ДЕДЛАЙН: 3 лютого 2025 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор, юстиція, правозахист
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиПрограма USAID «Справедливість для всіх», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (тут і надалі – «USAID») і впроваджується компанією «Кімонікс Інтернешнл» (тут і надалі – «Програма»), оголошує про початок прийому концепцій грантових проєктів, спрямованих на зміцнення системи юстиції та її послуг, а також залучення громадянського суспільства до розробки дієвих рішень правових проблем і задоволення потреб українців у справедливості.
Програма USAID «Справедливість для всіх» надає гранти українським організаціям громадянського суспільства (ОГС) задля сприяння впевненості, лідерству та відповідальності за виконання програм на місцевому рівні; утвердження принципів відкритості юстиції, серед яких прозорість, залучення громадськості, інклюзивність та підзвітність перед суспільством; підтримки зусиль урядових і громадських установ сектору юстиції, спрямованих на усунення інституційних, соціальних та економічних наслідків війни; створення коаліцій для підтримки реформування сектору юстиції та розширення шляхів досягнення справедливості через інноваційні рішення, що втілюються на основі доказової бази.
Програма USAID «Справедливість для всіх» скеровує цю грантову програму на досягнення наступних цілей:
(1) сприяння ОГС у виконанні програм, що спрямовані на зміцнення незалежності, підзвітності та дієвості системи юстиції ті її установ;
(2) посилення ролі ОГС у покращенні доступу до послуг системи юстиції та якості цих послуг відповідно до потреб людей, а також урізноманітненні шляхів до справедливості;
(3) посилення спроможності ОГС щодо сприяння підзвітності системи юстиції та її послуг, а також щодо зростання суспільного запиту на успішне завершення судової реформи.
Тематика проєктів
Нижче наводиться невичерпний ілюстративний перелік потенційних напрямків діяльності в рамках фінансування реалізації грантових проектів:
• Допомога потерпілим і свідкам у справах про воєнні злочини до, під час і після судових процесів, включаючи надання інформаційної, психологічної, юридичної та іншої підтримки, а також розробка та впровадження протоколів для допомоги судам у роботі з уразливими учасниками провадження (потерпілими та свідками).
• Дизайн та реалізація кампанії з інформування громадськості про доступні механізми компенсації та відшкодування спричиненої війною шкоди, зосереджуючись на потребах тих, хто зазнав збитків.
• Дизайн та впровадження кампанії на підвищення обізнаності громадськості щодо важливості права на правову допомогу (послуги захисника) в контексті та задля справедливого судового розгляду справ про воєнні злочини.
• Просвітницька діяльність (семінари та тренінги для суддів) у співпраці з Національною Школою суддів з питань застосування Стамбульської конвенції Ради Європи при розгляді справ про гендерно обумовлене насильство.
• Міжгалузева співпраця, спрямована на створення циклу зворотного зв’язку між судовою системою, місцевою владою та суспільством для кращого задоволення потреб людей в отриманні якісних судових послуг.
• Посилення спроможності та сприяння розвитку сталості громадських організацій й а установ, які впроваджують місцеві програми на покращення доступу до правосуддя, що орієнтовані на потреби людей, спрямовані на юридичну, соціальну, гуманітарну, освітню, психологічну підтримку та інші пов’язані з сектором юстиції потреби населення, постраждалого від війни. Такі установи можуть включати, але не обмежуватися ними, громадські центри правосуддя, центри доступу громади до правосуддя, центри правової підтримки та інші.
• Мобілізація місцевих інституційустанов сектору юстиції , громад та лідерів для розробки та впровадження програм швидкого реагування на правові й безпекові виклики, створені війною.
• Оцінка правових потреб громадян, включно з потребами у справах щодо спричиненою війною шкоди та відстеження рівня задоволеності отриманими послугами в системі юстиції , щоб виявити прогалини та надати рекомендації державним і неурядовим зацікавленим сторонам на усунення цих прогалин. Ця оцінка може включати, але не обмежуватися опитуваннями задоволеності користувачів у судах та інших установах сектору юстиції (таких як центри правової допомоги), опитування населення щодо правових питань і безпеки тощо.
• Сприяння залученню місцевими органами влади (місцевого самоврядування ) незалежних недержавних суб’єктів надання безоплатної правової допомоги, проведення просвітницької роботи для представників органів місцевого самоврядування щодо важливості налагодження системи надання правових послуг громадянам, розвитку правової спроможності громад.
