ДЕДЛАЙН: 31 серпня 2024 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиЗгідно з даними Міжнародної організації з міграції на квітень 2024 року, лише 45% ВПО мають роботу, включаючи лише 7% самозайнятих. Для порівняння, офіційний рівень безробіття в середньому по Україні становить близько 20%. Ці дані свідчать про необхідність цілеспрямованих зусиль для підтримки працевлаштування та самозайнятості серед ВПО.
Досвід ВПО і жителів деокупованих територій є дуже різним, але це має суттєвий вплив на їхній загальний стан. Дуже важливо допомогти цим людям покращити психічний стан, підвищити рівень професійних навичок і сприяти їх працевлаштуванню і самозайнятості для того, щоб вони могли інтегруватися у нові громади і повернутись до більш комфортного життя.
Мета конкурсу: підвищення рівня працевлаштування та самозайнятості внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та жителів звільнених громад, щоб забезпечити їх фінансову незалежність, довгострокову професійну реалізацію та покращення якості життя.
Тематики конкурсу:
-
Програми спрямовані на працевлаштування ВПО та жителів звільнених громад.
-
Програми спрямовані на розвиток самозайнятості серед ВПО та жителів звільнених громад.
Кожна тематика буде оцінюватись окремо. Організація може подати заявку на обидві тематики, але підтримана може бути лише одна заявка.
Проєкти можуть реалізовуватись на всіх територіях, які підконтрольні Україні. Перевага буде надаватись заявкам, які спрямовані на підтримку та розвиток мешканців невеликих громад.
Тривалість проєкту становить від 4 до 6 місяців.
Для кого
-
Організації, які офіційно зареєстровані відповідно до закону України «Про громадські об’єднання» або відповідно до закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації»;
-
Організації, які включені до «Реєстру неприбуткових організацій» та мають відповідну ознаку неприбутковості (виключно 0032, 0034, 0036, 0038, 0048);
-
Також можуть подавати заявки організації, які раніше отримували гранти від RAZOM.
Конкурс націлений на підтримку програм організацій, які мають досвід у підсиленні спроможності ВПО і жителів звільнених громад завдяки забезпеченню працевлаштування і фінансової незалежності ВПО та жителів звільнених громад, а також включають психологічну допомогу та реабілітацію для учасників проєкту.
Перевага буде надаватись проєктним заявкам, які:
-
мають досвід у впровадженні проєктів схожого спрямування
-
мають досвід роботи з ВПО та жителями звільнених громад
-
мають цікаві/дієві ідеї з обґрунтованими активностями та доведеними результатами
-
реалізовуються в невеликих громадах
-
враховують специфіку ринку працевлаштування в громаді
Сума
Сума підтримки одного гранту – до $30 000. У виняткових випадках Разом розгляне бюджет сумою до $50 000. Вартість проєкту має чітко корелювати з поставленими цілями та бажаними показниками.
Дедлайн
Заявник повинен подати заповнену грантову заявку, яка складається з описової та фінансової форми, до встановленого в оголошенні грантового конкурсу кінцевого терміну. За бажання заявник може доповнити заявку додатками, які доповнюють вищезазначені форми та розкривають сутність ідеї.
Подача здійснюється через надсилання заповненої аплікаційної форми через гугл форму з прикріпленим файлом бюджету.
Повний пакет документ потрібно прикріпити до форми за посиланням до 31 серпня 2024 року. Повний пакет заявки включає:
-
Проєктна пропозиція з відповідями на усі питання, зазначені у формі у форматі PDF; бажаний обсяг заявки – не більше 10 сторінок шрифтом Calibri 10
-
Заповнений та вкладений бюджет проєкту у форматі Microsoft Excel Worksheet (.xlsx), в якому міститься обґрунтування та детальне пояснення витрат
-
Реєстраційні документи організації
-
Довідка про неприбутковість
Для додаткових деталей стосовно допустимих та заборонених витрат в конкурсі, можливі активності в межах тематик, а також критеріїв оцінювання заявок, рекомендуємо ознайомитись з гайдом грантової програми Razom Jobs.
Умови
Партнери, які будуть відібрані в межах оголошеного конкурсу, беруть активну участь в моніторингу та оцінці результатів програми для визначення її ефективності.
Зокрема, партнери зобовʼязуються:
-
чітко вести облік наданих послуг
-
вимірювати рівень знань до/після проведених навчальних активностей
-
вимірювати рівень задоволеності учасниками окремих активностей та програми загалом
-
відслідковувати ефективність програми, зокрема: кількість працевлаштованих/самозайнятих за місяць, три та шість після завершення навчання
-
сприяти збору, аналізу та оцінці інформації з боку команди Разом
У заявці буде окремий пункт для опису плану моніторингу. Кожна партнерська організація може використовувати власні інструменти для моніторингу або звернутись за допомогою до команди Разом.
Витрати, спрямовані на проведення пост проєктного моніторингу, можуть бути додані до основного бюджету проєкту.