КОЛИ: 4 лютого 2025 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: бізнес, будівництво, екологія
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиІндустріалізація стійких і циркулярних процесів глибокої реновації
Для досягнення довгострокових кліматичних та енергетичних цілей, а також відповідно до Renovation Wave, необхідно збільшити частоту і якість реновацій будівель. Хоча багато проєктів і ініціатив вже фокусуються на використанні попередньо виготовлених конструкцій для глибокої реновації, потрібен подальший розвиток безперервних і інноваційних процесів — від дизайну до демонтажу, повторного використання та переробки елементів. Очікувані дії в межах проєкту:
-
Дослідити індустріалізовані підходи до глибокої кругової реновації, охоплюючи всі етапи — від дизайну до виготовлення на заводі, монтажу, експлуатації, обслуговування та кінця життєвого циклу.
-
Забезпечити відповідність стандартам NZEB (будівлі з майже нульовим енергоспоживанням) або вищим для переходу до нульових викидів, з фокусом на високу якість внутрішнього середовища та оптимальні витрати для власників та інвесторів.
-
Залучити цифрові інструменти та технології для оптимізації процесів (витрати, час, якість, використання ресурсів). Використовувати принципи кругової економіки і попередньо виготовлені компоненти.
-
Забезпечити безперервну інтеграцію з передовими цифровими технологіями для будівництва та реновацій (BIM, Digital Twins).
-
Вибрати процеси та технології, які легко адаптуються для масового розгортання на рівні Європи.
-
Дослідити нові моделі, такі як “реновація як послуга”, з урахуванням можливих ринкових і регуляторних бар’єрів для забезпечення масового розгортання.
-
Тестувати запропоновані підходи на щонайменше трьох демонстраційних об’єктах, які репрезентують різні типи будівель європейського будівельного фонду. Один із демонстраційних об’єктів повинен включати житлові будівлі.
-
Сприяти діяльності партнерів Built4People та мережі інноваційних кластерів.
Робототехніка та автоматизовані рішення для будівництва, реновації та обслуговування сталого середовища
Для мінімізації екологічного впливу будівельних робіт, особливо у зв’язку з впровадженням енергоефективних і стійких будівель, а також масштабних реновацій, виникає необхідність у розробці роботизованих і автоматизованих рішень. Ці технології мають сприяти стійким процесам будівництва, реновації та технічного обслуговування, забезпечуючи мінімальний рівень шуму, пилу і швидший темп робіт. Очікувані дії в межах проєкту:
-
Використання роботів (включно з 3D-принтерами) у будівництві та глибокій реновації для зменшення часу виконання робіт, зменшення кількості помилок та полегшення технічного обслуговування.
-
Мінімізація впливу будівельних робіт на оточуюче середовище.
-
Дослідження потенціалу зменшення витрат завдяки автоматизації та роботизації через підвищення швидкості, покращення ефективності використання ресурсів та уникнення помилок.
-
Розробка роботизованих і автоматизованих технологій для дизайну та будівництва, спрямованих на підвищення енергоефективності та зниження викидів парникових газів на будівельному майданчику.
-
Використання цифрових технологій для оптимізації дизайну з метою підвищення ефективності використання ресурсів і безпеки, скорочення відходів і часу на будівництво.
-
Дослідження використання автоматизованих технологій для огляду, моніторингу та інспекції будівельних майданчиків.
-
Розробка автоматизованих рішень для підвищення безпеки та продуктивності працівників (наприклад, підйомні роботи, екзоскелети, моніторинг за допомогою автоматизованих систем, використання доповненої та віртуальної реальності).
-
Розробка і тестування щонайменше трьох прототипів, які демонструють підходи до нових будівництв і реновацій для різних типологій будівель, що репрезентують європейський будівельний фонд. Прототипи мають бути перевірені у лабораторних або інших релевантних умовах.
-
Участь у заходах партнерів Built4People та взаємодія з мережею інноваційних кластерів Built4People.
BIM-процеси та цифрові двійники для оптимізації циркулярної енергетичної реновації
Для вдосконалення інформаційного моделювання будівель (BIM) та Digital Twinning протягом усього життєвого циклу будівель, включаючи будівництво та реновацію, з метою підвищення енергоефективності, сталого розвитку, а також у відповідності до принципів кругової економіки та ефективного використання ресурсів. Пропозиції мають охоплювати всі наступні аспекти:
-
Розробка та інтеграція рішень на основі BIM та Digital Twins: Підтримка всього життєвого циклу будівель, від проектування до демонтажу та повторного використання, включаючи експлуатацію.
-
Розроблені рішення повинні враховувати всі наступні аспекти:
-
Сприяння оптимальному, адаптивному та оборотному проектуванню будівель для енергоефективності, циркулярності та сталості.
