ДЕДЛАЙН: 5 лютого 2025 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: бізнес, IT, громадський сектор, освіта, місцеве самоврядування, агро
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиRURACTIVE тісно співпрацює з 12 пілотними регіонами (в тому числі українське Закарпаття), щоб створити місцеві багатосторонні екосистеми інновацій у сільській місцевості. Для забезпечення їхньої сталості проєкт приділяє велику увагу вирішенню питань та зміцненню багаторівневого управління, навчання та розвитку спроможності, прогресу на місцевому рівні та інклюзивних процесів участі, зокрема для більш уразливих груп, таких як молодь і літні люди, люди з інвалідністю, мігранти та меншини, а також довготривало безробітні. Крім того, проєкт має на меті сприяти інноваціям під керівництвом жінок, використовуючи унікальні перспективи та можливості, які жінки приносять у розвиток сільських територій. Цифрова підключеність і навчання вважаються ключовими чинниками для диверсифікації економічної діяльності та впровадження розумних рішень для сільських громад.
Відкритий конкурс RURACTIVE для інноваторів спрямований на допомогу у розробці розумних, орієнтованих на громаду, адаптованих до місцевих умов і інклюзивних рішень для сільських територій. Відібрані учасники отримають доступ до першого етапу Програми інноваторів RURACTIVE і можливість пройти до другого етапу:
Етап 1 (2 місяці)
З числа заявників конкурсу буде відібрано 36 проєктів для участі в першому етапі. Учасники програми — Інноватори RURACTIVE — отримають широкий спектр послуг і фінансування:
-
Фінансування і підтримка. Отримайте 5 000 євро для запуску проєкту та покриття витрат на подорожі до сільської екосистеми.
-
Експертні настанови. Користуйтеся послугами спеціального ментора для супроводу розвитку вашого проєкту.
-
Пряма співпраця. Тісно співпрацюйте з пілотними сільськими регіонами для спільної розробки рішень, орієнтованих на громаду.
-
Можливість пройти на другий етап. Беріть участь у місцевих майстернях, доопрацьовуйте та презентуйте своє рішення для відбору на другий етап.
Етап 2 (18 місяців)
Наприкінці першого етапу до 24 інноваторів (до 2 на кожний пілотний регіон) будуть відібрані для участі в другому етапі, де вони розроблятимуть, впроваджуватимуть і оцінюватимуть свої рішення.
-
Розширення проєкту. Участь у 18-місячній програмі для розвитку пілотних проєктів і тиражування рішень.
-
Додаткове фінансування. Отримайте до 85 000 євро додаткового фінансування для масштабування проєкту.
-
Нарощування спроможності. Покращуйте свої навички завдяки комплексним тренінгам і заходам для розвитку спроможності.
Кожний з пілотних регіонів пропонує для вирішення свої виклики: загалом 30 завдань. Виклики з регіону Закарпаття, для прикладу:
-
Виклик 16: Підвищення продуктивності бджільництва та якості меду у високогірних районах Закарпаття. Розробка цифрових інструментів для покращення бджільництва як економічної діяльності у сільській місцевості. Це включає аспекти, такі як моніторинг здоров’я вуликів і стану навколишнього середовища, підвищення продуктивності виробництва меду, а також інструменти й методи для швидкої перевірки якості меду.
-
Виклик 17: Покращення доступності даних у секторі туризму та гостинності. Розробка цифрових інструментів або технологій для збору та аналізу даних про туристичні потоки, поведінку відвідувачів і якість послуг. Зібрана інформація буде доступною через інформаційні панелі або додатки для Національного природного парку «Синевир», Україна.
-
Виклик 18: Розумні вуличні ліхтарі для підвищення безпеки жителів і туристів. Розробка енергоефективних розумних освітлювальних рішень для підвищення безпеки та добробуту вздовж доріг між селами та хуторами громади Синевир, Україна.
Для кого
-
Стартапи та малі й середні підприємства (МСП): можуть подавати заявки індивідуально.
-
Консорціуми: до двох організацій, очолюваних стартапами або МСП. Учасниками консорціумів можуть бути:
-
стартапи/МСП;
-
mid-caps;
-
дослідники/академічні установи (примітка: дослідницькі інститути та академічні установи можуть отримати фінансування до 40% бюджету субпроєкту);
-
сільські громади/асоціації, які представляють сільську територію/регіон і виступають як нові ранні користувачі або сприяють пілотному впровадженню.
-
Учасники повинні мати право працювати в країнах ЄС або в асоційованих державах-членах програми Horizon Europe (в тому числі Україна) та мати дійсний номер PIC.
Сума
До 5 000 євро на першому етапі програми і до 85 000 євро на другому етапі.
Дедлайн
Відкритий конкурс триватиме до 5 лютого 2025 року (17:00 CET). Усі заявки будуть оцінені зовнішніми експертами.
Заявки повинні бути подані англійською мовою через платформу F6S.