ДЕДЛАЙН: 25 січня 2025 року
ДЕ: Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Житомирська, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська області
ГАЛУЗІ: громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиМіжнародний фонд “Відродження” (МФВ) разом із Фондом Східна Європа (ФСЄ) за підтримки Норвезького агентства з питань розвитку та співробітництва (NORAD) та у партнерстві зі Швецією (Sida) розпочали трирічний Проєкт «Розширення можливостей громадянського суспільства для стійкості та відновлення України».
Мета конкурсу – сприяти розвитку інституційної спроможності організацій громадянського суспільства, що включає серед іншого: стратегічне планування; операційний і фінансовий менеджмент ОГС; розвиток компетенцій щодо здійснення моніторингової, адвокаційної, аналітичної та інших видів діяльності; підвищення якості і результативності діяльності ОГС у сферах своєї компетенції; посилення ефективності зовнішньої комунікації; налагодження співпраці з іншими партнерами по громадському сектору та взаємодії із зацікавленими сторонами – громадою, владою, бізнесом, медіа тощо.
Це буде досягатися шляхом впровадження програми інституційного грантування:
-
підвищення спроможності ОГС щодо управління проєктами, лідерства та управління людськими ресурсами;
-
сприяння підзвітності та демократичного врядування ОГС;
-
покращення фінансового менеджменту ОГС, залучення коштів та диверсифікації джерел фінансування для довгострокової фінансової стійкості і сталості організації;
-
посилення потенціалу ОГС у дослідженні й аналітиці, комунікації, навчанні та звітності;
-
зміцнення спроможності ОГС застосовувати у діяльності з відновлення інструменти планування, бюджетування та моніторингу, які враховують в тому числі аспекти прав людини, недискримінації і гендерної рівності;
-
покращення спроможності ОГС залучати громадян та інші організації / інституції до процесів інклюзивного, екологічного та сталого відновлення;
-
посилення міжрегіональних і між-тематичних коаліцій та мереж, обміну знаннями, взаємного навчання, поширення кращого досвіду серед громадянського суспільства.
Конкурс проводитиметься у два тури: пре-відбірковий і грантовий. Під час реалізації гранту передбачається інтенсивне залучення переможців-грантоотримувачів до проєктної діяльності і навчальної програми – загалом до грудня 2027 року, включно зі звітним періодом.
Інституційні грантоотримувачі в обов’язковому порядку залучатимуться до навчальної програми, яка передбачає різноформатні заходи, зокрема: тренінги, менторінг, консультації для посилення управлінських, фінансових і комунікаційних навичок в ОГС; семінари для впровадження у діяльності своїх організацій принципів прозорого управління, поваги до прав людини, недискримінації і гендерної рівності, дружнього ставлення до довкілля; стажування у найсильніших організаціях та обмін кращими практиками; безкоштовне навчання на Освітній онлайн-платформі Зрозуміло! тощо. У межах цієї програми ми сприятимемо розвитку партнерств і мереж для підтримки місцевих ініціатив, заохочуватимемо до взаємодії із громадами із владою, залучатимемо до форумів стійкості, опитувань і медійних активностей.
Для кого
Учасники конкурсу – громадські організації, громадські спілки, благодійні фонди, органи самоорганізації населення. У межах конкурсу будуть обиратися три когорти грантоотримувачів, для яких буде розроблено різні навчальні програми (просимо чітко визначитися, на який із нижчеперелічених лотів подається Ваша організація):
-
ЛОТ 1. Аналітичні центри;
-
ЛОТ 2. Ресурсні центри, що активізують громадську участь;
-
ЛОТ 3. ОГС, які безпосередньо сприяють процесам інклюзивного, партисипативного, прозорого, зеленого і сталого відновлення.