-
Забезпечення можливості відстеження будівельних матеріалів і продуктів, підтримка економічно ефективного демонтажу, повторного використання, переробки та утилізації матеріалів наприкінці життєвого циклу.
-
Інтеграція даних моніторингу будівель (наприклад, з сенсорів та IoT-пристроїв) у інтероперабельний цифровий двійник для автоматизованого оптимізованого моніторингу та управління продуктивністю будівель, а також для попереджувального обслуговування.
-
Забезпечення інтероперабельності, якості та цілісності даних будівель протягом усього життєвого циклу, зокрема для надійної оцінки та відстеження продуктивності будівель, забезпечуючи персоналізований доступ до даних для всіх зацікавлених сторін життєвого циклу (архітекторів, інженерних компаній, підрядників, власників будівель, фінансових установ тощо).
-
Використання, за можливості, відкритих стандартів BIM та зв’язок із цифровими логбуками та відповідними ініціативами (наприклад, Індикатор готовності до “розумного” управління у межах Директиви щодо енергетичної ефективності будівель).
-
Простота у використанні та економічна ефективність, особливо для малих та середніх підприємств (SMEs) та компаній з обмеженим досвідом у цифрових рішеннях, а також високий потенціал для реплікації та комерціалізації.
-
-
Застосування розроблених рішень: Використання у реальних проєктах (принаймні двох) для будівництва та реновації житлових та нежитлових будівель, що демонструють потенціал рішень у всіх аспектах тематики та протягом усього життєвого циклу.
-
Демонстрація рішень:
-
Охоплення щонайменше двох різних країн із різними кліматичними умовами.
-
Залучення місцевих та регіональних ланцюгів створення вартості, зокрема малих та середніх підприємств, на основі партисипативних підходів для підвищення прийнятності інновацій.
-
Досягнення чітких та, де це доречно, кількісних і вимірюваних показників покращення завдяки використанню рішень за всіма аспектами тематики та протягом усього життєвого циклу.
-
-
Співпраця з Built4People: Сприяння діяльності партнерів Built4People та мережі інноваційних кластерів Built4People.
Проектування для адаптивності, повторного використання та демонтажу будівель у рамках принципів циркулярної економіки
Проєкт передбачає інтеграцію інноваційних інструментів, продуктів і технік, які сприятимуть:
-
Будівництву та реновації з урахуванням принципу подовження терміну служби будівель.
-
Адаптації до змін потреб користувачів (наприклад, для оптимального використання внутрішнього простору або поліпшення умов роботи та життя).
-
Повторного використання матеріалів та елементів.
-
Демонтажу будівель з урахуванням оптимізації життєвого циклу та принципів циркулярної економіки.
Цифрові рішення для сприяння участі у проєктуванні, плануванні та управлінні будівлями, районами та міськими кварталами
Ця тема зосереджується на розробці цифрових рішень для більш активної участі кінцевих користувачів, громадян та інших зацікавлених сторін у процесах проєктування, планування та управління реновацією існуючих будівель, сусідніх територій та / або міських районів. Пропозиції повинні охоплювати один або обидва з наступних пунктів:
-
Цифрові рішення, які сприяють участі у проєктуванні та плануванні:
-
За допомогою візуалізації, аналізу та роботи з даними, які безпосередньо стосуються користувачів будівель, а також громадян у навколишньому міському просторі (включаючи, наприклад, імерсивні та інтерактивні технології, віртуальну реальність / доповнену реальність, симуляції та моделювання сценаріїв).
-
-
Цифрові рішення для аналізу та моделювання різних сценаріїв реновації будівель, сусідніх територій та / або міських районів у таких аспектах:
-
Використання та виробництво енергії.
-
Здоров’я та добробут користувачів.
-
Вплив на енергетичну мережу.
-
Забезпечення активної та електричної мобільності, а також стійких рішень для доставки.
-
Екологічні та мікрокліматичні впливи протягом життєвого циклу.
-
Соціально-економічні наслідки для громадян, користувачів будівель, власників і мешканців.
-
Для кого
-
Участь можуть брати організації, що працюють у сфері будівництва, архітектури, інженерії та урбаністики.
-
Компанії, науково-дослідні установи та інноваційні центри, які займаються розвитком нових технологій у сфері адаптивного проєктування та циркулярної економіки.
-
Консорціуми, що включають МСП, а також інші учасники з різних країн, зокрема з різними кліматичними умовами.
-
Організації, які готові розвивати проєкти, що забезпечують повторне використання будівельних матеріалів, їх демонтаж і переробку у відповідності до принципів циркулярної економіки.
-
Учасники, які мають досвід у втіленні рішень для адаптації будівель до змінних умов, зокрема для поліпшення умов життя та роботи в приміщеннях.
Консультації і допомога щодо участі у грантових програмах Європейського Союзу ТУТ.
Сума
До 8 000 000 євро.
Дедлайн
4 лютого 2025 року.