує захист активів, захищає від шахрайства, марнотратства та зловживань, а також сприяє досягненню цілей програми.
Потенційні грантоотримувачі – це комунальні заклади первинної медичної допомоги (ПМД), у тому числі центри ПМД або інші ЗОЗ, які надають послуги ПМД в одній із цільових областей, мають офіційний контракт із Національною службою здоров’я України (НСЗУ) та обслуговують усі вікові групи та категорії населення.
Сума
Фактична кількість грантів в рамках цього ОРГП залежить від наявності коштів і якості отриманих заявок.
Сума гранту не зазначається.
Терміни
Грантові концепції/заявки прийматимуться постійно з 15 листопада 2022 р. до 30 вересня 2023 р.
Конкурсна комісія збиратиметься раз на два тижні або частіше, якщо необхідно, щоб розглянути подані концепції.
Умови:
Гранти в рамках цього ОРГП спрямовані на усунення критичних прогалин і на забезпечення того, щоб заклади охорони здоров’я (ЗОЗ) могли продовжувати надавати медичні послуги в цільових областях для захисту здоров’я та добробуту українців, сприяючи при цьому відновленню системи охорони здоров’я. Зокрема, гранти повинні:
-
Зміцнити систему охорони здоров’я та усунути критичні прогалини. Цього можна досягнути шляхом забезпечення наявності медичних виробів і обладнання для відновлення та підтримки надання базових послуг;
-
Відновити діяльність закладів шляхом усунення неструктурних пошкоджень, спричинених війною (кошти гранту НЕ МОЖНА використовувати для проведення будівельних робіт).
ФОРМАТ КОНЦЕПЦІЇ ГРАНТУ / ЗАЯВКИ НА ОТРИМАННЯ ГРАНТУ
У заявників є два варіанти:
ВАРІАНТ 1: КОНЦЕПЦІЯ ГРАНТУ – короткий документ як перший крок для того, щоб перевірити, чи Заявник і запропоновані ним заходи відповідають мінімальним умовам, наведеним нижче:
a. Чи відповідає мета заходів цілям Проекту?
b. Чи є Заявник організацією, яка відповідає вимогам, визначеним у цьому ОРГП?
c. Чи має Заявник належну систему бухгалтерського обліку?
d. Чи має Заявник організаційну спроможність для успішного ведення діяльності або реалізації заходів, зазначених у концепції?
Форму концепції гранту можна заповнити онлайн на грантовому порталі (https://dgrants.fluxx.io).
Заявники, які подають заявки вперше, повинні будуть зареєструвати обліковий запис і після підтвердження реєстрації отримають сповіщення електронною поштою з необхідними обліковими даними для входу на портал.
На порталі розміщені детальні інструкції, як заповнити електронну форму заявки, він також містить усі необхідні документи та додатки до бюджету, які потрібно додати до заявки.
Якщо Заявник не може отримати доступ до порталу, електронний примірник форми концепції гранту також можна попросити за адресою grants@hrs.net.ua. Лише концепції, які відповідатимуть мінімальним умовам, зможуть стати основою повних грантових заявок. Грантовий менеджер повідомить Заявника про рішення Проекту і процес подачі заявки або завершиться на цьому (у випадку неякісних концепцій), або Заявнику буде запропоновано перетворити концепцію на повну грантову заявку (у випадку якісних концепцій).
ВАРІАНТ 2: ПОВНА ЗАЯВКА НА ОТРИМАННЯ ГРАНТУ – повну заявку можна створити на грантовому порталі (https://dgrants.fluxx.io). Заявники, які подають заявки вперше, повинні будуть зареєструвати обліковий запис і після підтвердження реєстрації отримають сповіщення електронною поштою з необхідними обліковими даними для входу на портал.
Заявник подає повну заявку, яка складається з:
1. Форми заявки на отримання гранту
2. Форми бюджету, включно з короткою версією фінансового плану
3. Документів для підтвердження відповідності вимогам (реєстраційні документи та статут організації)
4. Інформації про систему фінансового та бухгалтерського обліку
5. Заяви про не-фінансування тероризму
6. Заяви про відповідність вимогам
7. Заяви про відсутність лобіювання
8. Опитування про забезпечення рівних можливостей для заявників
Заявники повинні подати всі форми, щоб заявка вважалася повною.
ПРАВО ВЛАСНОСТІ НА ЗАЯВКИ – усі заявки, отримані після опублікування ОРГП, не повертаються.
ПОРЯДОК НАДАННЯ ГРАНТУ
Концепції, отримані Проектом, будуть розглянуті конкурсною комісією на предмет повноти, відповідності організації та заходів, а також відповідності критеріям відбору. Якщо концепція буде відхилена, Заявника про це офіційно повідомлять. Якщо вона буде схвалена, організацію буде повідомлено, а Грантовий менеджер попросить Заявника надіслати повний пакет грантових документів. Якщо повну грантову заявку буде схвалено, організацію буде про це повідомлено і грант буде надано.
Фактична кількість грантів в рамках цього ОРГП залежить від наявності коштів і якості отриманих заявок.
Грантові концепціїта заявки можна подати онлайн через грантовий портал (https://dgrants.fluxx.io).
Будь-які запитання щодо ОРГП або його змісту бажано надсилати на адресу grants@hrs.net.ua.
Телефонні дзвінки не приймаються.
Опублікування цього ОРГП не означає, що грант буде обов’язково наданий Проектом і що Проект зобов’язаний відшкодувати витрати на підготовку та подання заявки. Крім того, Проект залишає за собою право відхилити будь-яку або всі отримані заявки.
Усі витрати на підготовку та подання заявки покладаються на Заявника.
Можливості
З допомогою цього ОРГП Проект шукає відповідні організації для реалізації заходів, які узгоджуються з цілями Проекту і робочим планом Проекту на 2022-2023 роки. Упродовж цього періоду Заявники можуть подавати свої ідеї у форматі грантових концепцій або повних грантових заявок, які відповідатимуть одному чи кільком затвердженимзаходам, переліченим нижче.
-
Косметичний ремонт закладів, у тому числі фарбування, покриття для підлоги, стін, заміна вікон, яка не передбачає зміну розміру віконного отвору, заміна сантехніки чи кабелів, яка не впливає на елементи конструкції, ремонт стін, які не несуть основне навантаження, і кріплень (наприклад, полиці, вивіски, освітлення тощо).
-
Задоволення нагальних потреб закладів, у тому числі в обладнанні та ремонті, необхідних для відновлення їхньої роботи.
-
Зміцнення систем для визначення кількості, закупівлі, доставки та розподілу основних ліків.
-
Обґрунтована (заснована на результатах оцінки потреб) закупівля необхідного обладнання, меблів та виробів медичного призначення для відновлення критично важливих послуг закладів ПМД та лікарень у цільових областях.
-
Ефективне застосування цифрових інструментів в охороні здоров’я, зокрема ЕСОЗ і телемедицини, щоб наблизити базові медичні послуги до людей.
Грантова програма буде гнучкою для врахування творчих/винахідливих підходів, якщо вони сприятимуть досягненню цілей Проекту. Гранти Проекту спрямовані на розвиток закладів охорони здоров’я, щоб вони могли продовжувати надавати медичні послуги в цільових областях для захисту здоров’я та добробуту українців, сприяючи при цьому відновленню системи охорони здоров’я.