КОЛИ: до 23:59 за київським часом 5 червня 2023 року
ДЕ: Київська, Чернігівська, Сумська, Харківська, Одеська області
ГАЛУЗІ: громадський сектор, культура
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиПрограма «Фонд «Партнерство за сильну Україну»» (ФПСУ), що реалізується компанією «Кімонікс Інтернешнл», оголошує конкурс проєктних пропозицій стосовно реалізації культурно-мистецьких заходів, спрямованих на запобігання міжгруповимконфліктам, усунення гендерних стереотипів, упереджень і можливих стигм щодо жертв гендерного насилля, посилення соціальної згуртованості, об’єднання різних громад/спільнот і популяризацію плюралістичної єдиної української ідентичності.
ФПСУ присуджуватиме гранти українським НУО/ОГС, які реалізують різноманітні культурно-мистецькі заходи, спрямовані на запобігання міжгруповим конфліктам, посилення соціальної згуртованості та громадянського оптимізму, об’єднання різних громад/спільнот і популяризацію плюралістичної єдиної української ідентичності по всій території України, але в першу чергу НУО, що працюють у Київській, Чернігівській, Сумській, Харківській, Одеській областях.
Для кого:
Організації, що подають проєктні пропозиції для участі в цьому Конкурсі, повинні відповідати наступним вимогам:
-
статус громадської організації чи НУО, офіційно зареєстрованої та визнаної за українським законодавством;
-
статус неприбуткової організації;
-
підтверджений досвід реалізації грантів, пов’язаних із тематикою даного конкурсу, а саме в сферікультури, медіа, мистецтва, ідентичності.
-
знання мови – вільне володіння українською;
-
готовність дотримуватися всіх правил і норм співпраці, запропонованих міжнародним донором;
-
готовність пройти процедуру належної перевірки (duediligence), щоб продемонструвати здатність розробити / запровадити політики щодо обов’язку належної турботи / охорони здоров’я, добробуту та прав людини / інші необхідні політики і процедури.
Грантова заявка повинна супроводжуватися резюме персоналу, залученого до реалізації проєкту.
ФПСУ визначатиме, чи відповідає НУО / ОГС вимогам для отримання фінансування ФПСУ, на базі заповненої Форми відбору партнерів Фонду (додаток С).
Учасники повинні продемонструвати наявність надійної системи управління у формі фінансових, адміністративних і технічних політик і процедур та представити систему внутрішнього контролю, що забезпечує збереження активів; захищає від шахрайства, марнотратства і зловживань; і сприяє досягненню цілей і завдань програми. Перед наданням гранту ФПСУ проведе оцінку цієї спроможності.
Для нових організацій, які не мають цих спроможностей, ФПСУ може змінити тип гранту, щоб зменшити ризик (наприклад, грант у натуральній або гібридній формі), надати допомогу в формуванні спроможностей та включити особливі умови в грантову угоду.
Заявки від організацій, які не відповідають вищезазначеним вимогам, не розглядатимуться. Заявки від фізичних осіб, комерційних організацій, державних установ та організацій, органів місцевого самоврядування, профспілок, політичних партій та релігійних організацій не розглядатимуться.
Наступні організації НЕ МАЮТЬ ПРАВА подавати заявки на отримання грантів за цим конкурсом:
-
жодні організації, що зловживали донорськими коштами в минулому (окрім випадків, коли участь організації в конкурсі прямо затверджена донорами ФПСУ);
-
жодні організації, включені в додаткові матеріали, надані урядом Великої Британії чи іншими сторонами, стосовно осіб чи організацій, яким заборонено надавати допомогу;
-
жодні організації, чиї назви чи керівництво є в системі «ВіжуалКомплайенс» (VisualCompliance – система пошуку по міжнародних переліках заборонених осіб та організацій, опублікованих Великою Британією, США, Канадою, ЄС, ООН, та іншим міжнародним перелікам);
-
жодні організації, пов’язані з російськими організаціями та/або організації, зареєстровані в Росії.
Сума
За результатами конкурсу ФПСУ планує присудити гранти на загальну суму 28 350 000 грн.
