ДЕДЛАЙН: 15 липня 2024 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: правозахисна діяльність
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиФонд Digital Freedom Fund підтримує судові процеси щодо цифрових прав у Європі та сприяє просуванню прав людини в цифровому контексті. З 2018 року фонд затвердив 100 грантів на загальну суму майже 3 мільйони євро та підтримав роботу приблизно 60 різних груп у майже 30 країнах. Переглянути приклади заходів, підтриманих фондом, на ТУТ.
Наразі ми приймаємо грантові заявки на два типи діяльності – підтримка відстеження судових процесів і допозовна підтримка досліджень. З 2024 року гранти на підтримку судових процесів можуть включати діяльність після судових розглядів. Дізнайтеся більше про підтримку після судового розгляду ТУТ.
-
Супровід судового процесу. Підтримка судового розгляду справи в декількох інстанціях, від першої інстанції до останньої апеляційної інстанції. Гранти на підтримку судового процесу можуть також включати пост-судові заходи, такі як адвокація або правозастосування після рішення, винесеного в останній інстанції судового процесу. Приклад: оскарження в Європейському суді з прав людини використання поліцією технології розпізнавання облич, включно з проведенням семінару після винесення рішення останньої інстанції, щоб поділитися уроками, винесеними з цього рішення, з широкою громадськістю.
-
Досудові дослідження. Підтримка заходів з підготовки до запланованого судового процесу. Це може включати юридичні дослідження, збір доказів, вибір форуму або визначення позивачів і партнерів проекту. Сюди не входить широке дослідження або загальний огляд незапланованих судових процесів. Приклад: порівняльне дослідження між трьома юрисдикціями ЄС, щоб визначити, яка з них пропонує найкращі варіанти вирішення конкретного питання відповідно до Директиви ЄС.
Пріоритетні тематичні напрями
1. Захист прав на недоторканність приватного життя.
2. Захист вільного поширення інформації в Інтернеті.
3. Забезпечення підзвітності, прозорості та дотримання стандартів прав людини у використанні та розробці технологій.
Ми також вітаємо заявки на проекти, які виходять за межі цих загальних тематичних напрямків, якщо вони можуть сприяти дотриманню прав людини в цифровій сфері. Кейси повинні мати потенціал впливу, що виходить за межі сторін, які безпосередньо беруть участь у справі, та сприяти законодавчим, політичним або соціальним змінам.
Для кого:
Фонд приймає грантові заявки від представників усіх держав-членів Ради Європи.
Приймаються заявки від захисників цифрових прав (наприклад, НУО та інших організацій, які переслідують суспільні інтереси), адвокатів pro bono та інших учасників судових процесів, які прагнуть захищати та просувати цифрові права в Європі.
Фонд фінансує не лише організації, що захищають цифрові права, але й надає підтримку расовим, соціальним, феміністичним, квір-рухам, рухам за права мігрантів та економічну справедливість, а також організаціям, що працюють над захистом цифрових прав.
Сума
Оскільки учасники судових процесів працюють із різними операційними моделями, і кожна справа має різні виміри та складність, суми запитуваних грантів відрізняються. Замість того, щоб працювати з фіксованою комісією за супровід справи, фонд оцінюватиме кожну справу окремо з урахуванням як загальних критеріїв надання грантів, так і принципу економічної ефективності.
У 2020-2023 роках річний бюджет грантів становив від 600 000 до 800 000 євро, і ми затверджували 15-20 заявок на рік.
Наразі середній розмір гранту на підтримку судового процесу становить близько 50 000 євро, а середній розмір гранту на підтримку досудових досліджень близько 30 000 євро. Були затверджені гранти розміром до 3 000 євро, а деякі з них перевищували 100 000 євро.
Терміни
Кінцевий термін подання запиту на перевірку прийнятності: 15 липня 2024 року 23:59 CEST.
Кінцевий термін подання повної заявки: 23 липня 2024 23:59 CEST.
Інформаційні сесії:
-
23 травня 11:00 CEST
-
5 червня 12:00 CEST
-
27 червня 11:00 CEST