КОЛИ: 07.11.2023, 23:59 (Kyiv time)
ДЕ: вся Україна, крім тимчасово окупованої території
ГАЛУЗІ: культура та мистецтво
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиПрограма ZMINA: Rebuilding запускає першу хвилю прийому заявок на проєкти міжнародної співпраці. Партнерства мають включати, як мінімум, одну організацію з України та одну — з іншої країни «Креативної Європи». Максимальна сума грантів на проєкт становить 60 000 євро.
Програма створена для підтримки культурних організацій та їх партнерів з країн «Креативної Європи», включаючи Україну, які реалізують масштабні та видимі проєкти співпраці. Мета таких проєктів — збільшити видимість української культури за кордоном та поширити досвід реалізації культурних ініціатив на міжнародному рівні, особливо при переосмисленні, відновленні та реконструкції громад.
Програма ZMINA: Rebuilding покликана підтримати проєкти, що присвячені переходу від воєнного часу до післявоєнної реконструкції, побудові бачення майбутнього, демонстрації стійкості культури в умовах війни і створенню основи для дискусій, експертної діяльності та поширення знань про післявоєнне відновлення та відбудову.
Для кого
Програма підтримки проєктів міжнародної співпраці відкрита для співпраці за участі щонайменше однієї української організації та щонайменше однієї організації з іншої країни Креативної Європи:
-
Мистецькі або культурні організації, створені на неокупованих територіях України або у вигнанні. Сюди входять організації приватної форми власності, громадські організації та спілки, за винятком місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування (наприклад, відділів культури місцевих органів влади).
У програмі можуть брати участь організації, які вже отримали підтримку під час першої хвилі національних субгрантів програми ZMINA: Rebuilding.
-
Мистецькі або культурні організації, зареєстровані в іншій країні Креативної Європи, ніж Україна,
-
Мистецькі навчальні заклади (академії, консерваторії, мистецькі факультети вищих навчальних закладів) з в неокупованих територій Україні або в інших країн Креативної Європи.
Усі культурні та креативні сектори (образотворче мистецтво, перформативні мистецтва, кінематограф, література, міське культурне планування тощо) мають право подати заявку.
Всі організації та учасники і учасниці проєкту не повинні перебувати під санкціями, накладеними в Україні та за її межами, а також мають відповідати вимогам державної політики у сфері фінансового моніторингу до рівня кінцевих бенефіціарів.
Вимоги до організацій:
-
мають існувати щонайменше два роки та мати щонайменше два роки професійного досвіду у сфері культури, мистецтва або креативного сектору***,
-
повинні мати зареєстрований офіс в Україні (але за межами тимчасово окупованих територій України) або в інших країнах програми Креативна Європа. Заявники з грузинських територій Абхазії та Південної Осетії, які не перебувають під контролем грузинського уряду, не можуть брати участь у програмі.
*** досвід роботи в мистецькому, культурному або креативному секторах має бути описаний в аплікаційній формі з посиланнями на відповідний досвід та шляхом завантаження необхідних документів, визначених для цієї хвилі програми національних проєктів в аплікаційній формі.
ВАЖЛИВО: Здійснення будь-якої економічної діяльності з тимчасово окупованої території України обмежено. Будь-яка угода, пов’язана з цією територією, автоматично стає недійсною. Перелік тимчасово окупованих територій встановлюється Міністерством реінтеграції. Рівень невизначеності щодо цього переліку є надзвичайно високим, і існує багато питань, які не мають вирішення на рівні закону. Ризики, пов’язані з цими питаннями, потенційно охоплюють будь-якого суб’єкта на стороні заявника. Проблематика тимчасово окупованих територій суттєво впливає на спроможність фонду ІЗОЛЯЦІЯ надавати підтримку відповідним заявникам. Наполегливо рекомендуємо заявникам заздалегідь ознайомитися з переліком тимчасово окупованих територій і звернутися до Міністерства реінтеграції за роз’ясненнями в тих випадках, коли виникають або навіть можливі ризики.