Передбачається, що розмір кожного гранту коливатиметься від 2 250 000 грн до 3 250 000 грн для проєктів регіонального рівня та до 6 000 000 грн для проєктів національного рівня чи проєктів, які охоплюють кілька областей, але остаточна сума гранту залежатиме від грантових заходів та остаточних результатів переговорів, і може бути менше зазначеного діапазону.
Очікується, що строк реалізації грантових проєктів за цим конкурсом не перевищуватиме 6 місяців.
Реалізація грантових проєктів розпочнеться якомога швидше, але повинна закінчитися не пізніше 31 грудня 2023 р.
Очікується, що частка витрат на персонал для управління проєктами не перевищуватиме 15-20% загального бюджету проєкту.
Терміни
ФПСУ прийматиме проєктні пропозиції до 23:59 за київським часом 5 червня 2023 року.
Заявки, подані з запізненням, та такі, що не відповідають вимогам, не розглядатимуться.
Фонд проведе попередню консультацію стосовно подання заявок 29 травня 2023 р. о 11:00. Консультація проводитиметься на платформі Microsoft Teams за посиланням нижче:
Microsoft Teamsmeeting
Join on your computer, mobile app or room device
Click here to join the meeting
Meeting ID: 270 682 102 610
Passcode: MkfqYK
Download Teams | Join on the web
Під час цієї консультації зацікавлені учасники, що відповідають критеріям відбору, зможуть задати питання щодо конкурсу, отримати рекомендації стосовно підготовки грантової пропозиції та інформацію про процедуру подання грантової заявки.
Просимо направляти всі питання стосовно цього конкурсу на адресу pfru-grants@chemonics.com (тема листа: Questions PFRU-CFP019-01). Відповіді на питання надаватимуться в письмовій формі в міру надходження. Звертаємо увагу на те, що питання прийматимуться не пізніше, ніж за 48 годин до кінцевого терміну подання пропозицій.
Умови:
Оскільки робота з ідентичністю та культурою під час гострої фази війни є дуже чутливою, а також зважаючи на те, що культура та ідентичність можуть використовуватись у якості інструментів в умовах війни, пропозиції, подані на цей конкурс, повинні демонструвати врахування наступного:
Можливості
У рамках цього конкурсу підтримка може бути надана для реалізації заходів у наступних сферах та регіонах (*звертаємо увагу, що географічні рамки залежать від типу заходу):
-
Підтримка громадських центрів у вищезазначених цільових регіонах.Надання технічної та експертної підтримки культурним громадським центраму відновленні діяльності та перепрофілюванні існуючої культурної інфраструктури та наповненні відновлених просторів заходами із залучення громад. Учасники повинні продемонструвати, як вони інклюзивно залучатимуть громади/спільноти під час проведення цих заходів. Заходи мають відбуватися в одному або кількох цільових регіонах.
-
Підтримка розвитку креативних індустрій та соціального підприємництва у сфері культури у вищезазначених цільових регіонах. Ініціативи у формі перформативних мистецтв, музейнихі художніх виставок, аудіовізуальних мистецтв, видавничої діяльності, створення унікальних виробів місцевими ремісниками тощо. Заходи повинні відбуватися в одному або декількох цільових регіонах.
-
Організація заходів у культурній сфері, спрямованих на просування об’єднуючих наративів, популяризацію місцевих, регіональних і громадянських ідентичностей, а також сприяння рефлексії щодо трансформації української ідентичності (фестивалі, публічні дискусії, виступи, літературні події, книжкові ярмарки тощо). Заходи мають відбуватися в одному або кількох цільових регіонах.
-
Створення цифрового культурного та медійного контенту, що висвітлюватиме відродження ідентичності на національному та місцевому рівнях (відео, онлайн-шоу, пояснювальні матеріали тощо). Це, зокрема, може бути робота з популяризації культурної спадщини та її критичного переосмислення; переосмислення чи рефреймінгісторії та колоніальної спадщини; критичний аналіз української культури та ідентичності; просування різноманітних наративів, історій життя та ідентичностей українських громадян; сприяння єдності та порозумінню в українському суспільстві. Цізаходи можутьбути регіональногочи національного рівня.
Примітка. У рамках цього конкурсу пропозиції прямої гуманітарної допомоги громадянам (у вигляді пакетів допомоги, що включають продукти харчування, медикаменти, гуманітарні товари тощо) не розглядатимуться.