ДЕДЛАЙН: 14 січня 2025 року
ДЕ: Дніпропетровська, Харківська, Одеська, Запорізька, Херсонська, Миколаївська, Донецька області
ГАЛУЗІ: громадський сектор, бізнес
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиПроєкт USAID «Демократичне врядування у Східній Україні» ( DG East), що реалізується «Кімонікс Інтернешнл», оголошує конкурс грантових заявок на підтримку ініціатив, спрямованих на зміцнення економічної стійкості, розвиток трудових ресурсів та покращення основних послуг у громадах, що постраждали від конфлікту на сході та півдні України.
Цілями цієї грантової програми прийому заявок є: підвищення економічної активності у прифронтових громадах шляхом надання допомоги місцевим органам влади у формулюванні місцевої регуляторної політики, спрямованої на підтримку покращення сприятливого бізнес-середовища. Потенційні напрямки діяльності можуть включати, але не обмежуватися підтримкою місцевої регуляторної політики шляхом надання допомоги у розробці місцевої регуляторної політики для покращення сприятливого бізнес-середовища.
Ілюстративні заходи для потенційного грантоотримувача можуть включати:
-
Семінари та навчальні програми: Фінансування семінарів та тренінгів для посадових осіб органів місцевого самоврядування та політиків з метою підвищення їхньої спроможності створювати ефективну економічну політику, регуляторні норми для бізнесу та стратегії розвитку.
-
Консультаційні послуги та технічна допомога: Надання експертних консультацій та технічної допомоги органам місцевого самоврядування у розробці та впровадженні економічних нормативно-правових актів та програм економічного розвитку, адаптованих до потреб їхніх громад.
-
Планування економічної стійкості: створення комплексних планів, які включають оцінку ризиків та стратегії економічної стійкості перед викликами нинішньої війни.
-
Гранти на модернізацію регуляторного середовища: допомога місцевим органам влади у перегляді, оновленні та спрощенні застарілих економічних норм, які перешкоджають зростанню бізнесу.
-
Ініціативи з підтримки малого бізнесу: Підтримка органів місцевого самоврядування у створенні або вдосконаленні служб підтримки малого бізнесу, таких як бізнес-інкубатори, програми наставництва або підрозділи зі сприяння інвестиціям.
-
Дослідження місцевої економічної політики: Проведення дослідницьких проектів, які збирають дані та аналізують економічні тенденції для формування науково обґрунтованої політики, адаптованої до місцевих потреб.
-
Програми обміну досвідом: сприяння програмам обміну, в рамках яких місцеві чиновники можуть вивчати передовий досвід інших муніципалітетів або регіонів, які успішно впровадили інноваційну економічну політику.
Для кого
Заявники мають бути зареєстрованими українськими юридичними особами, включаючи:
-
НГО та ОГС, зосереджені на економічному розвитку, відновленні економіки, розвитку робочої сили та розробці регуляторної політики.
-
Торгово-промислові палати – всі організації повинні бути офіційно зареєстровані, створені, визнані відповідними українськими державними органами та мати добру репутацію, а також відповідати всім застосовним цивільним та податковим нормам.
Заявники повинні бути спроможні продемонструвати значний досвід реалізації грантових проєктів від міжнародних донорів, а також успішний досвід одного з наступних завдань:
-
Досвід надання експертно-консультативних послуг та технічної допомоги, включаючи докази надання консультативних послуг органам місцевого самоврядування, розробки та впровадження економічних нормативно-правових актів та програм розвитку бізнесу.
-
Досвід планування економічної стійкості та оцінки ризиків: включаючи досвід створення комплексних планів економічної стійкості, проведення оцінки ризиків та розробки стратегій для пом’якшення наслідків зовнішніх шоків (таких як війна або економічний спад).
-
Необхідні докази роботи з місцевими органами влади з метою інтеграції планування економічної стійкості в їхні довгострокові економічні стратегії.
-
Попередній досвід надання допомоги органам місцевого самоврядування у перегляді, оновленні та спрощенні застарілих нормативно-правових актів, зокрема у таких сферах, як закони про зонування територій, ліцензійні вимоги та місцеві податки. Успішні результати у впорядкуванні або модернізації нормативно-правової бази для покращення зростання бізнесу та полегшення ведення бізнесу.
-
Досвід створення або вдосконалення послуг з підтримки малого бізнесу, включаючи розвиток бізнес-інкубаторів, менторських програм або підрозділів зі сприяння інвестиціям. Історії успіху органів місцевого самоврядування або регіонів, де послуги для малого бізнесу були покращені для підтримки місцевих підприємців.
-
Досвід у дослідженні, розробці та пілотному впровадженні нових економічних політик або нормативно-правових актів, зокрема, пов’язаних з підприємництвом, ліцензуванням бізнесу та спрощенням регуляторних процедур. Приклади політичних рекомендацій, які призвели до ефективних змін або інновацій у місцевих стратегіях економічного розвитку.
-
Досвід проведення дослідницьких проектів, які збирають та аналізують місцеві економічні дані для формування науково обґрунтованої політики, включаючи продемонстровану здатність використовувати результати досліджень для впливу на політичні рішення на місцевому рівні.
-
Досвід у розробці, впровадженні або сприянні програмам обміну, в рамках яких посадові особи органів місцевого самоврядування можуть навчатися в інших муніципалітетах або регіонах, які успішно впровадили інноваційну економічну політику. Доведена здатність налагоджувати міжрегіональну співпрацю з метою обміну кращими практиками у розробці економічної політики.
Сума
DG East планує надати до 4-5 грантів. Але остаточна сума залежатиме від заходів за грантовими проєктами та кінцевих результатів переговорів, і може бути нижчою або вищою за цей діапазон.
Очікується, що всі гранти в межах цієї пропозиції надаватимуться не більше ніж на 12 місяців. Орієнтовна дата початку реалізації грантових проєктів в межах цього запиту – 15 березня 2024 року. Тип гранту буде визначено в процесі переговорів.
Дедлайн
DG East проведе семінар із підготовки заявок між 11.00 та 14.00 18 грудня за допомогою сервісу Teams. Деталі. Кінцевий термін подачі заявок для участі у семінарі 18:00 16 грудня 2024 року.
Сесія відкритих запитань і відповідей для заявників триватиме до 24 грудня 2024 року. Запитання щодо цього звернення надсилайте електронною поштою. Відповіді на всі запитання, надіслані до цієї дати, будуть об’єднані в єдиний файл «Поширені запитання» та надіслані всім авторам запитань до 29 грудня 2024 року.
Заявки (технічні та бюджетні пропозиції та супровідну документацію) слід подавати в електронному вигляді до DG East за вказаною в оголошенні адресою та вказувати обов’язково RFA09 у заголовку електронного листа. Заявки необхідно подати не пізніше 18:00 за місцевим часом 14 січня 2025 року.
Деталі ТУТ
-
Додаток A – Форма грантової заявки та графік реалізації грантового проєкту ТУТ
-
Додаток B – Форма бюджету грантової заявки ТУТ
-
Додаток C – Форма самооцінки заявника ТУТ
-
Додаток D – Необхідні твердження (підписуються після отримання гранту) ТУТ