ДЕДЛАЙН: 1 грудня 2024 року, на регулярній основі
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: IT
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиNLnet Foundation підтримує організації та людей, які роблять свій внесок у створення відкритого інтернету для всіх. Фонд фінансує проєкти, які допомагають покращити інтернет за допомогою відкритого обладнання, відкритого програмного забезпечення, відкритих стандартів, відкритої науки та відкритих даних. Після свого історичного внеску в розвиток інтернету в Європі в 1980-х роках, NLnet фінансово підтримує відкритий інтернет з 1997 року. Фонд NLnet надав фінансування багатьом важливим і дуже помітним проектам, пов’язаним з фундаментальними стандартами: від захисту основних протоколів маршрутизації та системи доменних імен в Інтернеті до безпечної електронної пошти, незалежних від постачальника відеоконференцій, більш надійних бездротових мереж і приватного обміну миттєвими повідомленнями – все це засновано на відкритих стандартах і програмному та/або апаратному забезпеченні з відкритим вихідним кодом, що піддається перевірці. Фонд створив всесвітньо відому лабораторію NLnet Labs і підтримує такі проєкти з відкритим кодом, як Jitsi, Peertube, WireGuard, NoScript, Tor Hidden Services, GPLv3, GNUnet і CryptPad та інші.
Фонд NLnet запрошуємо талановитих і внутрішньо вмотивованих людей з усього світу подавати свої ідеї щодо вдосконалення основних технологій, на яких працює інтернет, і відбирає найкращі ідеї для фінансування за дуже швидкою і легкою процедурою.
Відкритий прийом заявок за чотирма напрямами:
-
NGI Zero Commons Fund — мета фонду відновити суспільний характер (public nature) інтернету. Це найбільший за обсягом фонд серед діючих фондів, який підтримує проєкти, що допомагають створювати, розвивати та масштабувати нові та існуючі інтернет-спільноти в усьому технологічному спектрі.
-
NGI TALER — це пілотна програма з цілком конкретною метою розгортання нової, найкращої у своєму класі системи електронних платежів. Вона ґрунтується на міцній основі GNU Taler – цифрової платіжної системи, що зберігає конфіденційність, розробленої спільнотою GNU та компанією Taler Systems SA.
-
NGI Mobifree — це пілотна програма, спеціально спрямована на створення більш етичного та людяного мобільного програмного забезпечення, що включає низку проектів з відкритим вихідним кодом на базі Android.
-
NGI Fediversity — це пілотна програма, спрямована на те, щоб зробити прості у використанні хмарні сервіси, що розміщуються на хостингу, доступними для всіх, а також забезпечити особисту свободу кожного. Вона має на меті надати кожному високоякісні, безпечні ІТ-системи, які працюють скрізь і масштабуються без особливих зусиль.
Для кого
Подати заявку може будь-хто: приватні особи, дослідницькі організації, неприбуткові організації, державні установи, компанії будь-якого розміру та типу тощо. Однак, ознайомтеся з розділом про правомочність фонду, до якого ви подаєте заявку, оскільки можуть застосовуватися особливі умови. Всі проекти повинні бути вільними/вільно поширюваними/відкритими: всі наукові результати повинні бути опубліковані у відкритому доступі, а будь-яке розроблене програмне та апаратне забезпечення повинно бути опубліковане під визнаною вільною ліцензією з відкритим вихідним кодом у повному обсязі.
Прийом заявок відкритий для усіх країн. За умови рівності заявок, пріоритет надається жителям ЄС та країн програми “Горизонт Європа” (в тому числі Україна).
Сума
Приймаються проєктні пропозиції вартістю від 5 000 до 50 000 євро — з можливістю їх масштабування, якщо є доведений потенціал. З метою підтримки якості та зрілості цифрових спільнот, грантоотримувачі можуть запросити послуги підтримки, такі як аудит безпеки та доступності, менторство, а також консультації з питань авторського права та ліцензування.
Дедлайн
Заявки приймаються на регулярній основі з проміжними дедлайнами 1 числа кожного парного місяця. Наступний дедлайн 1 грудня 2024 року.