ДЕДЛАЙН: 31 травня 2025 року
ДЕ: Волинська, Дніпропетровська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Житомирська, Київська, Львівська, Миколаївська, Полтавська, Харківська, Хмельницька, Чернігівська, Чернівецька області
ГАЛУЗІ: громадський сектор, для молоді
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиГрантова програма реалізується в рамках проєкту “Підтримка дітей і молоді з досвідом перебування в альтернативних формах догляду”, який реалізується ЮНІСЕФ Україна спільно з ГС “Українська мережа за права дитини” та Офісом дітей та молоді “ДІйМО” при Міністерстві соціальної політики України за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини (BMZ) через державний банк розвитку KfW, Європейського Союзу та Уряду Швеції.
Мета: Надати дітям та молоді можливість опанувати базові навички командної роботи, ефективної комунікації, проєктного мислення, аналізу потреб, вирішення проблем і прийняття рішень шляхом реалізації соціально-освітніх проєктів для розвитку себе, своєї громади та суспільства.
Проєкти мають бути спрямовані на один або декілька із таких напрямів:
-
Права дитини та права людини – ініціативи, що підвищують обізнаність про права дітей і молоді, вчать, як реалізовувати ці права, та допомагають захищати ці права.
-
Неформальна освіта дітей та молоді – ініціативи, що створюють або розвивають програми неформального навчання (тренінги, воркшопи, майстер-класи), спрямовані на розвиток життєвих навичок, критичного мислення, фінансової грамотності, правосвідомості, творчих здібностей.
-
Інтерактивні ігри, матеріали та медіаконтент – ініціативи зі створення ігор, буклетів, коміксів, відеороликів, онлайн-курсів та інших форматів, які допомагають дітям та молоді краще розуміти свої права, розвивати життєві навички, ділитися знаннями в доступній і сучасній формі.
-
Участь дітей та молоді в суспільному житті – ініціативи, що розвивають громадянську активність, лідерські якості та залучають до прийняття рішень у громадах.
-
Психосоціальна підтримка та життєві навички – ініціативи, що допомагають дітям і молоді розвивати емоційну стійкість, впевненість у собі та вміння будувати здорові стосунки.
-
Підтримка дітей та молоді, які тимчасово або постійно не живуть із батьками – ініціативи, що допомагають створювати сімейне оточення для дітей (усиновлення, опіка/піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, послуга патронату).
-
Розвиток послуг для дітей і молоді у громадах – ініціативи, що допомагають розвивати освітні, соціальні, психологічні послуги за місцем проживання для дітей, молоді та сімей у складних життєвих обставинах.
-
Інклюзія та безбар’єрність – ініціативи, що допомагають зробити громади відкритими та доступними для всіх дітей і молоді, незалежно від їхнього досвіду, здоров’я, соціального статусу тощо.
Для кого
Учасниками програми можуть стати діти та молоді особи віком від 14 до 25 років, які обов’язково формуються у команду, до складу такої команди мають входити від трьох до семи осіб, з яких не менше двох осіб є учасниками із життєвим досвідом. “Учасники із життєвим досвідом” програми:
-
жили в інтернаті або іншому закладі з цілодобовим перебуванням
-
були або є під опікою чи піклуванням (наприклад, бабусі, дідуся, тітки, дядька, старшої сестри або брата)
-
зростали або зростають у прийомній сім’ї
-
зростали або зростають у дитячому будинку сімейного типу (ДБСТ)
-
були депортовані та/або примусово переміщені внаслідок збройної агресії росії проти України (особами)
-
перебувають або перебували в складних життєвих обставинах.
Географія програми: Волинська, Дніпропетровська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Житомирська, Київська, Львівська, Миколаївська, Полтавська, Харківська, Хмельницька, Чернігівська, Чернівецька області.
Сума
Грант надається у вигляді товарів і/або послуг, необхідних для реалізації проєкту, без передачі грошових коштів учасникам. Закупівлю товарів і/або послуг здійснює Організатор програми, відповідно до затвердженого бюджету та погодженого з командою-учасником переліку витрат.
Максимальна вартість товарів і/або послуг, що надаються в межах одного проєкту, не перевищує 92 000 грн з урахуванням усіх податків, зборів і обов’язкових платежів.
Ресурси грантової програми можуть використовуватися виключно для реалізації цілей, визначених у цьому Положенні та погодженому проєкті, через проведення заходів, впровадження активностей або створення продуктів, спрямованих на досягнення суспільно корисного результату.