Сума
-
Максимальна сума субгранту для міжнародного проєкту становить 60 000 євро. Сума субгранту має бути розподілена між усіма партнерами проєкту у пропорціях, визначених заявниками, і цей розподіл має бути відображений у бюджеті.
Розподіл суми субгранту між партнерами повинен бути розумним і обґрунтованим у бюджеті.
Для проєктів з українським партнером, який вже був підтриманий під час першої хвилі національних субгрантів програми ZMINA: Rebuilding, максимальна частина суми субгранту для такого українського партнера не може перевищувати 50 000 євро.
Партнери проєкту повинні зробити загальний внесок щонайменше 10% від загального бюджету субгранту. Власний внесок може бути розподілений між усіма партнерами проєкту у пропорціях, визначених заявниками.
-
Загальний бюджет першої програми міжнародної співпраці становить 600 000 євро.
Порядок виплат:
Заборона переказу коштів з України на закордонні банківські рахунки унеможливлює здійснення українськими організаціями міжнародних банківських переказів. З цієї причини, якщо головним заявником у міжнародному проєкті є українська організація, фонд ІЗОЛЯЦІЯ виплачуватиме кошти окремо українській організації та окремо її партнеру або партнерам за кордоном.
У випадку, якщо головний заявник зареєстрований в іншій країні-учасниці програми Креативна Європа, ніж Україна, розподіл коштів між головним заявником та іншими партнерами є предметом підготовки субгрантової угоди і буде обговорено з партнерами проєкту на більш пізньому етапі.
-
70% коштів бюджету субгранту виплачуються після участі у воркшопі, під час якого відбудеться ознайомлення з вимогами та рекомендаціями з видимості проєкту, фінансового менеджменту, описової звітності, моніторингу та оцінки проєкту, які відповідають стандартам Європейського Союзу.
У разі розподілу коштів субгранту від фонду ІЗОЛЯЦІЯ між головним заявником та іншими партнерами, для української організації ця частина виплачується в гривневому еквіваленті за курсом на дату продажу відповідного траншу від Європейського Союзу. Для організацій, зареєстрованих в інших країнах-учасницях програми “Креативна Європа”, окрім України, ця частина виплачується в євро.
-
30% коштів бюджету субгранту виплачуються після отримання фінансового та описового звіту, який враховує всі актуальні витрати за проєктом, містить інформацію про реалізацію проєкту та його результати.
У разі розподілу коштів субгранту від фонду ІЗОЛЯЦІЯ між головним заявником та іншими партнерами, для української організації ця частина виплачується у гривневому еквіваленті за курсом обміну Євро згідно з розрахунком курсу у фінансовій звітності. Для організацій, зареєстрованих в інших країнах-учасницях програми “Креативна Європа”, окрім України, ця частина виплачується в євро.
Терміни
Відкриття прийому заявок: 07.09.2023
Кінцевий термін подання: 07.11.2023, 23:59 (Kyiv time)
Оцінювання: Листопад – Грудень 2023
Інформація про результати оцінювання: Грудень 2023 року
Підписання субгрантової угоди: Січень 2024 року
Про результати відбору аплікантів буде повідомлено на електронну адресу, вказану при реєстрації на платформі прийому заявок ІЗОЛЯЦІЇ.
Через кількість заявок, команда програми ZMINA: Rebuilding не зможе надати обґрунтування рішення, і це рішення буде остаточним.
Умови
Усі проєкти мають включати взаємодію та залучення аудиторії до питань стійкості, відбудови та реконструкції у найширшому розумінні цього (кінопокази, перегляд фотографій, дискусії, театральні воркшопи, спільне проєктування ідеальних житлових просторів, прототипування і т.д.).
Всі проєкти наполегливо заохочуються до інтегрування “ключових слів” програми New European Bauhaus: красу, інклюзивність та сталість – особливо, якщо вони стосуються фізичної реконструкції.
