ДЕДЛАЙН: 15 квітня 2025 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: культура
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиProjekt Atol (Словенія); Goethe-Institut (Німеччина); ІЗОЛЯЦІЯ (Україна); MeetFactory (Чехія) і Tallinn Art Hall (Естонія) спільно оголошують відкритий конкурс для європейських митців на участь в одній із восьми резиденцій, що відбудуться в Любляні, Празі, Таллінні та онлайн.
Обчислювальні технології та автоматизація змінюють глобальні політичні динаміки, ставлять під сумнів усталені суверенітети та вимагають докорінного переосмислення політики. Зростання алгоритмічного впливу на наші рішення, заснованого на стрімкому розвитку технологій штучного інтелекту, ставить питання про збереження особистої та національної суверенності в інформаційному суспільстві пост-нагляду та про роль мистецтва у відображенні цих змін.
Встановлення технологічного суверенітету стає необхідною умовою для збереження демократії, протидії тенденції до перетворення людей на простих користувачів та товари в умовах експлуатаційної техноіндустрії, тоді як автократичні тенденції, замасковані під захист державного суверенітету, набирають обертів.
Ця резиденція заохочує аплікантів досліджувати суверенітет у контексті сучасних інформаційних технологій та уявляти, як ці концепції можуть бути розширені. Майбутні рішення мають бути такими ж багатогранними, як і контексти, в яких вони виникають. Не шукається єдиного рішення, вітаються різні перспективи та підходи.
Під час резиденції учасники створюватимуть роботи, що взаємодіють з ключовими питаннями проєкту. Також можливе подальше розширення вже існуючих проєктів у рамках цієї програми. Результати будуть представлені у приймаючих інституціях та можуть бути включені у фінальну виставку в Galerie Rudolfinum у Празі.
Для кого
Резиденція орієнтована на митців, які працюють у сфері сучасного мистецтва та походять з Центральної та Східної Європи, а також Південного Кавказу. Вони матимуть змогу жити та працювати у Любляні, Таллінні чи Празі протягом 2-3 місяців або ж взяти участь у віртуальній резиденції. Перевага надаватиметься проєктам, які враховують локальні реалії кожного місця проведення резиденції.
Відповідно до географічного фокусу проєкту DATAS, заявки приймаються від митців, які народилися, проживають на постійній основі або мають громадянство однієї з таких країн: Албанія, Вірменія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Хорватія, Чехія, Естонія, Грузія, Угорщина, Косово, Латвія, Литва, Чорногорія, Північна Македонія, Польща, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Україна.
Можливості
Резиденти отримають підтримку куратора фінальної виставки протягом усього періоду резиденції та будуть пов’язані з експертами, зазначеними у наступному розділі.
Резиденти матимуть доступ до інституційної інфраструктури, а кожна резиденція завершиться поп-ап презентацією, а також фінальною виставкою у Празі.
Відібрані учасники матимуть змогу співпрацювати з теоретиками, художниками та науковцями, яких обере комітет проєкту, зокрема з Вікторією Івановою, Богною Коніор, RYBN.ORG, Владаном Йолером та Тіціаною Террановою. Додаткові експерти будуть оголошені після відбору. Кожен художник буде поєднаний із експертом у відповідній до їхнього проєкту дисципліні чи галузі.
Резиденція повністю фінансується та включає:
-
Щомісячна стипендія: 1000 євро (нетто)
-
Виробничі витрати: до 3000 євро
-
Подорож та проживання
У разі групової заявки стипендія та виробничий бюджет розподіляються між учасниками групи.
Дедлайн
Заявки приймаються лише англійською мовою до 15 квітня 2025 року, 15:00 за центральноєвропейським часом.
Заявка має включати:
-
Контактну інформацію (ім’я, адреса, e-mail, телефон, сайт)
-
Лист намірів (до 5000 знаків) або відео-презентацію (мінімум 5 хвилин)
-
CV (до 1 сторінки) та портфоліо (до 10 МБ)
-
Вибір місця резиденції (перша та друга опція)