КОЛИ: до 5 жовтня 2022 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: усі галузі
Програма “Горизонт Європа” надає грантові кошти на підтримку розвитку та масштабування зелених технологій, а також стимулювання проривних інновацій у цій сфері в рамках субпрограми “EIC Accelerator Challenge: Technologies for ‘Fit for 55’”. Безповоротна фінансова допомога покриває до 100% витрат на проект. Актуально для всіх областей України.
Для кого
Грант може отримати:
- Компанія, яка класифікована як МСП і заснована в державі-члені або асоційованій країні з Європейським Союзом (в т.ч. в Україні).
- Компанія, яка класифікується як «малий середній капітал» (до 500 співробітників), заснована в державі-члені або асоційованій країні, але ваша заявка може бути призначена лише для швидкого розширення і лише для інвестиційної складової.
- Одна або декілька фізичних осіб (у тому числі фізичних осіб-підприємців) або юридичних осіб, які мають намір створити мале або середнє підприємство чи мають намір інвестувати в МСБ або малий середній капітал у державі-члені чи асоційованій країні, і хто може подати пропозицію від імені цього малого та середнього бізнесу або малого середнього бізнесу за умови, що з компанією існує попередня угода. Контракт буде підписаний тільки з компанією-бенефіціаром.
Сума
Залежно від проекту.
Максимальні ставки фінансування Horizon Europe є такими:
- Дослідження та інновації: 100%.
- Інноваційна діяльність: 70% (крім неприбуткових юридичних осіб, до яких застосовується ставка 100%).
- Координація та підтримка: 100%.
- Співфінансування програми: від 30% до 70%.
- Інновації та розгортання ринку: 70% (крім неприбуткових юридичних осіб, де застосовується ставка до 100%).
- Навчання та мобільність: 100%.
- Докомерційні закупівлі: 100%
- Державні закупівлі інноваційних рішень: 50%
Інші ставки фінансування можуть бути встановлені в конкретних умовах конкурсу.
Для одноразових та одиничних грантів ставка фінансування застосовується як частина методології фіксації сум і, отже, не відображається в грантовій угоді.
Терміни
заявки приймаються до 5 жовтня 2022 року до 17:00 за Брюсселем.
Умови
Обов’язковою умовою є партнерство, що передбачає утворення консорціуму.
Якщо інше не передбачено конкретними умовами конкурсу, юридичні особи, які утворюють консорціум мають право брати участь за умови, що консорціум включає:
- принаймні одну незалежну юридичну особу, засновану в державі-члені ЄС;
- і щонайменше дві інші незалежні юридичні особи, кожна з яких створена в різних країнах-членах або асоційованих країнах.
Заявники повинні розглянути та активно шукати синергію з іншими відповідними інноваційними програмами ЄС, національними та/або регіональними інноваційними програмами, у тому числі фондами політики згуртованості, та, за необхідності, можливостями для подальшого фінансування.
Заявки будуть перевірені на наявність формальних вимог (прийнятність та відповідність), потім оцінюється (по кожній темі окремо) оціночною комісією, що складається з незалежних зовнішніх експертів, а потім ранжуються відповідно до їхньої оцінки якості.
Важливими критеріями є “Вплив” (impact) – 20% та “Відмінність” (excellence) – 60%, “Якість та ефективність реалізації” (Quality and efficiency of the implementation) – 20%.
Можливості
Грант спрямований на новаторські інновації в будь-якій галузі технологій, які мають високий потенціал для досягнення таких цілей:
- Вища конверсія використання чистої енергії шляхом збирання, перетворення та зберігання енергії, включаючи відновлювальні енергоносії, їх інтеграція в енергетичні системи та гібридне виробництво енергії.
- Декарбонізація галузей промисловості, у яких важко її зменшити, включаючи виловлювання/перетворення викидів двоокису вуглецю (CO₂), транспортування, зберігання та використання/валоризація, інтегрований процес збирання енергії, відновлення та зберігання, використання відновлювального водню, рекуперацію відпрацьованого тепла та валорізацію побічних продукти для спільного виробництва енергії та матеріалів.
- Енергоефективність і безпека в навколишнього середовища, включаючи використання інноваційних кліматично нейтральних матеріалів, розумні вікна, технології та рішення для видалення природного вуглецю, концепції дизайну та інженерії, які підвищують енергетичну ефективність, комфорт і безпеку, управління повітрям у приміщенні, інтеграція відновлюваних джерел енергії, сприяння розвитку енергетичних спільнот і розумних мереж, циркулярності та інтегрованого управління їжею, енергією та водою.
- Рішення щодо мобільності з нульовими викидами для всіх видів транспорту, як для легкових транспортних засобів, так і для легкових і важких транспортних засобів, з особливим акцентом на автоматизацію, рішення для підключення та рішення, які покращують взаємодію з енергетичною системою.
- Кліматична нейтральність у землекористуванні для підвищення стійкості до клімату, знезараження ґрунтів та скорочення викидів азоту та метану, збільшення запасів вуглецю в ґрунті та інших накопичень вуглецю на суші та прибережних зонах.
- Системи управління/моніторингу води, газу та повітря в приміщеннях як для цілей якості та індексації (вимірювання глобального потепління), так і для інструментів раннього попередження, системи моніторингу витоків газу, системи очищення, стійкі газові мережі (для водню).
- Зелені цифрові технології для покращення інтеграції енергетичної системи для забезпечення управління попитом і пропозицією та оптимізації витрат, моніторингу в реальному часі, контролю, цифрового обслуговування; інструменти для посилення цифрового захисту енергетичних систем, розумних мереж та спільнот з нульовою мережею; концепції блокчейну, адаптовані до енергоефективності в будівлях та до підвищення надійності енергосистем; квантові обчислення для енергетичних систем; цифрові рішення/датчики для підвищення ефективності.