КОЛИ: не пізніше за 17:00, 19 грудня 2022 року
ДЕ: Львівська, Полтавська, Волинська, Житомирська, Одеська, Закарпатська та Рівненська області
ГАЛУЗІ: громадський сектор, місцеве самоврядування
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиDAI Global LLC (далі — DAI) впроваджує Проєкт USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»), п’ятирічну програму (2021– 2026 рр.), яка сприяє створенню українських систем і процесів місцевого самоврядування, що будуть більш самостійними, підзвітними громадянам, інклюзивними та здатними надавати послуги громадянам. Реалізація заходів, які фінансує «ГОВЕРЛА», відбувається спільно з місцевими громадськими організаціями (ГО), неурядовими організаціями (НУО), асоціаціями та представниками приватного сектору. Заходи в межах Проєкту сприяють покращенню місцевого самоврядування, більш самодостатньому регіональному врядуванню та мають на меті допомогти громадянам відігравати дедалі більшу роль у місцевому самоврядуванні й забезпеченню необхідних ресурсів та навчання для поліпшення спроможності людського капіталу.
Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» працює для забезпечення дедалі більшої інституціоналізації та ефективності системи місцевого самоврядування в Україні, самодостатнішого регіонального управління і можливості для громадян відігравати дедалі впливовішу роль у процесах місцевого самоврядування.
Реалізація цієї грантової діяльності на території 65 громад-партнерів Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» дозволить провести оцінювання сталості послуг у кожній громаді, а також знань та навичок співробітників органів місцевого самоврядування та надавачів послуг (урядові та бюджетні установи, а також неурядові організації та установи). Грантоотримувач проведе якісне дослідження та оцінювання стану надання соціальних послуг у 65 громадах-партнерах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», а також спробує зрозуміти стан задоволення цими послугами з боку їх отримувачів/громадян та визначити потреби громадян.
Для кого
Усі зацікавлені та кваліфіковані заявники мають рівні можливості для подання заявки на фінансування.
Організації, що відповідають вимогам прийнятності, можуть включати, наприклад, фонди, асоціації органів
місцевого самоврядування, громадські організації (ГО), неурядові організації (НУО), організації на рівні громад, організації країни реалізації Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», неприбуткові організації, що діють в структурі державних науково-освітніх установ, а також міжнародні неурядові організації, зареєстровані в Україні, приватні компанії, професійні асоціації та консорціуми згаданих вище організацій.
Державні установи не можуть подавати заявки на цей конкурс.
Перевагу буде надано потенційним партнерам, які мають досвід роботи у аналізі доступності, оцінювання надання послуг на предмет чутливості до конфліктів та перспектив розвитку міжмуніципальних соціальних послуг.
Розглядатимуться юридичні особи, офіційно зареєстровані не менш як один рік до подання заявки.
Організації повинні мати належний портфель реалізованих грантів від інших донорських організацій (доповнений рекомендаціями принаймні двох донорів), а також:
-
довести свою організаційну стійкість і продемонструвати підходи до сталого розвитку в межах наявних або запропонованих грантових заходів, та
-
мати чітку й належно задокументовану структуру персоналу з зазначенням посад, призначених працівників, стажу роботи на цих посадах, а також форм працевлаштування (трудовий чи цивільно-правовий договір), та
-
надати належно розроблений технічний підхід до наявної або пропонованої грантової діяльності у сфері у аналізі доступності, оцінювання надання послуг на предмет чутливості до конфліктів та перспектив розвитку міжмуніципальних соціальних послуг.
