ДЕДЛАЙН: 28 грудня 2024 року
ДЕ: Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Кіровоградська, Миколаївська, Полтавська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська області
ГАЛУЗІ: агро, бізнес
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиМіжнародна гуманітарна організація Mercy Corps, за сприяння Фонду Говарда Г. Баффета, розширює Програму підтримки сільського господарства України для підтримки середнього агробізнесу та суміжного бізнесу, які постраждали внаслідок війни та відновлення яких є критично важливим для фермерської діяльності домогосподарств, інших фермерів та життєдіяльності місцевої громади.
Фінансова підтримка у рамках програми буде спрямована на заміну зруйнованої або пошкодженої сільськогосподарської техніки, навісного обладнання, устаткування, будівель тощо.
Заявник повинен надати інформацію та підтвердження того, як війна вплинула на господарську діяльність підприємства, і як фінансова допомога сприятиме його відновленню.
Також просимо додати обґрунтування потреби у фінансовій допомозі та пояснення, чому відновлення вашого підприємства неможливе без неї. Заявки також будуть оцінюватися з урахуванням безпекових ризиків, визначених Mercy Corps.
Учасники програми будуть відібрані на конкурсній основі. Пріоритет буде надано тим заявкам, які:
-
Походять з територій, де аграрний сектор зіштовхнувся з новою реальністю, що характеризується постійною небезпекою, руйнуванням надійних ринкових систем, а також масштабним руйнуванням і розграбуванням фермерських господарств на деокупованих територіях.
-
Матимуть позитивний вплив на відновлення постраждалих громад та сприятимуть життєдіяльності фермерських господарств і сільського населення шляхом застосування соціально орієнтованого підходу, спрямованого на користь місцевого населення, зокрема жінок та вразливих груп.
-
Використовують бізнес-модель, яка передбачає вигідну співпрацю з домогосподарствами, що займаються сільськогосподарською діяльністю, або іншими фермерами, які ведуть натуральне господарство в цій місцевості. Прикладами такої співпраці можуть бути надання різноманітних сільськогосподарських послуг (наприклад, послуги з обслуговування техніки), постачання або виробництво різноманітних сільськогосподарських ресурсів (наприклад, кормів для тварин, добрив, насіння тощо), закупівля сільськогосподарської продукції або забезпечення доступу до ринків збуту тощо.
Для кого
Програма підтримки сільського господарства України розглядатиме заявки від підприємств, що працюють у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Кіровоградській, Миколаївській, Полтавській, Сумській, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях (за винятком територій, на яких ведуться активні бойові дії, а також територій, до яких обмежено доступ або на яких присутня висока загроза для життя та ведення господарської діяльності). Зокрема, підтримка таких підприємств розглядатиметься на територіях зі зниженим ризиком повторного ураження.
Програма підтримки сільського господарства України реалізується у партнерстві з місцевими організаціями та охоплює наступні регіони:
-
Громадською організацією ”Східноукраїнська сільськогосподарська дорадча служба” (Донецька та Полтавська області);
-
Громадською Організацією ”Рада жінок-фермерок” (Запорізька, Дніпропетровська та Кіровоградська області);
-
Благодійною організацією Благодійний фонд «ЛАСКА» (Миколаївська та Херсонська області);
-
Сільськогосподарським кооперативом ”Зерновий” (Харківська, Сумська та Чернігівська області).
Умови участі у програмі:
-
офіційна реєстрація та відсутність юридичних та правових обмежень для здійснення підприємницької діяльності відповідно до вимог українського законодавства;
-
інвестування власних коштів у розмірі до 50% від суми фінансової допомоги. Розмір власного внеску визначається індивідуально і залежить від фінансових можливостей учасника програми.
Сума
Середній розмір фінансової допомоги становить 150 000 доларів США в гривневому еквіваленті за поточним курсом Національного банку України (НБУ).
Сума наданої допомоги може бути більшою або меншою — від 20 000 до 300 000 доларів США, залежно від потреб та специфіки кожного відібраного середнього сільськогосподарського підприємства.
Середнє сільськогосподарське підприємство, яке отримає фінансову допомогу, має здійснити повний розрахунок, облік та сплату всіх податків відповідно до чинного законодавства України.