КОЛИ: постійнодіючий конкурс
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: оборона, кібербезпека, інфраструктурна відбудова, охорона здоров’я, освіта
Ukrainian Startup Fund за підтримки українського уряду запускає програму грантової підтримки проєктів подвійного призначення задля підвищення обороноздатності країни та поствоєнної відбудови.
Програма покликана сприяти створенню та розвитку інноваційної продукції подвійного призначення: технологій, процесів чи інших складових, що відрізняють таку продукцію від існуючих на ринку або відповідають існуючому попиту одночасно як від приватних осіб, так і держави.
Для кого
Заявником має бути зареєстрований в Україні суб’єкт господарювання, або група фізичних осіб, які не мають статусу суб’єкта господарювання (але зобов’язуються набути такого статусу до укладення договору про надання гранту), діяльність якого спрямована на розроблення, створення, впровадження та реалізацію інноваційної продукції з подвійним призначенням.
Сума
Грант надається у розмірі до 35 000 доларів США, з яких 25 000 доларів США спрямовуються на діяльність заявника, та до 10 000 доларів США – на оплату послуг Акредитованого Акселератора.
Терміни
Заявки приймаються на постійній основі.
Умови:
Для участі в Програмі заявник має:
-
Відповідати критеріям щодо заявників (в розділі “Для кого”)
-
Заповнити заявку українською та англійською мовами. Всі розділи заявки слід заповнити у відповідності з інструкціями, які вказані у Положенні про грантову підтримку проєктів подвійного призначення та у формі для заявки. Відомості, що надаються у заявці мають бути достовірними, актуальними та не можуть порушувати будь-яких вимог законодавства України та вказаного Положення.
-
Продемонструвати ПІДТВЕРДЖЕНИЙ КОНЦЕПТ (proof of concept – демонстрація практичної реалізації інноваційної продукції подвійного призначення).
-
Забезпечити дотримання вимог щодо витрат:
4.1. За рахунок коштів Фонду в рамках Грантової програми можуть бути профінансовані витрати, що одночасно відповідають таким умовам:
– витрати передбачені у Заявці Заявника;
– витрати відбулись впродовж строку дії договору про надання гранту;
– витрати є обґрунтованими та необхідними для досягнення Заявником визначених у плані розвитку Заявника завдань;
– витрати відповідають вимогам чинного законодавства та умовам Положення про Конкурс.
4.2. За рахунок коштів Фонду в рамках Грантової програми не можуть бути профінансовані такі категорії витрат:
– витрати по зобов’язаннях, які виникли до отримання грантового фінансування, крім зобов’язань, пов’язаних з оплатою праці, оплатою оренди, оплатою електронних комунікаційних послуг, оплатою товарів та/або послуг для дослідження та розробки, які виникли з першого числа місяця, в якому укладено договір про надання гранту;
– відсотки або інші виплати за борговими зобов’язаннями;
– забезпечення майбутніх витрат і платежів;
– витрати, які профінансовані за рахунок інвестицій, та/або державної допомоги, та/або коштів інших програм;
– витрати, пов’язані зі зміною обмінного курсу, а також будь-які штрафи, пеня, відшкодування збитків;
– розваги та будь-які представницькі витрати, окрім участі у виставках та конференціях;
– витрати на підбір персоналу та витрати, пов’язані зі зміною офісу, поточними та/або капітальними ремонтами, закупівлею меблів;
– витрати на придбання земельних ділянок, будівель або приміщень, включаючи будь-які види декорування та ремонтних робіт у таких
приміщеннях;
– будь-які готівкові витрати;
– витрати на передоплату товарів та послуг, які постачаються та/або надаються після завершення періоду, на який сформовано кошторис.
Заявник може одночасно подати лише одну Заявку щодо однієї інноваційної продукції подвійного призначення. Якщо Заявка була відхилена – Заявник не може подати заявку повторно.
В рамках конкурсу визначається, що ІННОВАЦІЙНА ПРОДУКЦІЯ ПОДВІЙНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ – продукт (товар, послуга), технологія, процес, метод, модель, що відрізняється від існуючих на ринку новизною та покращеною здатністю, створює новий або відповідає існуючому попиту як приватних осіб, так і держави.
Можливості Програми
Це безповоротна фінансова допомога для проєктів подвійного призначення, яка одночасно задовольняє три потреби:
-
закриває витрати на розвиток проєкту;
-
надає доступ до найкращих менторів та експертів;
-
а також підвищує обороноздатність країни та сприяє її швидкій післявоєнній відбудові.