До участі в цьому RFA не допускаються такі організації:
-
організації, які неналежно використовували кошти USAID у минулому;
-
політичні партії, угрупування, установи або їх дочірні й афілійовані організації;
-
організації, що пропагують або втілюють антидемократичну політику чи займаються незаконною діяльністю;
-
релігійні організації, цілі яких мають дискримінаційний і релігійний характер, а головна мета отримання гранту має релігійний характер;
-
організації, внесені до додаткових списків фізичних або юридичних осіб, яким заборонено надавати допомогу, що можуть бути надані USAID;
-
організації, внесені до Списку виключень у Системі управління грантами та субпідрядами (SAM); до Списку осіб особливих категорій (SDN) і Списку заборонених осіб, який розробляє Казначейство США для Управління з контролю за іноземними активами, також відомий як «Список OFAC» (доступний онлайн: http://www.treasury.gov/resource-center/sanctions/SDNList/Pages/default.aspx); до Зведеного списку Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй (доступний онлайн: https://www.un.org/securitycouncil/content/un-sc-consolidated-list);
-
організації, що відмовляються підписувати всі необхідні засвідчення та гарантії;
-
публічні міждержавні організації (ПМО); та
-
організації, пов’язані з DAI Global LLC або її директорами, службовцями чи працівниками.
Сума
Гранти буде надано місцевим українським громадським організаціям, які мають право на отримання грантів, у розмірі приблизно від 200 000 дол. США в гривневому еквіваленті (грант буде виплачено в гривневому еквіваленті фінальної узгодженої суми грантів, наданої USAID). Виплати відбуватимуться за щомісячним або іншим графіком так, щоби до отримання й затвердження остаточного програмного звіту було надано не більш як 90% від загального погодженого бюджету.
Для отримання права на участь внесок грантоотримувача не вимагається, однак є настійно рекомендованим.
Внесок грантоотримувача — це частина фінансування проєкту, яку має внести грантоотримувач, щоби розділити витрати на досягнення цілей діяльності, заявлених у грантовій угоді. Цей внесок можна зробити у формі коштів, товарів або послуг. Наприклад, внеском може бути фінансування від інших донорів (від неамериканського уряду), або робота працівників грантоотримувача чи волонтерів, або використання конференц-залу грантоотримувача для проведення семінарів у межах грантового проєкту. Внеском також може бути використання наявних у заявника приміщень або транспортних засобів.
DAI очікує надати один грант (далі – Грантова угода) для фінансування успішних заявок, наданих за цим RFA.
Команда Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» здійснює попереднє оцінювання, щоб визначити вартість, тривалість і тип гранту на підставі характеру грантової діяльності й фінансових та управлінських можливостей заявника.
Гранти можуть бути таких видів:
-
грант у натуральній формі — Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» закуповує товари й послуги та надає їх грантоотримувачу. Кошти грантоотримувачу надаватись не будуть. Контроль за товарами відбуватиметься до отримання остаточного дозволу на право власності/передання права власності;
-
грант із фіксованою сумою (FAA) — виплати відбуватимуться на підставі завершення та прийняття етапів програми, а не на підставі надання підтвердження витрат. Грантоотримувач повинен пред’явити платіжний ваучер, підтвердження виконання етапу робіт для отримання платежу;
-
змішані гранти — гранти такого типу надаватимуться заявнику, пропозицію якого обрано для присудження двох різних типів грантів з програмних причин (наприклад, якщо буде визначено, що цілей проєкту можна досягти за допомогою надання грошової підтримки заявнику, який подав надзвичайно цінну пропозицію, що потребуватиме також додаткової підтримки в натуральній формі задля загального успіху реалізації гранту) з об’єднанням їх в один грант. Єдині два типи грантів, які DAI дозволяє об’єднувати, — це грант із фіксованою сумою (FAA) та грант у натуральній формі.
Субгрант. Субгрант означає фінансову допомогу у вигляді грошей або майна замість грошей, яку грантоотримувач надає сторонній організації чи фізичній особі. У межах цього RFA грантоотримувачу Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» не дозволено надавати субгранти.
Терміни
Заявки потрібно надсилати на адресу електронної пошти: hoverlagrants@dai.com не пізніше 17:00 за київським часом 19 грудня 2022 року.
Умови:
Вимоги до подання заявок
-
Заявки можна подавати лише на адресу електронної пошти: hoverlagrants@dai.com. У темі електронного листа має бути зазначено офіційну назву заявника, назву проєкту та номер RFA (заявку без цієї інформації не буде розглянуто під час оцінювання).
-
Грантові заявки повинні містити:
1) заповнену форму грантової заявки (Додаток 1);
2) Заяву про відповідальність (частина заявки, Додаток 1);
3) заповнений план роботи (Додаток 2);
4) прогнозований детальний бюджет (Додаток 5a)
5) примітки до бюджету (див. Додаток 4с Зразок приміток до бюджету); 6) заповнену анкету про фінансові можливостта додатки до неї (Додаток 5);
7) резюме необхідних членів команди проєкту;
8) підписані копії засвідчень, гарантій, інших заяв отримувача (Додаток 7).
Технічні вимоги до підготовки заявок
Обмеження за обсягом. Заявки мають бути конкретними, вичерпними, стислими й не перевищувати 10 сторінок (без додатків).
Заявки, подані за цим RFA, мають містити таку інформацію:
1. Інформація про заявника. Необхідно надати таку загальну інформацію:
– повна назва заявника згідно з документами про реєстрацію та дата заснування;
– ПІБ, посада й контактні дані (електронна пошта, номер телефону) особи, відповідальної за проєкт;
– опис і фото приміщень, де відбуватиметься проєктна діяльність (у разі потреби).
2. Структура заявки та необхідна інформація. Заявник повинен надати детальний опис проєкту із визначенням його мети, заходів і результатів.
3. Моніторинг (результати й критерії вимірювання). Заявник повинен визначити, наскільки це можливо на етапі подання заявки, результати та критерії моніторингу ефективності досягнення цілей програми. Докладний перелік показників проєкту наведено в Розділі D. Опис проєкту.
4. Сталість. Заявник повинен описати, як можна вимірювати соціальний вплив (показники соціального впливу) та яке продовження матимуть проєкт або його соціальний вплив після закінчення грантового фінансування.
5. Персонал. Заявник повинен зазначити ключовий персонал — працівників, яких буде призначено на цей грант як головних виконавців із боку заявника. Наприклад, керівник проєкту, який також може бути координатором цих грантових заходів; має бути зазначено ПІБ, посада та контактні дані (адреса електронної пошти, телефон — обов’язково) особи, яка відповідає за цей грант. Кожен заявник також повинен навести в заявці докладні резюме ключового персоналу, що демонструють його здатність виконувати обов’язки, указані в технічному завданні грантової діяльності.
6. Організаційні можливості. Кожна заявка повинна містити інформацію, яка демонструє компетенцію й здатність заявника досягти або перевершити цілі цієї програми.
8. Попередній досвід. Якщо заявник має досвід реалізації подібних проєктів, це потрібно підтвердити відповідними доказами, до яких можуть відноситись описи попередніх проєктів чи інших подібних заходів із зазначенням імен/назв і номерів телефонів трьох (3) клієнтів/партнерів донорів, які надаватимуть рекомендації.
9. Бюджет. Усі пропозиції мають містити заповнений детальний бюджет і примітки до нього; більш повну інформацію дивіться у Додатку 4. У примітках до бюджету потрібно навести коротке обґрунтування бюджетних статей та опис витрат на обладнання, діяльність, заробітну плату, гонорар за консультації тощо. Наприклад, (придбання необхідного обладнання та/або матеріалів, залучення експертів для розроблення та проведення заходів, навчання, підготовку матеріалів, системи обліку, відрядження, участь у виставках, комунікаційні та інформаційні стратегії для заходів, просування заходів, прямі операційні витрати). Хоча DAI надаватиме фінансування на оплату праці персоналу й операційні витрати, необхідні для досягнення цілей проєкту, заявники мають спрямовувати свої ресурси насамперед на реалізацію проєкту, а не на операційні витрати організації. DAI обговорить із відібраними заявниками доцільність і обґрунтованість усіх
операційних витрат у межах запропонованого бюджету. Заявники повинні зосередитися на завданнях і заходах, перерахованих у розділі D цього RFA, а також на витратах, необхідних заявнику для виконання вказаного обсягу робіт у межах свого докладного бюджету.
10. Перелік запланованих заходів у межах пропонованого грантового проєкту.
