ДЕДЛАЙН: 3 червня 2025 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: охорона здоров’я
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиМетою програми Європейської Комісії є формування міжнародного партнерства, яке сприятиме реалізації пріоритетів, визначених у «Ініціативі ЄС щодо незаразних захворювань “Здорові разом”» (2022–2027), з точки зору досліджень та інновацій. Даний конкурс включає напрями, присвячені психічному здоров’ю та неврологічним розладам. Партнерство повинно також, із точки зору досліджень та інновацій, сприяти досягненню цілей Фармацевтичної стратегії для Європи щодо задоволення невирішених медичних потреб (яких чимало у сфері неврологічних та психічних розладів) та забезпечення того, щоб результати інновацій досягали пацієнтів у ЄС і асоційованих країнах. Крім того, воно повинно підтримувати цілі програми «EU4Health».
Співфінансоване Європейське партнерство для здоров’я мозку повинно впроваджуватися через спільну програму заходів, яка охоплює як координацію та фінансування транскордонних досліджень, так і інтегративні заходи, спрямовані на структуризацію та вдосконалення ширшої екосистеми досліджень та інновацій і на полегшення проведення досліджень та інноваційної діяльності, а також на забезпечення її результативності. Прикладами таких заходів є:
-
сприяння обміну та аналізу даних і зразків,
-
підтримка гармонізації та стандартизації,
-
надання рекомендацій щодо формування послуг, які пропонують дослідницькі інфраструктури (відповідно до потреб дослідницької спільноти),
-
діяльність у сфері мережевої взаємодії, навчання та поширення результатів.
Структура має будуватися відповідно до таких основних цілей:
-
Зміцнення співпраці, стратегічного узгодження та глобального діалогу: залучати та співпрацювати з ключовими зацікавленими сторонами, не лише тими, хто бере участь у чинних ініціативах з дослідження мозку, підтриманих ЄС, але й за їх межами, водночас прагнучи узгодження з цими та міжнародними ініціативами, включаючи інші європейські партнерства.
-
Спільна підтримка досліджень та інновацій: запускати спільні транскордонні конкурси, що підтримують пріоритети досліджень та інновацій у сфері здоров’я мозку, визначені у Спільній стратегії досліджень та інновацій (SRIA), і базуються на щорічних робочих планах. Конкурси охоплюють науково-дослідні конкурси, конкурси на створення мереж, а також ті, що стосуються етичних, правових і соціальних/суспільних аспектів.
-
Сприяння використанню інфраструктур і платформ в ЄС та асоційованих країнах: покращити доступ до цих інфраструктур і платформ (наприклад, ECRIN, EATRIS, EBRAINS, BBMRI, EuroBioImaging, Європейська інфраструктура геномних даних тощо), водночас забезпечуючи внесок у формування послуг для спільноти дослідників і донорів у сфері здоров’я мозку. Це також охоплює сприяння обміну даними шляхом розвитку принципів FAIR (знаходження, доступності, взаємодії та повторного використання даних) і відкритих даних, а також покращення інтероперабельності та гармонізації.
-
Налагодження зв’язків з постачальниками медичних послуг, приватним сектором, регуляторами та політиками: забезпечити перетворення результатів досліджень на доступні, адаптовані продукти, технології, втручання та політики через співпрацю, включаючи партнерства, інституціоналізовані на рівні ЄС (наприклад, Ініціатива інновацій у сфері охорони здоров’я – Innovative Health Initiative).
-
Надання можливостей громадянам, людям із порушеннями мозку, пацієнтам, родинам і доглядальникам (у тому числі неформальним): зробити їх активними учасниками власного шляху до здоров’я шляхом поширення найкращих практик і наукових результатів, а також навчання з метою їх залучення на всіх етапах дослідницького процесу.
-
Розвиток потенціалу в сфері досліджень: підтримувати створення мереж і навчання науковців, медичних працівників, експертів із політики в сфері охорони здоров’я, новаторів та інших фахівців, які сприяють збереженню та покращенню здоров’я мозку.
-
Партнерство є відкритим для всіх держав-членів ЄС, а також для країн, асоційованих до програми «Горизонт Європа», і залишатиметься відкритим для третіх країн, які бажають приєднатися. Важливо: внесок ЄС не буде збільшено, якщо країни приєднаються після підписання грантової угоди.
Для кого
Партнерство має включати або взаємодіяти з такими учасниками:
-
міністерства, відповідальні за політику у сфері досліджень та інновацій, а також національні та регіональні агентства і фонди фінансування досліджень та технологій;
-
міністерства, відповідальні за політику в галузі охорони здоров’я і догляду, а також національні та регіональні органи, організації та постачальники медичних послуг;
-
науковці;
-
дослідницькі інфраструктури;
-
пацієнтські організації;
-
промисловість;
-
дослідницькі та технологічні організації;
-
приватний сектор;
-
благодійні організації.
Очікувана тривалість партнерства — від семи до десяти років.
Проєкти, що фінансуватимуться в межах Європейського партнерства з охорони здоров’я мозку, будуть наполегливо заохочуватися до участі в мережевих і спільних заходах із відповідними проєктами на європейському та національному рівнях.
Сума
Програма розрахована на кілька років, загальний бюджет на 2025 рік становить 56 500 000 євро. Розмір одного гранту не регулюється.
Програмою передбачено надання Партнерством субгрантів третім сторонам.
Дедлайн
3 червня 2025 року.
Деталі
Українські організації можуть стати учасниками Партнерства, подробиці за номером +38 032 226 78 90, або за заявками ТУТ