Проєкти, які можуть брати участь у першій хвилі проєктів міжнародної співпраці:
Програма ZMINA: Rebuilding підтримує створення та демонстрацію проєктів, що відображають перехід від воєнного часу до післявоєнної відбудови в Україні, будують бачення майбутнього, демонструють стійкість у воєнний час, сприяють дискусіям, обміну досвідом та знаннями про післявоєнну відбудову та відновлення.
Обрані проєкти мають представляти роботи, які сприяють розвитку публічного дискурсу на тему відновлення: ідентичностей, соціальних норм, спільнот, відносин, спільного бачення, інфраструктури тощо.
Ця міжнародна співпраця має підвищити видимість українських митців та можливостей створення культурного продукту в інших країнах Креативної Європи, а також підвищити авторитет та обізнаність про українські культурні та креативні організації в інших країнах. Проєкти мають привносити нові спільні перспективи в український та європейський культурні та креативні сектори.
Проєкти мають зблизити український культурний сектор з культурними секторами інших країн Креативної Європи. Проєкти мають демонструвати роботу українських організацій в інших країнах Креативної Європи, а також сприяти тому, щоб внесок українських митців, культурних організацій та їхнього культурного продукту, разом з його цінністю для суспільства, був добре визнаний і зрозумілий учасниками культурного та креативного сектору по всьому Європейському Союзу (включаючи кураторів, культурні інституції, осіб, які приймають рішення щодо культурної політики, впливових осіб, донорів тощо).
Проєкти міжнародної співпраці:
-
мають бути реалізовані насамперед за межами України, в одній чи декількох країнах Креативної Європи,
-
може бути продовженням існуючого українського проєкту,
-
повинні активно взаємодіяти з чітко визначеними спільнотами,
-
повинні включати обговорення, що відбуваються в культурних або інших місцях на тему “реконструкції”,
-
має включати в себе події з високою видимістю (вернісаж, прем’єру, гала-вечір перед відкриттям тощо),
-
може включати створення нових робіт, але обов’язково має передбачати демонстрацію культурного продукту, насамперед за межами України,
-
демонстрація має бути значимою, охоплювати велику аудиторію безпосередньо або через ЗМІ, бажано, щоб проєкти також сприяли українській “культурній дипломатії”.
Строк реалізації проєкту та подання звітності:
-
Початок реалізації проєкту: з дати підписання Субгрантової угоди,
-
Проєкти повинні бути реалізовані протягом дев’яти місяців з моменту підписання Субгрантової угоди,
-
Подання проміжного описового та фінансового звітів після витрачання 70% бюджету проєкту,
-
Подання фінального описового та фінансового звітів – протягом 30 днів після закриття проєкту.
Як подати заявку?
Серед партнерів проєкту, одна організація є головною і подає заявку від імені всіх партнерів проєкту.
Представники та представниці заявника можуть подавати свої пропозиції через онлайн-платформу — https://platform.izolyatsia.org/en/contest/e93ff364-2233-4aab-975f-10caa07b178a
Пакет заявки складається з:
-
аплікаційної форми (заповнюється онлайн лише англійською мовою на платформі ІЗОЛЯЦІЇ),
-
обовʼязкових додатків до заявки.
Форма заявки включає:
-
опис проєкту, відповідність вимогам програми, актуальність для цільової спільноти, відповідність міжнародному контексту, процес реалізації, а також те, що буде досягнуто завдяки проєкту,
-
опис рівня та методів залучення аудиторії проєкту. Заходи, заплановані проєктом, мають бути не лише демонстраційними, але й партисипативними,
-
опис механізмів/алгоритмів/інструментів вимірювання залученості аудиторії, яка відвідала захід,
-
опис механізмів/алгоритмів/інструментів для опитування експертів (архітекторів, містобудівників, громад, контактних осіб місцевої влади) для отримання зворотного зв’язку щодо проєкту,
-
опис того, як і на яких етапах проєкту буде відбуватися презентація української культури місцевим органам влади та іншим зацікавленим сторонам.