11.Інші матеріали. У вигляді додатків до заявок може бути надано й інші матеріали, як-от рекомендаційні листи, вирізки з газет про діяльність організації, брошури або інші промоційні матеріали. Особливо бажаними є рекомендаційні листи, що демонструють партнерство та співпрацю з місцевою владою.
12. Адаптивність усіх запропонованих заходів до обмежень, пов’язаних із COVID-19. Заявник повинен описати, як запропоновані заходи можна буде реалізувати в контексті поточних обмежень, установлених урядом України та місцевою владою у зв’язку з пандемією COVID-19. В якому режимі відбуватимуться ці заходи — онлайн чи офлайн; які запобіжні заходи буде застосовано для виконання санітарних вимог тощо?
Процедури звітування
Вимоги до звітності будуть включені в грантові угоди. На прохання грантоотримувачів їм може бути надано форми звітності. Звітні документи передбачають наступні види:
-
Програмний звіт має надаватися в процесі реалізації гранту згідно з графіком, визначеним DAI. Цей звіт має містити опис грантової діяльності, прогресу в досягненні мети гранту й показників ефективності; проблем, пов’язаних із реалізацією гранту; заходів, ужитих для їхнього подолання; вивчених уроків; історій успіху та планів щодо реалізації наступного етапу гранту;
-
Підсумковий програмний звіт описує способи, у які було досягнуто цілі та завдання гранту, результати гранту, зокрема досягнення показників ефективності, а також проблеми та способи їхнього розв’язання у процесі реалізації; вивчені уроки; історії успіху;
-
Фінансовий звіт (залежно від типу гранту) міститиме офіційні облікові записи щодо фінансової діяльності. Надання фінансової звітності не є обов’язковою вимогою в разі надання грантів із фіксованою сумою і грантів у натуральній формі.
Надання остаточного траншу грантових коштів залежить від отримання та прийняття DAI підсумкового фінансового (коли застосовно) та підсумкового програмного звітів.
Моніторинг проєкту. Працівники Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» здійснюватимуть моніторинг грантів у контексті програмних аспектів. Очікується, що грантоотримувачі сприятимуть моніторингу, надаючи відповідну інформацію працівникам DAI. Це може передбачати, зокрема, збір інформації від бенефіціарів через особисті інтерв’ю, онлайн- опитування чи опитування за допомогою друкованих форм, опитування ключових джерел інформації із-поміж бенефіціарів, моніторингові візити, збір додаткової інформації тощо.
Брендування та маркування
Усі гранти, що фінансуються USAID, повинні відповідати політиці брендування й переглянутим вимогам до маркування для грантів та угод про співпрацю відповідно до глави 320 Автоматизованої системи директив (ADS 320). Це передбачає наочне відображення стандартної графічної символіки USAID, яка чітко вказує, що допомога надійшла «Від американського народу», щодо всіх програм, проєктів, заходів, публікацій, публічних комунікацій і товарів, надання або підтримка яких відбувається коштом грантів USAID. Відповідно до ADS 320, у гранті має бути передбачено стратегію брендування, яка описує, як називається та позиціюється програма, проєкт чи захід, як їх рекламуватимуть і як про них повідомлятимуть бенефіціарам і громадянам країни-партнера, а також визначає всіх донорів і пояснює, як їх буде зазначено. DAI надасть шаблон стратегії брендування, який буде адаптовано під час консультацій із заявником. ADS 320 можна знайти на вебсайті: https://www.usaid.gov/ads/policy/300/320.
Можливості
Залежно від типу гранту кошти можна використовувати, зокрема, на придбання необхідного обладнання та/або матеріалів, залучення експертів для розвитку та проведення діяльності, навчання, розроблення матеріалів, системи обліку (у разі потреби), відрядження (у разі потреби), участь у виставках (у разі потреби), комунікаційні та інформаційні-просвітні стратегії в рамках діяльності, просування заходів/діяльності, а також на проведення інших заходів, запропонованих заявниками та затверджених Проєктом USAID «ГОВЕРЛА».