• Дизайн та реалізація місцевих ініціатив для громадянської освіти, в тому числі підвищення правової грамотності, із зосередженням зусиль на потребах постраждалого від війни населення, внутрішньо переміщених осіб , ветеранів, дітей та молоді.
• Визначення, пілотування та поширення інноваційних рішень з надання послуг у сфері правосуддя; інтегрування в систему судових електронних послуг інструментів та інноваційних механізмів вирішення проблем, пов’язаних з правосуддям.
• Розробити та запровадити мікро курси (на які є попит) для суддів та працівників суду у співпраці з судовими установами включно із Національною школою суддів. Такі курси можуть включати, але не обмежуватися суддівською етикою та конфліктом інтересів для суддів та інше.
• Підтримка комунікаційної спроможності українських судів та судових установ для надання своєчасної та зрозумілої інформації про хід судової реформи, роботу судів під час війни, резонансні судові процеси та інші теми, що становлять суспільний інтерес.
• Виявлення та аналіз прогалин у медіальних процедурах для зміцнення їх спроможності у підтриманні пост-конфліктного миру й управлінні процесом досягнення консенсусу та розробити відповідні нормативні актиположення.
• Дизайн та впровадження навчальних програм для сурдо-перекладачів з інформування про медіацію та навчання базовим навичкам медіації.
• Проведення аналітичного дослідження, спрямованого на посилення ролі Громадської ради доброчесності у сприянніпросуванні культури підзвітності суддів.
• Моніторинг дисциплінарної практики Вищої ради правосуддя щодо суддів з акцентом на пріоритетність розслідування дисциплінарних скарг, що викликають значний суспільний резонанс.
• Посилення спроможності юридичних радників , студентів і викладачів клінічних служб надавати українцям орієнтовані на людей послуги, включно з розбудовою спроможності юридичних клінік, які спеціалізуються на питаннях правової допомоги, пов’язаних з війною.
• Просування реформи юридичної освіти, включаючи, але не обмежуючись цим, підтримка та моніторинг запровадження Єдиного державного кваліфікаційного іспиту, сприяння чіткому інституційному розмежуванню між юридичною освітою та підготовкою кадрів для органів правопорядку , покращення професійної орієнтації, вдосконалення вступу до юридичних вишів, впорядкування стандартів ліцензування та акредитації, моніторинг ефективного розподілу державних коштів на підготовку майбутніх юристів, модернізаціюнавчальних програм юридичних шкіл з акцентом на етику, практичну підготовку (стажування, клінічне навчання, навчальні суди тощо), викладання права Європейського Союзу, а також міжнародну співпрацю та обміни, виховання культури академічної доброчесності та нульової толерантності до корупції, зміцнення механізмів забезпечення якості юридичної освіти, розвиток асоціацій зацікавлених сторін юридичної освіти для постійного вдосконалення якості юридичної освіти в Україні.
Програма USAID «Справедливість для всіх» усвідомлює, що деякі одержувачі грантів можуть потребувати технічної допомоги у підвищенні ефективності своєї роботи, і тому пропонує заявникам вказувати у заявках свої потреби в одержанні технічної допомоги та/або навчанні.
