ДЕДЛАЙН: 15 січня 2025 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: культура, громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиПосольський фонд США зі збереження культурної спадщини – одна з провідних програм уряду США зі сприяння збереженню та захисту культурної спадщини в усьому світі. Посольство США в Києві приймає пропозиції для Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини (AFCP) на 2025 рік.
Посольський фонд США зі збереження культурної спадщини (AFCP) допомагає захищати історичні будівлі, археологічні пам’ятки, музейні колекції і традиційні прояви культури, такі як мови та ремесла корінних народів, у всьому світі. Проєкти, відібрані для фінансування через грантову програму AFCP, сприятимуть досягненню дипломатичних цілей США та продемонструють глибину поваги США до культурної спадщини України. Пропозиції пропагуватимуть цілі зовнішньої політики США та демонструватимуть лідерство США у сфері збереження та захисту культурної спадщини в усьому світі.
У 2025 фінансовому році фонд надаватимеми перевагу заявкам на проєкти, які безпосередньо підтримують один або кілька з таких напрямків:
-
Безпосередня підтримка зобов’язань США за договором або двосторонньою угодою.
-
Безпосередня підтримка політики, стратегії та цілей США, як зазначено в Стратегії національної безпеки, Інтегрованій стратегії країни чи інших планових документах уряду США.
-
Безпосередня підтримка цілей країни-партнера або громади, які виходять за межі збереження культурної спадщини.
-
Підтримка зниження ризиків і стійкості культурної спадщини в схильних до стихійних лих або політично нестабільних та економічно неблагополучних регіонах.
-
Підтримка відновлення культурної спадщини після катастроф.
-
Є доповненням до інших програм ECA (Бюро з питань освіти і культури) або публічної дипломатії.
Стаття Конституції США про заборону Конгресові видавати закони, що встановлюють державну релігію, дозволяє урядові за певних умов включати релігійні об’єкти та пам’ятки до програми допомоги. Наприклад, об’єкт, пов’язаний з релігією (включно з місцем поклоніння), може бути суб’єктом гранту на збереження культурної пам’яті, якщо цей об’єкт має своє основне значення та висувається на грант винятково на підставі архітектурних, мистецьких, історичних чи інших культурних (не релігійних) критеріїв.
Для кого
Посольство США в Києві визначає відповідальних виконавців проєктів як авторитетні та підзвітні некомерційні організації, які можуть продемонструвати, що вони мають необхідні можливості для управління проєктами зі збереження культурної спадщини. Подати заявку можуть лише такі типи організацій:
-
Українські вищі навчальні заклади
-
Українські неурядові організації (НУО)
-
Українські державні організації (де це дозволено)
-
Міжнародні громадські організації та урядові установи
-
Вищі навчальні заклади США
-
Некомерційні організації США (розділ 501(c)(3) IRS)
AFCP не надаватиме гранти окремим особам, комерційним організаціям або колишнім грантерам, які не досягли поставленої мети або не дотримали вимог до звітності.
Якщо пропозиція переходить до другого раунду (подання повної проєктної заявка) і якщо очікуваний виконавець не зареєстрований на SAM.gov, він повинен негайно почати процес реєстрації, щоб відповідний номер уже існував у разі, якщо проект буде остаточно обрано для надання гранту. Процес реєстрації може тривати кілька тижнів, тому важливо уникати затримок. Якщо проєкт обрано для надання гранту, а реєстрацію не завершено, нагородження може бути відкладено до наступного фінансового року, відповідно до наявності фінансування.
Сума
Суми грантів: від $25 000 до $500 000 на проєкт.
Програма грантів AFCP підтримує збереження археологічних об’єктів, історичних будівель і пам’яток, музейних колекцій і форм традиційного культурного самовиразу, таких як мови та ремесла корінних народів. Проєктна діяльність може містити:
-
Анастилоз: повторне збирання об’єкта з використанням його оригінальних частин.
-
Збереження: консервація або інше усунення пошкодження чи погіршення стану об’єкта чи місця.
-
Консолідація: повторне з’єднання елементів об’єкта чи пам’ятки.
-
Документація: запис стану та важливих особливостей об’єкта, місця чи традиції в аналоговому або цифровому форматі.
-
Інвентаризація: перелік об’єктів, місць або традицій за місцем розташування, особливостями, віком або іншими об’єднавчими характеристиками.
-
Превентивне збереження: усунення умов, які загрожують або завдають шкоди об’єкту, пам’ятці, колекції чи традиції.
-
Реставрація: заміна відсутніх елементів для відтворення первісного вигляду об’єкта або місця, зазвичай підходить для образотворчого мистецтва, декоративного мистецтва та історичних будівель.
-
Стабілізація: Зменшення шкідливого впливу на об’єкт або підвищення стійкості об’єкта чи місця.
Всі організації повинні мати номер унікального ідентифікатора суб’єкта (UEI) та дійсну реєстрацію на SAM.gov, щоб отримати федеральну допомогу США. Отримати ТУТ
Співфінансування: для цього конкурсу не вимагається мінімального або максимального відсотка участі у витратах. Коли заявник пропонує взяти участь у витратах, це означає, що він повинен надати суму участі у витратах, як зазначено в його заявці та пізніше включено до затвердженої угоди. Заявник відповідатиме за відстеження та звітування щодо будь-якої частки витрат або зовнішнього фінансування, яке підлягає аудиту відповідно до 2 CFR 200. Спів-фінансування може бути у формі допустимих прямих або непрямих витрат.
Дедлайн
Кінцевий термін подання пропозицій: середа, 15 січня 2025 року.
Пропрозиції слід надсилати на електронну адресу KyivAFCP@state.gov.
Будь ласка, ретельно дотримуйтеся вказівок і формату заявок, описаних нижче. Автори відібраних пропозицій, схвалених офісом у Вашингтоні, будуть повідомлені та запрошені подати деталізовану проєктну заявку.
Для отримання додаткової інформації, будь ласка, зв’яжіться з Відділом публічної дипломатії Посольства США в Києві електронною поштою за адресою KyivAFCP@state.gov
Кожна пропозиція повинна складатися не більше як із двох сторінок і містити:
-
Основну інформацію щодо проєкту: вкажіть ім’я виконавця, робочу назву проєкту, очікувану тривалість проєкту (від 12 до 60 місяців), локацію проєкту та оцінку його вартості (сума, запитувана від AFCP, у доларах США).
-
Короткий опис проєкту: надайте короткий опис (максимум 3000 символів), в якому буде викладено проєктні дії, очікування (проміжні результати) та передбачувані результати (підсумки).
-
Візуальну або аудіовізуальну документацію: включати п’ять (5) високоякісних цифрових зображень ( у форматах JPEG чи PNG) або аудіовізуальних файлів, які передають характер і стан місця, колекції чи традиції та свідчать про терміновість або необхідність здійснення проєкту (наприклад, обвал стін, пошкодження від води).
Якщо ваша заявка від першого раунду конкурсу перейде в другий раунд, Посольство США запропонує вам подати повну аплікаційну форму.