Обовʼязкові додатки:
-
заповнений бюджет (форма бюджету доступна на платформі подачі заявок), формат .xlsx/.xls — без підпису,
-
скан-копії оформлених та підписаних офіційними представниками кожного партнера листів-гарантій, формат .pdf,
-
документи заявника в форматі pdf:
-
для партнерів, зареєстрованих у країнах Креативної Європи, окрім України: національні реєстраційні документи з перекладом на англійську мову, якщо документ виданий іншою мовою,
-
для партнерів з України: актуальний повний витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань; чинна редакція статуту або положення чи еквівалент (якщо такий є обов’язковим для юридичної особи). Всі ці документи повинні бути подані мовою оригіналу.
-
Пізніше вас можуть попросити надати додаткові документи для підтвердження статусу юридичної особи, перевірки фінансової спроможності, підтвердження банківського рахунку тощо.
ВАЖЛИВО! Подання заявки можливе лише після заповнення всіх розділів форми та завантаження додатків. Однак, завантаження всіх необхідних додатків до заявки є виключною відповідальністю заявника.
Після подання заявки заявник отримає електронний лист з підтвердженням того, що заявку було подано, а статус заявки на платформі зміниться на “На розгляді”.
Подання заявки вимагає надання інформації, яка ідентифікує партнерів-заявників. Самий лише початок використання платформи подачі заявок є наданням згоди заявником на обробку наданих даних у вигляді, необхідному й достатньому для реалізації програми, опрацювання й оцінки заявки, а також адміністрування субгранту. Це означатиме, що вони використовуватимуться лише з цією метою, допоки не буде отримана згода заявника про інше.
У випадку виявлення технічних проблем під час подачі заявок, будь ласка звертайтеся за адресою zmina@izolyatsia.org.
Критерії відбору: як оцінюються заявки
Перевірка на відповідність вимогам:
Команда проєкту ZMINA: Rebuilding перевірятиме всі заявки, подані на платформі, на відповідність вимогам для даної хвилі національних проєктів.
Заявки можуть бути відхилені, якщо виявиться, що:
-
Представники або представниці заявника подали неправдиву інформацію, необхідну для подачі заявки, або зовсім не надали таку інформацію.
-
Заявник, або один з партнерів раніше брав участь у підготовці умов та опису даної хвилі проєктів і це тягне за собою нерівноцінну конкуренцію (конфлікт інтересів).
-
Документи, подані в заявці, не містять інформації, яка вимагається в конкретному полі аплікаційної форми.
-
Заявник, або один з партнерів не пройшов технічний відбір.
Технічні вимоги (технічний відбір):
-
заявка подається допустимим головним заявником,
-
всі партнери проєкту відповідають умовам допустимості, визначеним для цієї хвилі програми проєктів міжнародної співпраці,
-
зареєстроване місцезнаходження заявника відповідає умовам, визначеним для цієї хвилі програми проєктів міжнародної співпраці,
-
початок реалізації проєкту відповідає умовам, визначеним для цієї хвилі програми проєктів міжнародної співпраці,
-
термін реалізації проєкту не перевищує термін реалізації проєкту, визначений для цієї хвилі програми проєктів міжнародної співпраці,
-
всі необхідні додатки завантажені на платформу за стандартними шаблонами, які можна завантажити на платформі,
-
всі необхідні додатки завантажені на платформу окремими файлами та у форматах, визначених для цієї хвилі програми проєктів міжнародної співпраці,
-
всі необхідні додатки є читабельними, доступними та придатними для друку,
-
сума субгранту, що запитується в бюджеті, знаходиться в межах максимальної суми субгранту, визначеної для цієї хвилі програми проєктів міжнародної співпраці,
-
загальний внесок партнерів проєкту відповідає умовам, визначеним для цієї хвилі програми проєктів міжнародної співпраці,
-
форма заявки заповнена і містить всю необхідну інформацію.