Для кого
Організація, що претендує на одержання гранту, має задовольняти такі вимоги:
• бути українською неурядовою організацією, приватним університетом, організацією громадянського суспільства, міжнародною громадською організацією, створеними у відповідності до чинних норм цивільного та податкового законодавства, бути зареєстрованими відповідними органами української влади та мати добру репутацію;
• якщо заявник має намір охопити дві або більше цілей, визначених даною Річною грантовою програмою, він має подавати окрему заявку за кожним тематичним напрямком;
• бути спроможною продемонструвати успішний досвід попередньої роботи з реалізації програм розвитку, пов’язаних з пріоритетними напрямками діяльності Програми USAID «Справедливість для всіх»;
• бути спроможною проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу і мати налагоджені зв’язки з групою(-ами) вигодонабувачів, визначену(-их) в описі програми, що повинно бути відображено у заявці як налаштованість на задоволення інтересів вигодонабувачів;
• бути спроможною продемонструвати раціональний менеджмент щодо фінансової, адміністративної й технічної політики, наявність внутрішніх процедур й системи внутрішнього контролю, що забезпечує захист активів від шахрайства, розтрат і зловживань, а також на підтримку досягнення програмних мети та цілей. Програма USAID «Справедливість для всіх» має оцінити таку інституційну спроможність до ухвалення рішення про надання гранту;
• мати мінімальне комп’ютерне обладнання і програмне забезпечення для реалізації проєкту;
• діяльність за грантовим проєктом може починатися лише після підписання грантової угоди між заявником та компанією «Кімонікс». Витрати, понесені до укладання грантової угоди, не відшкодовуються;
• організації – переможці конкурсу – подають повну заявку в електронній формі українською та англійською мовами;
• для будь-яких грантів у грошовій формі (на противагу грантам у натуральній формі) на суму, що дорівнює чи перевищує еквівалент 25 000 дол. США, і за якими не передбачається надання субгрантів, одержувачі зобов’язані повідомити свій номер в Універсальному ідентифікаторі організацій (UEI) станом на момент надання гранту. Якщо заявник вже має номер UEI, він вказує його у заявці. В інших випадках від заявника очікують одержання ним номера UEI до моменту надання гранту. Програма «Справедливість для всіх» надає заявникам допомогу в одержанні номера UEI;
• програма допоможе відібраним на конкурсній основі заявникам у розробці плану маркування й брендингу, який є додатком до грантової угоди;
• релігійні організації та організації, що представляють місцеві громади, мають рівні можливості одержання фінансування, як передбачено положеннями розділу 302.3.28 Автоматизованої системи директив (ADS) за винятком релігійних організацій, що переслідують дискримінаційні та релігійні цілі, та випадків, коли основна мета, що досягається за рахунок гранту, має релігійний характер.
Сума
Програма USAID «Справедливість для всіх» планує надати до 25 грантів на загальну суму приблизно 55 000 000 грн.
Очікується, що сума кожного гранту становитиме від 600 000 грн. до 4 500 000 грн.
Остаточна сума кожного гранту залежатиме від специфіки грантового проєкту і результатів переговорів з грантоодержувачем і може бути більшою чи меншою за вказаний інтервал значень. Тривалість впровадження грантових проєктів за даною програмою не може перевищувати 12 місяців. Надання грантів в рамках грантової програми планується почати з червня 2024 р. Тип гранту визначається під час переговорів з грантоодержувачем.
Дедлайн
Концепції грантових проєктів і супровідні документи надсилаються в електронній формі за адресою електронної пошти grants@j4a.org.ua із зазначенням коду Річної грантової програми No. APS-J4A-01-24.
Документи приймаються до 3 лютого 2025 р. або до вичерпання усіх коштів Річної грантової програми. Розгляд документів, поданих із запізненням та з іншими порушенням, здійснюється на розсуд Програми USAID «Справедливість для всіх»
Всі запитання стосовно цієї Річної грантової програми надсилайте будь ласка електронною поштою за адресою grants@j4a.org.ua. Програма USAID «Справедливість для всіх» надає роз’яснення, необхідні для розуміння заявниками порядку подання заявки для участі у конкурсі на одержання гранту.
Умови
Заявники зобов’язані запропонувати стратегію впровадження описаної вище програми і при цьому запровадити інновації з урахуванням організаційної спроможності організації-заявника.
Процес подання і розгляду заявок на одержання грантів є двоетапним. На першому етапі заявник подає концепцію грантового проєкту. Якщо заявник задовольняє чи перевищує ці критерії, йому пропонують подати повну заявку. До другого етапу допускаються лише ті заявники, які задовольняють чи перевищують дані критерії. Заявки розглядаються в порядку черговості надходження.
Заявники подають технічну заявку і бюджет грантового проєкту у встановленому форматі відповідно до наданих інструкцій. Усі витрати в рамках грантового проєкту мають відповідати нормальним операційним витратам заявника та ухваленим ним у письмовій формі політикам і процедурам. Заявники, в яких норми непрямих витрат не перевірені аудитором, можуть включати в бюджет прямі витрати, що будуть понесені заявником, для відображення визначених адміністративних і управлінських витрат, які можуть бути прямо віднесені на підтримку досягнення цілей гранту. Концепція грантового проєкту підписується уповноваженим представником заявника.
Концепція грантового проєкту подається українською мовою обсягом не більше 5 (п’яти) сторінок. Заявники, які успішно подолали етап відбору концепцій грантових проєктів, подають повну заявку українською мовою та у разі затвердження повної заявки – англійською мовою.