ДЕДЛАЙН: 31 січня 2025 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: бізнес, громадський сектор, охорона здоров’я, енергетика, будівництво, сільське господарство
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиМетою грантової програми Європейського союзу є сприяння, у співпраці з нідерландською бізнес-спільнотою, відбудові в Україні та сталому відновленню української економіки та суспільства в секторах сільського господарства, водопостачання, охорони здоров’я, сталої енергетики чи кругового будівництва.
Профінансованими можуть бути проєкти, які сприятимуть відбудові в Україні та сталому відновленню української економіки та суспільства в секторах сільського господарства, водопостачання, охорони здоров’я, сталої енергетики та/або кругового (циклічного) будівництва, стабільного вироблення енергії, необхідне медичне обслуговування, покращення продовольчої безпеки або створення умов для місцевого бізнесу/підприємництва.
Для фінансування грантодавець шукає проєкти, які призводять до розширення місцевого економічного та соціального розвитку. Це проєкти, які мають довгостроковий вплив на місцеве співтовариство або ланцюжок компаній і соціальних організацій. Це включає проєкти, які сприяють зайнятості на місцях, працевлаштуванню (знання, навички, психічне та фізичне здоров’я) громадян України або відбудові об’єктів, які були пошкоджені чи зруйновані війною. Там, де це можливо, проєкти також сприяють покращенню становища вразливих груп, зокрема жінок і молоді.
Для кругового (циклічного) будівництва шукаються проекти, які спрямовані на розвиток, використання або повторне використання будівель, територій та інфраструктури без зайвого виснаження природних ресурсів, забруднення середовища проживання та шкоди екосистемам. Будівництво, яке є економічно відповідальним і сприяє добробуту людей і тварин, зараз і в майбутньому.
В енергетичному секторі профінансваними будуть проєкти, які сприяють децентралізації генеруючих потужностей, енергоефективності та/або накопиченню енергії та зосереджуються на технологіях відновлюваної енергії (включаючи екологічний газ). Таким чином, це рішення, які не можуть одразу замінити централізовані українські генеруючі потужності, але які можуть мати ефект у короткостроковій перспективі та таким чином підтвердити свою цінність для української енергосистеми.
Для кого
Грант можуть отримати консорціуми між нідерландськими та українськими організаціями (бізнес компанії та неприбуткові компанії).
До учасників консорціуму висуваються такі вимоги:
-
Кожен партнер є або бізнес компанією, або громадською організацією.
-
Партнерство має складатися як мінімум з двох і максимум з шести партнерів, включаючи принаймні одну місцеву організацію, зареєстровану в Україні зі знанням місцевого контексту, і принаймні одну компанію з зареєстрованим офісом у Нідерландах.
-
Кожен учасник консорціуму повинен бути приватною юридичною особою.
-
Кожен партнер має очевидний досвід у типі діяльності, яку він здійснюватиме в рамках партнерства. З цією метою кожен партнер повинен мати принаймні дворічний досвід у проведенні заходів, спрямованих на сектор, на який спрямований проєкт, для якого запитується грант, досвід, отриманий за останні 10 років.
-
Кожен партнер має явно структурно гарантовану та достатню спроможність для здійснення діяльності, яка буде здійснюватися ним у контексті партнерства.
-
Усі партнери мають бути необхідними для досягнення мети діяльності, для якої запитується грант, демонструючи чітку та важливу роль у партнерстві.
-
Кожен партнер має дату заснування до 15 серпня 2023 року.
-
Партнерство повинно бути створене до подання заявки.
Роль головного партнера виконує компанія або громадська організація з зареєстрованим офісом у Нідерландах. Крім того, основна сторона повинна:
-
мати щонайменше 3 найнятих фахівців;
-
мати не менше двох років досвіду здійснення діяльності в Україні, та загальний досвід у сфері 10 років;
-
мати очевидну здатність до адекватного фінансового менеджменту для забезпечення цілеспрямованого та ефективного виконання діяльності;
-
бути фінансово стабільними та доказово (за допомогою поточних піврічних показників, які складаються з балансу та звіту про прибутки та збитки) бути здатними зробити свій власний внесок у витрати на відповідну діяльність.
-
якщо головна сторона не має принаймні дворічного досвіду в Україні, то може залучити персонал з відповідним досвідом, набутим в іншій організації.
-
вимоги доказової фінансової стабільності та доказової здатності зробити свій власний внесок також застосовуються до інших партнерів.
-
основна сторона повинна продемонструвати, що вона та всі інші партнери в партнерстві розробили політику доброчесності та запровадили процедури для впровадження цієї політики у власній організації. Ця політика доброчесності та ці процедури спрямовані на запобігання, наскільки це можливо, серйозним формам невідповідної поведінки, включаючи сексуальні порушення, щодо співробітників і третіх осіб під час виконання діяльності.
Сума
Сума гранту від 500 000 євро до 4 000 000 євро.
Обов’язковий власний внесок від 5%. Організації, які роблять фінансовий внесок, повинні продемонструвати за допомогою двох річних звітів і поточних піврічних цифр, що вони здатні фінансувати цей власний внесок.
Прийнятні витрати:
-
Витрати на персонал: кількість годин, які особи, безпосередньо залучені до прийнятної діяльності, відпрацювали для діяльності, помножена на 87,50 євро, що включає як прямі витрати на заробітну плату, так і непрямі витрати, призначені їм. Застосовується максимум 700 євро на день. На відміну від цієї фіксованої погодинної ставки, погодинна ставка для персоналу партнерів за кордоном визначається відповідно до місцевих стандартів до максимальної максимальної погодинної ставки.
-
Вартість амортизації активів, за винятком землі та існуючих будівель, протягом терміну діяльності. Основою для визначення витрат на амортизацію є ціна придбання з урахуванням будь-якої залишкової вартості та плюс будь-які витрати на коригування. Якщо активи, за винятком землі та існуючих будівель, передаються організації в Україні після закінчення терміну діяльності, вартість цих активів може бути заявлена як прийнятні витрати.
-
Витрати третіх сторін: витрати, які можна підтвердити третім сторонам у рахунку-фактурі.
-
Витрати на проїзд: витрати на міжнародні проїзди та витрати на міжміські поїздки на основі економ-класу.
-
Витрати на проживання: максимальний розмір відшкодування витрат на проживання становить кількість ночей, помножену на вартість проживання та інші витрати згідно з Прейскурантом вартості проживання для закордонних відряджень, що діє на дату початку діяльності.
Дедлайн
31 січня 2025 року, 23:59.
Деталі
Інформацію про цей грант можна уточнити за телефоном консультанта: