ДЕДЛАЙН: 9, 25 квітня 2024 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор, бізнес, місцеве самоврядування
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиМеханізм цивільного захисту – особливий інструмент ЄС, європейська система солідарності, яка допомагає країнам, що постраждали від стихійного лиха. Механізм також спрямований на покращення системи запобігання, реагування на катастрофи та, відповідно, готовності до них. Відповідальним за цю програму є Генеральний директорат Європейського цивільного захисту та операцій з гуманітарної допомоги (DG ECHO).
Коли надзвичайна ситуація переважає можливості реагування країни в Європі та за її межами, ця країна може звернутися по допомогу через Механізм. Ключову роль у координації реагування на катастрофи при цьому відіграє Європейська комісія. Координаційний центр реагування на надзвичайні ситуації (ERCC) мобілізує допомогу або експертизу. ERCC моніторить події по всьому світу цілодобово й без вихідних та забезпечує швидке розгортання екстреної підтримки через прямий зв’язок із національними органами цивільного захисту. Спеціалізовані групи та обладнання, наприклад пожежні літаки, пошуково-рятувальні та медичні бригади, можуть бути мобілізовані в короткий термін для розгортання в Європі та за її межами.
20 квітня 2023 року Україна отримала статус повноправного членства в Механізмі.
Конкурс “Проекти з підвищення готовності” (UCPM-2024-KAPP-PP)
Загальна мета полягає у підвищенні готовності цивільного захисту до всіх видів надзвичайних ситуацій шляхом надання фінансування для забезпечення інституційної готовності та індивідуальних ініціатив зі зміцнення потенціалу.
Пріоритет 1: Інституційна готовність передбачає фінансування заходів, спрямованих на посилення спроможності установ, відповідальних за цивільний захист або управління ризиками надзвичайних ситуацій, ефективно готуватися до майбутніх катастроф. Заходи можуть бути зосереджені на будь-якому або всіх наступних аспектах: виявлення прогалин в інституційній готовності, розробка стратегій для подолання виявлених прогалин, а також дослідження ефективності нових або існуючих інструментів, методологій і підходів.
Пріоритет 2: Посилення індивідуальної спроможності спрямований на підтримку суб’єктів цивільного захисту та управління ризиками стихійних лих шляхом фінансування заходів, які покращують індивідуальну спроможність реагування під час катастроф.
Дедлайн: 25 квітня 2024 р. 17:00:00 за брюссельським часом.
Сума: до 4 000 000 євро.
Деталі ТУТ
Конкурс “Превентивні проєкти” (UCPM-2024-KAPP-PV)
Пріоритет 1: Оцінка ризиків, прогнозування та планування управління ризиками передбачає співфінансування заходів, спрямованих на оцінку та кількісне визначення ризиків та/або підготовку планів управління ризиками, що мають багатонаціональний або транскордонний вплив. Заявки можуть ґрунтуватися на існуючих оцінках ризиків та планах управління ризиками та/або розширювати їх, або ж розробляти нові оцінки ризиків чи плани. Крім того, заохочуються пропозиції, спрямовані на підвищення доступності інструментів і керівних принципів оцінки ризиків, аналізу даних про збитки від НС і планування управління ризиками. Проєкти в рамках цього пріоритету повинні дотримуватися підходу, що враховує множинні загрози.
Пріоритет 2: Поінформованість про ризики співфінансує заходи, спрямовані на підвищення обізнаності та готовності населення до ризиків, у тому числі шляхом підвищення загального рівня обізнаності про ризики, заходів із запобігання та готовності серед населення, покращення доступу громадськості до інформації про ризики катастроф та підвищення культури запобігання ризикам і самозахисту. Також приймаються пропозиції, спрямовані на підвищення доступності інструментів та рекомендацій щодо підвищення обізнаності громадян про ризики надзвичайних ситуацій.
Пріоритет 3: Раннє попередження передбачає співфінансування заходів, спрямованих на розбудову та вдосконалення можливостей прогнозування, виявлення та моніторингу, а також систем оповіщення та сповіщення громадськості. Заявки повинні продемонструвати, що вони ґрунтуються на попередніх зусиллях або що існує прогалина, яку необхідно усунути. Також заохочуються пропозиції, які сприяють використанню нових технологій, таких як штучний інтелект.
