ДЕДЛАЙН: 5 серпня 2024 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиЦей ґрант має на меті розширити права і можливості ГО щодо активної участі у процесі моніторингу та оцінки системи забезпечення виконання судових рішень в Україні. Шляхом надання необхідних інструментів для ГО ця ініціатива не лише прагне сприяти забезпеченню більш прозорого процесу виконання судових рішень, а й заохочує залученість громадськості та контроль з її боку.
Програма розроблена із метою розбудови спроможностей ГО із проведення детального аналізу і підготовки рекомендацій для виконання, що могло б призвести до системних змін. До того ж, шляхом створення платформи для співпраці між ГО, урядовими агенціями та судовою гілкою влади ґрант прагне створити більш цілісний підхід до реагування на неефективність та просування реформ у системі забезпечення виконання судових рішень. Зрештою ця ініціатива має на меті створити більш підзвітну та ефективну систему державних і приватних виконавців, що утверджуватиме верховенство права та забезпечуватиме довіру громадськості в Україні.
Зокрема, ця програма має на меті залучити ГО, які продемонстрували експертні знання та успішну історію діяльності у сфері моніторингу за судовими процесами задля гарантування прозорості. Очікується, що такі організації мають значний досвід взаємодії з правовими системами, що є надзвичайно важливим для ефективного моніторингу забезпечення виконання судових рішень. В ідеалі ГО матимуть досвід просування важливих політичних змін та будуть підтримувати ідею співпраці, що є дуже важливим для формування партнерства з державними інституціями. Такий досвід є ключовим, оскільки це забезпечуватиме, що ГО мають можливість не лише ефективно збирати та аналізувати дані, а й також проводити поінформовану адвокаційну діяльність. Зосереджуючи увагу на таких досвідчених організаціях, програма має на меті використати їх досвід та існуючі мережі із метою ініціювання глибокого та сталого покращення системи забезпечення виконання судових рішень шляхом проведення аналізу прогалин і вдосконалення бізнес процесів. Цей стратегічний підхід має на меті посилити загальну ефективність і прозорість процесів забезпечення виконання судових рішень, таким чином утверджуючи верховенство права та підвищуючи рівень довіри громадськості.
Програма буде підтримувати ряд цільових завдань із метою посилення спроможностей та ефективності ГО щодо моніторингу системи забезпечення виконання судових рішень. Фінансова діяльність може включати, але не обмежується таким:
-
Комплексний підхід до посилення моніторингу системи забезпечення виконання судових рішень шляхом підтримки проєктів у кількох стратегічних сферах. Це допоможе з розробкою та впровадженням інноваційних інструментів та методик моніторингу, створених для оцінювання ефективності, прозорості, своєчасності та справедливості процесу забезпечення виконання судових рішень. Такі інструменти допоможуть визначити прогалини та неефективні аспекти, надаючи потужне підґрунтя для вдосконалення.
-
Практичні семінари для посилення спроможностей ГО щодо розуміння законних прав, використання технік моніторингу високого рівня та дотримання високих стандартів звітування. Ці тренінги є надзвичайно важливим задля забезпечення того, що заходи з моніторингу є ефективними та відповідають кращим практикам.
-
Створення мережі ГО. Ця мережа сприятиме обміну знаннями та просуватиме координовану діяльність у сфері моніторингу, відтак посилюючи вплив окремих організацій через спільні дії.
-
Систематичне документування та звітування про випадки недотримання правил або неналежної діяльності у процесі забезпечення виконання судових рішень.
-
Впровадження просвітницьких кампаній та програм з правової освіти для інформування громадян про їхні права щодо забезпечення виконання судових рішень і ролі ГО у моніторингу цих процесів.
-
Створення надійних механізмів для регулярного оцінювання впливу діяльності ГО на систему забезпечення виконання судових рішень, забезпечуючи постійне інтегрування зворотного зв’язку та здобутого досвіду до поточних та майбутніх ініціатив.
-
Запровадження технологічних рішень, які можуть сприяти процесу моніторингу. Це може включати розробку програмного забезпечення, що допоможе відслідковувати прогрес у забезпеченні виконання судових рішень, визначати пріоритетність справ та надавати аналітичні дані для визначення системних проблемних питань і перешкод.
Підґрунтям для посилення моніторингу за забезпеченням виконання судових рішень є поточні виклики у судовій системі, у тому числі помітна непослідовність та затримки, що негативно впливає на процес забезпечення виконання судових рішень. Такі системні проблемні питання не лише зменшують ефективність діяльності судової системи, а й негативно впливають на рівень довіри громадськості до здатності правової системи здійснювати правосуддя неупереджено та оперативно. Посилення діяльності ГО з моніторингу є надзвичайно важливим, оскільки вони висвітлюють певні сфери, в яких система забезпечення виконання судових рішень не виконує свої завдання, відтак надаючи чітку доказову базу для просування реформ. Посилення такого нагляду може призвести до більш поінформованих та ефективних змін у політиках, відтак просуваючи більш надійний та оперативний процес забезпечення виконання судових рішень. Зрештою через систематичний та надійний моніторинг ГО можуть відігравати трансформуючу роль у вдосконаленні підзвітності судової системи та забезпечення того, що правосуддя буде видимим і буде здійснюватися своєчасно, що відновить і підтримуватиме рівень довіри громадськості до правової системи.
Для кого
Організація, що претендує на одержання гранту, має задовольняти такі вимоги:
-
Бути українською неурядовою організацією, професійним об’єднанням, аналітичним центром або іншою організацією громадянського суспільства, створеною у відповідності до чинних норм цивільного та податкового законодавства, бути зареєстрованою відповідними органами української влади та мати добру репутацію;
-
Бути спроможною продемонструвати успішний досвід попередньої роботи з реалізації програм розвитку, пов’язаних з пріоритетними напрямками діяльності програми USAID «Справедливість для всіх»;
-
Мати попередній досвід у сфері моніторингу та прозорості судової системи, а також проведення аналізу і надання реалістичних рекомендацій щодо забезпечення виконання судових рішень;
-
Бути обізнаною в питаннях функціонування української судової системи;
-
Бути спроможною продемонструвати раціональний менеджмент щодо фінансової, адміністративної й технічної політики, наявність внутрішніх процедур й системи внутрішнього контролю, що забезпечує захист активів від шахрайства, розтрат і зловживань, а також на підтримку у досягненні програмних цілей і завдань. Програма USAID «Справедливість для всіх» має оцінити таку інституційну спроможність до ухвалення рішення про надання гранту;
-
Мати достатнє комп’ютерне обладнання і програмне забезпечення для реалізації проекту.
Сума
Планується надати до 2 грантів. Очікується, що сума кожного гранту становитиме до 5 000 000 грн.
Остаточна сума кожного гранту залежатиме від специфіки грантового проєкту і результатів переговорів з грантоодержувачем.
Дедлайн
Заявки на одержання гранту і супровідні документи надсилаються в електронній формі за адресою електронної пошти grants@j4a.org.ua із зазначенням коду грантового конкурсу № 02-J4A-07-2024. Документи приймаються до 5 серпня 2024 року.
Надання грантів в рамках грантової програми планується почати орієнтовно з 1 жовтня 2024 року. Тривалість впровадження грантових проєктів за даною програмою не може перевищувати 12 місяців.
Умови
Для отримання грантів від США організації повинні мати унікальний ідентифікатор організації UEI — деталі ТУТ.