ВАЖЛИВО: Дуже важливо, щоб твердження, зроблені заявником та партнерами у листі-гарантії, були правдивими. В іншому випадку заявка може бути відхилена на будь-якому етапі процесу відбору. На наступних етапах неправдиві твердження є юридичною підставою для розірвання договору про надання субгранту, повернення коштів субгранту та відшкодування збитків.
Заявки, які не пройдуть вищевказану перевірку на прийнятність, будуть відхилені. Такі представники та представниці заявника будуть повідомлені про це електронною поштою на адресу електронної пошти головного заявника, вказану при реєстрації на платформі заявок ІЗОЛЯЦІЇ.
Решта заявок сформують попередній список проєктів.
На наступному етапі відбору кожна заявка з попереднього списку проєктів підлягатиме окремій незалежній оцінці двома зовнішніми експертами та/або експертками.
Критерії оцінки:
Мета (20 балів):
-
Чи відповідають мета та очікувані результати проєкту меті даного оголошення на прийом заявок?
-
Чи чітко визначені й підраховані очікувані результати?
Методологія (20 балів):
-
Чи план проєкту має сенс? Чи план проєкту є послідовним і реалістичним?
-
Чи чітко описані заходи?
-
Чи призведуть заплановані заходи до очікуваних результатів?
-
Наскільки прораховані та мінімізовані ризики невиконання проєкту?
Партнерство та команда проєкту (10 балів):
-
Чи добре підготовлене партнерство, чи чітко визначені ролі та обов’язки?
-
Чи кожен партнер відіграє значущу роль у проєкті?
-
Чи має кожен партнер навички/досвід, необхідні для успішного виконання своїх обов’язків?
-
Наскільки досвідченою є команда проєкту, у тому числі у наданні описової та фінансової звітності?
Бюджет проєкту (10 балів):
-
Наскільки детально та обґрунтовано підготовлено бюджет?
-
Чи бюджет відповідає потребам і масштабу проєкту?
-
Чи не містить бюджет недопустимих витрат?
Видимість, аудиторія та вплив (20 балів):
-
Чи залучені до проєкту місцеві громади? Який рівень і характер цього залучення впродовж усього проєктного процесу?
-
Наскільки сильна передбачувана видимість проєкту?
-
Чи передбачає проєкт проведення події з високою видимістю?
-
Чи будуть результати проєкту актуальними в інших громадах/контекстах?
-
Чи матиме проєкт стійкий вплив або довгостроковий ефект?
-
Чи можна поширити результати проєкту або процеси його реалізації на інші громади або контексти?
Наскрізні питання (20 балів):
-
Як вирішуються питання гендерного балансу, різноманітності та інклюзії?
-
Чи до проєкту включена екологічна стійкість?
-
Чи мінімізовано вплив на навколишнє середовище?
-
Наскільки великий вплив на навколишнє середовище?
Заявку оцінюватимуть два зовнішні експерти та/або експертки. Остаточний бал буде середнім арифметичним значенням двох незалежних оцінок.
Щоб пройти відбір до завершального етапу, заявка має набрати мінімум 50 балів. Заявки, які матимуть остаточні оцінки менше 50 балів, будуть відхилені, про що буде повідомлено заявників електронним листом на пошту.
На завершальному етапі заявки будуть опрацьовані відбірковою комісією, створеною у складі п’яти осіб:
-
По одному представнику або представниці від кожного партнера програми — фонду ІЗОЛЯЦІЯ, Malý Berlín та Trans Europe Halles,
-
Досвідчений представник або представниця українського культурного та креативного сектору,
-
Досвідчений представник або представниця культурного та креативного сектору ЄС.
Відбіркова комісія зробить остаточний відбір проєктів за заявками, спираючись на отримані бали та прагнучи досягти найкращого співвідношення з точки зору географічної різноманітності та наявного бюджету програми.
