КОЛИ: 30 грудня 2024 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявки«Фонд громадянського суспільства Східного партнерства» оголошує конкурс заявок на участь у програмі стипендій до 2025 року, що фінансується Європейським Союзом. Цей конкурс відкритий для всіх громадян країн Східного партнерства (Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Білорусь, Грузія, Молдова та Україна) незалежно від їхнього поточного місцезнаходження. Концептуальні записки мають бути подані онлайн до 30 грудня 2024 року.
Стипендії доступні для ідей проєктів, які сприяють:
-
Просуванню участі в ухваленні рішень і соціальної справедливості
-
Зміцненню підзвітності, верховенства права та безпеки
-
Підтримці стійкої та інклюзивної цифровізації
-
Створенню сталого й інтегрованого економічного середовища
У рамках цього конкурсу додаткові бали будуть нараховуватись за проєкти, які сприяють забезпеченню екологічної та кліматичної стійкості. Це може бути досягнуто через такі ініціативи:
-
Сприяння переходу до “зеленої” економіки
-
Підтримка громад у захисті навколишнього середовища
-
Зменшення впливу змін клімату
-
Освіта та/або підвищення обізнаності про зменшення викидів вуглецю
-
Захист та інформування про біорізноманіття
-
Просування шляхів більш сталого споживання
-
Моніторинг впровадження політик для боротьби зі змінами клімату
-
Підтримка громадянського суспільства в роботі після COP29
Існує два типи стипендій. Оскільки ви можете подати лише одну заявку, важливо вибрати ту, яка найкраще відповідає вашим планам.
Стипендія “Цифрова громадянська діяльність” (Civic Digital) для завдань:
-
Кампанії з адвокації щодо таких питань, як відкриті дані, якість даних, електронні послуги для громадян, прозорість бюджетів.
-
Покращення якості даних (наприклад, перетворення існуючих публічних даних у машиночитний формат або створення й публікація відкритих і багаторазово використовуваних даних для подальшого розвитку цифрових рішень для забезпечення прозорості та підзвітності в регіоні).
-
Розробка нових цифрових рішень, які відповідають потребам громади, допомагають громадянам контролювати діяльність урядів, сприяють покращенню публічних послуг та/або підвищують підзвітність організацій громадянського суспільства (ОГС).
-
Просування, впровадження та розширення існуючих civic tech-рішень, які відповідають потребам громади, допомагають громадянам контролювати діяльність урядів, сприяють покращенню публічних послуг та/або підвищують підзвітність ОГС, а також розвиток відповідних навичок потенційних користувачів.
Стипендія “Залучення громади” (Community Engagement) для завдань:
-
Збір локальних даних: підтримка у зборі та аналізі даних щодо ключових питань надання публічних послуг на місцевому та національному рівнях.
-
Участь у формуванні політики: набуття експертизи з конкретних питань політики, розробка політичних документів/рекомендацій, організація адвокаційних кампаній; доступ до урядових каналів для ефективнішого просування ідей.
-
Розвиток потенціалу: підтримка програм наставництва та стажування, залучення до тренінгів для тренерів з метою навчання інших членів своїх організацій та ОГС із відповідних мереж. Це може включати стажування чи навчальні візити в ОГС країн ЄС.
-
Моніторинг діяльності публічної адміністрації: розвиток різноманітних моніторингових активностей, включаючи технічні аспекти, як-от управління публічними фінансами, прозорість бюджетів і контроль за ними.
-
Покращення підзвітності ОГС і зв’язку з громадою: підвищення прозорості й механізмів підзвітності організацій, а також кращий зв’язок діяльності із потребами громадян.
-
Співпраця між ОГС: організація заходів, які об’єднують різні ОГС для вирішення питань спільного інтересу.
Для кого
-
повнолітні;
-
працюєте у сфері IT чи маєте досвід розробки цифрових продуктів (для стипендії “Цифрова громадська діяльність”); або працюєте в українській громадській організації чи маєте досвід роботи у цій сфері (для стипендії “Залучення громади”);
-
маєте громадянство України, Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії або Молдови;
-
володієте англійською мовою на рівні B1 (CEFR);
-
ніколи раніше не брали участь у цій програмі.
Ця стипендія для фізичних, а не юридичних осіб та організацій.
Сума
-
Навчання, коучинг та 5 000 євро, що покриють проведення подій, витрати на промо та відрядження. Ви також зможете оплатити роботу бухгалтера, оренду офісного приміщення та юридичні послуги з відкриття рахунку, якщо ці витрати не перевищують 10% від загального бюджету.
-
Участь у спільноті випускників. А це — ще більше можливостей, нетворкінг та особистий бренд змінотворця.
Дедлайн
До 30 грудня заповніть коротку онлайн-форму ТУТ. Якщо ваша заявка пройде відбір, організатори попросять детальніше розказати про проєкт й долучити повний пакет документів до 7 лютого:
-
Коротка заявка, заповнена англійською мовою.
-
Резюме. Дізнайтеся як створити виграшне резюме на сайті Europass.
-
Мотиваційний лист.
-
Опис проєкту: команда, складові, комунікаційна стратегія, ризики та очікувані результати.
-
Бюджет.
-
Копія паспорта або ID-картки.
-
Сертифікат про рівень володіння англійською мовою.
-
Якщо є, рекомендаційний лист.
Якщо ви не почуваєтеся безпечно, заповнюючи форму, напишіть на eapcivilsociety@protonmail.com. Організатори запропонують альтернативу.
Не зволікайте, адже заявки розглядаються постійно. Імена переможців будуть відомі в березні 2025 року.