Організація-аплікант має бути зареєстрована на території таких областей як: Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Житомирська, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська. Участь у конкурсі можуть брати організації, зареєстровані на територіях, підконтрольних уряду України у вище перелічених областях станом на 24.02.2022 р., а також під час повномасштабної війни. Організація може нині не знаходитися фізично у місці своєї реєстрації та може бути перереєстрованою на території, підконтрольній уряду України, якщо їй довелося релокуватися через інтенсивні воєнні дії або окупацію. Але релокована організація-аплікант повинна мати досвід долучення до громадських ініціатив, які стосуються регіону, де вона була зареєстрована (наприклад, участь у процесах планування пост-окупаційного відновлення, дистанційний моніторинг стану на території рідної громади тощо). Члени команди організації-апліканта мають фізично знаходитися в Україні та бути готовими наживо брати участь у програмі організаційного розвитку.
Умови
Конкурс відбуватиметься у два тури:
1-й тур, пре-відбірковий: на основі поданих анкет відбудеться відбір та оцінка організацій-аплікантів на предмет відповідності базовим критеріям конкурсу (Додаток 1). До уваги братимуться досвід діяльності організації, нинішні досягнення, публічність, мотивація команди до розвитку і нарощення своєї впливовості на вирішення актуальних питань на місцевому або регіональному рівнях. Анкета учасника конкурсу (Додаток 2) запитує детальну інформацію про організацію-апліканта та підтверджуючі документи, перелік яких зазначено в анкеті. За результатами першого туру буде відібрано 40-45 аплікантів, які пройдуть базовий організаційний аудит.
2-й тур, грантовий: відібраним в межах 1-го туру організаціям буде запропоновано подати проєктну пропозицію на отримання інституційного гранту. Рішення про підтримку чи відхилення проєктної пропозиції прийматиме незалежна Експертна рада. Рішення базуватиметься на висновках про:
-
відповідність критеріям організаційного розвитку (Додаток 3);
-
результати базового організаційного аудиту;
-
якість проєктної пропозиції та її відповідність потребам і баченню розвитку організації-апліканта, виявленим під час оцінювання й організаційного аудиту;
-
відповідність бюджету проєкту плану організаційного розвитку, що є основою проєктної пропозиції.
Оскільки основним завданням інституційного гранту є зміцнення спроможності організації-апліканта, то братиметься до уваги мотивація команди організації нарощувати свій організаційний потенціал та якість змістовної роботи. Інституційні гранти тривалістю до 26-28 місяців одержать орієнтовно 30 організацій.
Сума
Середній бюджет одного інституційного проєкту – 5 500 000 гривень.
Розмір бюджету конкурсу, а отже і грантів, може змінюватися в залежності від поточних рішень донорів програми – NORAD і SIDA.
Дедлайн
Для участі у конкурсі треба заповнити:
На 1-му турі – анкету учасника конкурсу 1-го туру (Додаток 2) та надіслати її разом із документами, переліченими в кінці анкети, в електронному вигляді на адресу kukharenko@irf.ua не пізніше 15:00 за київським часом, 25 січня 2025 року. Документи-додатки до анкети потрібно надсилати у форматі .doc, .docs, .xls, .xlsx або .pdf. Максимальний розмір кожного файлу не може перевищувати 8 Mb. Анкети, надіслані пізніше вказаного терміну розглядатися не будуть. Результати відбору анкет учасників конкурсу в межах першого туру будуть повідомлені аплікантам окремим листом до 07 березня 2025 року.
На 2-му турі – відібраним протягом першого туру аплікантам разом із листом про результати відбору буде надіслано спеціальну аплікаційну форму та запропоновано подати до 10 квітня 2025 року проєктну пропозицію на отримання інституційного гранту, яку необхідно буде зареєструвати на сайті МФВ, сервіс «Електронний конкурс» (детальну інструкцію буде надано разом із аплікаційною формою). Результати другого туру конкурсу планується оголосити до кінця травня 2025 р. Період виконання інституційних проєктів – 26-28 місяців, починаючи із середини червня 2025 року.
Телефонні консультації щодо подання анкет на конкурс не надаються. Запитання щодо участі у конкурсі просимо надсилати електронною поштою на адресу kukharenko@irf.ua до 20 січня 2025 року.