Додатково, при виборі між двома проєктами, які набрали однакову кількість балів, будуть прийняті до уваги наступні аспекти:
-
Географічний баланс між країнами Креативної Європи,
-
Різноманітність культурних секторів,
-
Проєкт є продовженням проєкту, підтриманого першою хвилею національної програми ZMINA: Rebuilding,
-
У проєкті беруть участь українці у вигнанні,,
-
Проєкти, в яких береться до уваги екологічна стійкість,
-
Проєкти, що об’єднують основні напрямки New European Bauhaus,
-
Інклюзія, включаючи художників, художниць та професіоналів і професіоналок культури з інвалідністю,
-
Гендерний баланс.
За результатами остаточного відбору проєктів за заявками відбірковою комісією, представники та представниці заявників чиї проєкти успішно пройшли відбір будуть повідомлені про наявну в них можливість продовжити участь у цій хвилі відбору міжнародних проєктів на етапі з укладання договору про надання благодійного субгранту. Представники та представниці заявників, чиї проєкти не будуть відібрані для фінансування на цьому завершальному етапі, отримають лист з відмовою або повідомлення про включення до резервного списку на електронну пошту.
Запрошення до підготовки укладання договору про надання благодійного субгранту не є офіційним зобов’язанням щодо фінансування. Команді програми ZMINA: Rebuilding потрібно буде провести різні юридичні перевірки перед підписанням договору субгранту: підтвердження юридичної особи, місцезнаходження, перевірку виключення тощо.
Укладання договору про надання благодійного субгранту:
Для підписання договору про надання субгранту команда ZMINA: Rebuilding повинна детально дослідити технічні та фінансові аспекти проєкту і може вимагати від заявників додаткову інформацію. Цей етап також може включати коригування заявки та бюджету з урахуванням рекомендацій вибіркового комітету або інших аспектів. Розв’язання усіх питань та уточнень буде попередньою умовою для підписання договору про надання благодійного субгранту.
Права й обов’язки щодо реалізації проєктів за заявками відповідно до результатів відбору виникатимуть тільки після укладення договору про надання благодійного субгранту між заявниками та фондом ІЗОЛЯЦІЯ та відповідно до умов цього договору. У випадку партнерства на рівні заявників, такі договір чи угода укладатимуться всіма ними, а всі ці заявники та заявниці вважатимуться солідарно й взаємно відповідальними за успішну реалізацію проєкту, додержання правил і вимог до фінансування, звітування тощо, а також за зобов’язаннями відповідно до такого договору чи угоди.
Паралельно з підготовкою укладання договору, команда програми ZMINA: Rebuilding проведе обов’язковий воркшоп з умовами субгранту (щодо вимог та рекомендацій з видимості проєкту, фінансового менеджменту, описової та фінансової звітності, моніторингу та оцінки проєкту, які відповідають стандартам програми Креативної Європи) (надалі — вимоги).
З боку команди програми, менеджер субгрантів та команда програми буде контролювати роботу одержувачів субгрантів і надаватиме підтримку та інформацію, щоб допомогти субгрантерам задовольнити такі вимоги та рекомендації для реалізації та звітності за проєктом.
Підтримка заявників:
Протягом періоду подачі заявок команда ZMINA: Rebuilding надаватиме постійну підтримку заявникам:
-
через лінію підтримки zmina@izolyatsia.org, де команда програми протягом 2 робочих днів надаватиме відповідь на запитання заявників;
-
FAQ — оприлюднений й оновлюваний на платформі заявок ІЗОЛЯЦІЇ;
-
Щотижневі zoom-зустрічі для заявників та заявниць з командою програми. Аби приєднатися до зустрічі, представники або представниці заявників мають зареєструватися за наступною формою — https://forms.gle/iFS3j3RFCwFWsK527
Можливості
Допустимі витрати:
-
витрати, передбачені в бюджетних категоріях згідно з формою бюджету,
-
витрати, які є необхідними та безпосередньо пов’язані з реалізацією проєкту (прямі витрати),
-
витрати, які відповідають принципам ефективного, цільового та раціонального використання коштів субгранту,
-
витрати, які фактично будуть понесені протягом строку реалізації цього проєкту. Строк реалізації проєкту визначається як період з дати двосторонього підписання субгрантової угоди по кінцеву дату реалізації проєкту, яка вказана в Договорі про надання благодійного субгранту,
-
витрати, які будуть відображені в бухгалтерському обліку отримувача субгранту та мають бути підтверджені фактичною оплатою відповідно до виписок банку та супровідними документами відповідно до умов Договору про надання благодійного субгранту,
-
витрати повинні відповідати чинному національному законодавству країни бенефіціара.
