КОЛИ: не пізніше 23:59, 9 грудня 2022 року.
ДЕ: вся Україна. Пріоритетні регіони для впровадження діяльності: Чернігівщина, Львівщина, Волинь, Дніпропетровщина, Харківщина, Рівненщина, Хмельниччина, Київщина, Черкащина
ГАЛУЗІ: громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиГромадська організація «Інтерньюз-Україна» в межах реалізації Програми USAID «РАДА: наступне покоління» оголошує конкурс серед громадських організацій на реалізацію проєктів, спрямованих на розбудову взаємодії та співпраці народних депутатів України з виборцями в межах округу або регіону в умовах воєнного стану, залучення громадян до процесу прийняття рішень та роботи парламенту, комунікування реформ і публічні консультації.
Програма USAID «РАДА: наступне покоління» виконується ГО «Інтерньюз-Україна» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Метою Програми «РАДА: наступне покоління» є просування наступного покоління реформ в парламенті, які сприятимуть становленню Верховної Ради України як сучасної, ефективної інституції, що позитивно позначиться на рівні її підзвітності суспільству та демократичному розвитку в Україні.
Програма працює за трьома напрямками:
Завдання 1. Залучення громадян до законодавчого процесу, в тому числі через кращу та системну взаємодію між народними депутатами України та їх виборцями, професійними спільнотами, громадянським суспільством загалом, шляхом підвищення рівня обізнаності та розуміння громадянами ролі парламенту, мети його діяльності та завдань;
Завдання 2. Зміцнення та розширення аналітичного й контрольного потенціалу парламенту для забезпечення повного законодавчого циклу;
Завдання 3. Підвищення рівня ефективності та результативності виконання парламентом своїх функцій, визначених Конституцією України, з використанням технологічних та інноваційних рішень.
ГРАНТОВА ПРОГРАМА «ГРОМАДЯНИ Й ПАРЛАМЕНТ: ДЕМОКРАТИЧНЕ ПРЕДСТАВНИЦТВО ТА ЕФЕКТИВНА ВЗАЄМОДІЯ В УМОВАХ ВОЄННОГО ЧАСУ»
В межах реалізації Завдання 1 Програми USAID «РАДА: наступне покоління», ГО «Інтерньюз-Україна» оголошує конкурс грантів для громадських організацій.
Представницька функція парламенту є однією з ключових і передбачає різноманітні формати безпосередньої та опосередкованої взаємодії народного депутата України з виборцями, що є невід’ємною складовою здійснення повноважень члена парламенту.
З початком російського вторгнення в Україну перед парламентом постали виклики організації ефективної роботи, швидкого прийняття важливих рішень, комунікації з міжнародною спільнотою та парламентами інших країн, підтримки суспільства.
В цей складний і відповідальний для країни час представницька функція парламенту набуває ще більшої актуальності, адже для кожного народного депутата важливо зберігати зв’язок з виборцем, підтримувати громади, вивчати їхні проблеми та реагувати на потреби. Така взаємодія впливає на формування рівня довіри до парламенту як до інституції.
У воєнний час законодавство швидко змінюється, виникає багато питань, пов’язаних із різними сферами, які потребують комунікації з громадянами – тимчасове переміщення громадян, релокація, організація і робота бізнесу, місцеве самоврядування, права та обов’язки різних категорій громадян, адміністративні процедури тощо.
В той же час народні депутати, які не мали досвіду організації роботи з виборцями в умовах війни, мають труднощі з визначенням кола питань, що потребують їхньої участі. До багатьох виборчих округів неможливо отримати доступ через тимчасову окупацію території.
Тісна співпраця народних депутатів України та цільових аудиторій (неурядові організації, військові адміністрації, органи місцевого самоврядування, бізнес спільноти, професійні спільноти тощо) також потребує особливих підходів реагування на виклики воєнного часу та об’єднання зусиль для їх подолання.
Під час воєнного стану та військових дій регіони України, а також виборчі округи цих регіонів перебувають у різних умовах та статусі, мають різні проблеми та виклики: тимчасово окуповані території, території активних військових дій; деокуповані території; відносно безпечні території.
Велика кількість громадян – мешканців різних виборчих округів – стали внутрішньо переміщеними особами або залишили країну та знайшли тимчасовий захист у Європі та інших країнах світу. Вони потребують підтримки, і народним депутатам важливо бути з ними на зв’язку.
Основними завданнями грантової програми є:
-
розбудова взаємодії та співпраці народних депутатів України з виборцями в межах округу або регіону в умовах воєнного стану;
-
залучення громадян до процесу прийняття рішень та роботи парламенту;
-
комунікування реформ, вивчення проблематики, публічні консультації на регіональному рівні.
Для кого
До участі у конкурсі запрошуються офіційно зареєстровані організації громадянського суспільства з усіх регіонів України, що знаходяться на території, підконтрольній уряду України, і які мають достатню спроможність та досвід реалізувати відповідний проект.
Сума
Максимальний розмір гранту – до 600 000 грн для однієї організації.
Терміни
Останній термін подачі заявок – не пізніше 23:59, 9 грудня 2022 року.
Очікувана тривалість проектів – 8 місяців
Очікуваний початок діяльності – 1 січня 2022 року
Умови програми
Можливості
1. Розробка та надання народним депутатам України та громадськості інструментів здійснення представницької, законодавчої та контрольної функції.
2. Створення та розбудова діалогових майданчиків для вивчення проблемних питань, пошуку та адвокації рішень публічної політики (адвокаційних, парламентсько-муніципальних, експертних, професійних платформ, партнерських мереж та ін.).
3. Ґендерне інтегрування на рівні округів (регіонів).