Пріоритет 4: Управління ризиками лісових пожеж буде співфінансувати комплексні проекти, спрямовані на розвиток або вдосконалення збору та аналізу даних про лісові пожежі, оцінку ризиків лісових пожеж, планування управління ризиками лісових пожеж, управління ризиками лісових пожеж і систем раннього попередження (на основі існуючих інструментів, таких як Європейська інформаційна система лісових пожеж (EFFIS), наскільки це можливо), в тому числі проекти, що сприяють використанню нових технологій, таких як штучний інтелект. Також заохочуються пропозиції, спрямовані на підвищення обізнаності громадськості, розробку освітніх і навчальних матеріалів та покращення розуміння ризиків, пов’язаних з лісовими пожежами, і заходів з їх запобігання серед ключових суб’єктів. Пропозиції повинні враховувати такі аспекти, як вплив зміни клімату на ризик виникнення лісових пожеж; прогноз пожежонебезпечної погоди; поширення вогню залежно від рельєфу місцевості, палива та погоди; соціальні та поведінкові елементи тощо.
Дедлайн: 25 квітня 2024 р. 17:00:00 за брюссельським часом.
Сума: до 6 000 000 євро.
Деталі ТУТ
Конкурс “Повномасштабні навчання” (UCPM-2024-KAPP-EX)
Цей конкурс підтримує проекти навчань, спрямовані на розробку, планування, підготовку, реалізацію, проведення та оцінку різних заходів у сфері цивільного захисту, включаючи повномасштабні навчання за багатонаціональним сценарієм як основний захід проекту. Сценарій повинен моделювати ситуацію та умови всіх видів НС, що вимагають активації Механізму, включаючи основну тему та наскрізні питання.
На додаток до UCPM-2024-KAPP, одночасно буде розпочато надання прямих грантів без проведення конкурсів на заходи з управління ризиками надзвичайних ситуацій – “Технічна допомога в управлінні ризиками надзвичайних ситуацій”. Вони будуть адресовані національним органам управління ризиками стихійних лих країн-членів ЄС та країн-учасниць UCPM. Запрошення подати пропозицію буде надіслано вищезазначеним органам влади.
Дедлайн: 25 квітня 2024 р. 17:00:00 за брюссельським часом.
Сума: до 4 000 000 євро.
Деталі ТУТ
Конкурс “Технічна допомога в управлінні ризиками стихійних лих” (UCPM-2024-TRACK1)
Діяльність, яка може бути профінансована:
1. Розробка стратегічної основи для управління ризиками надзвичайних ситуацій, включаючи розробку планів або стратегій управління ризиками надзвичайних ситуацій, розвиток потенціалу оцінки ризиків, збір даних про втрати від різних видів небезпек, розробку планів інформування громадськості або проведення досліджень з питань розбудови стійкості до надзвичайних ситуацій та кліматичних впливів.
2. Інвестиції в управління ризиками надзвичайних ситуацій, включаючи техніко-економічні обґрунтування, аналіз витрат і вигод, оцінку впливу, пов’язану зі зміною політики або законодавства в галузі управління ризиками надзвичайних ситуацій, а також розробку національних/субнаціональних інвестиційних планів для впровадження заходів із запобігання, забезпечення готовності та відновлення після надзвичайних ситуацій.
3. Інвестиції для покращення можливостей управління кризовими ситуаціями, включаючи розробку або вдосконалення планів, процедур і механізмів, спрямованих на забезпечення ефективної міжсекторальної готовності до кризових ситуацій та реагування на них, а також на покращення обміну інформацією через системи раннього попередження.
Дедлайн: 9 квітня 2024 р. 17:00:00 за брюссельським часом.
Сума: до 6 000 000 євро.
Деталі ТУТ
Узяти участь
Ми допомогаємо оформити та зареєструвати вашу організацію як парнера від України для участі у міжнародних грантових програмах Європейської Комісії.