Форма бюджету передбачає наступні бюджетні категорії:
-
Послуги за мистецьку/культурну роботу (без адміністративної команди проєкту), включно з податками — з розрахунку максимальної оплати за період послуг у проєкті не більше 75 євро/день,
-
Проїзд:
-
2.1. Витрати на проїзд для митців, мисткинь, дієвців та дієвиць культури, що залучені у проєкт, включно з податками — макс. 65 євро/туди та у зворотній бік у межах України та макс. 350 євро/туди та назад за межами України,
-
2.2. Зелена надбавка на поїздки більше ніж 600 км за межами України, що не здійснюються літаком, включно з податками — макс. 300 євро/туди та у зворотній бік,
-
-
Добові та проживання для митців та дієвців культури, що залучені у проєкт, включно з податками — макс. 65 євро/доба,
-
Сімейна підтримка для митців та дієвців культури, що залучені у проєкт, які подорожують з маленькими дітьми, включно з податками — макс. 100 євро/подорожуючий митець або дієвець культури,
-
Витрати на візу, включно з податками — макс. 80 євро/віза,
-
Доставка/транспортування (матеріалів, обладнання тощо),
-
Mатеріали,
-
Інструменти, обладнання та інші засоби (у тому числі основні) — лише у вигляді витрат на амортизацію — може бути врахована лише та частина витрат, яка відповідає нормі фактичного використання для проєкту й протягом його реалізації,
-
Послуги, необхідні для реалізації проєкту (послуги виробництва (продакшину), оренди обладнання, інструментів тощо — окрім послуг, повʼязаних з адміністративною командою проєкту),
-
Витрати на комунікацію, маркетинг і документування подій, включаючи витрати на віртуальну участь в проєкті:
-
10.1. Витрати на комунікацію, маркетинг та документування,
-
10.2. Витрати на масштабний захід-відкриття,
-
-
Витрати на віртуальну участь в проєкті – 15€/доба/член команди,
-
Адміністративна команда проєкту (бухгалтер та бухгалтерка, менеджер та менеджерка, юрист та юристка тощо).
Недопустимі витрати:
-
непрямі витрати,
-
витрати які не відповідають визначеним вище допустимим витратам, зокрема:
-
витрати, пов’язані з поверненням капіталу та дивідендами,
-
борг і плата за обслуговування боргу,
-
забезпечення майбутніх збитків або боргів,
-
заборгованість по відсотках,
-
збитки від обміну валют,
-
банківські витрати, стягнені банком отримувача субгранту за банківські перекази від ІЗОЛЯЦІЇ,,
-
надмірні або необдумані витрати,
-
ПДВ, що підлягає відрахуванню або відшкодуванню,
-
-
витрати або внески, заявлені в рамках інших грантів ЄС (або грантів, наданих державою-членом ЄС, країною, що не входить до ЄС, або іншим органом, за фінансової підтримки ЄС),,
-
витрати або внески для персоналу національної (або регіональної/місцевої) адміністрації для подій та заходів, які є частиною звичайної діяльності (тобто здійснюються не лише завдяки субгранту),
-
витрати (у тому числі проїзд і добові) для персоналу або представників інституцій, органів або агентств ЄС,
-
витрати (у тому числі проїзд і добові) для персоналу фонду ІЗОЛЯЦІЯ, Trans Europe Halles та Malý Berlín.