ДЕДЛАЙН: 7 травня 2025 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: освіта, громадський сектор, місцеве самоврядування, бізнес, державний сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиШведський інститут (SI) пропонує шведським діячам та їхнім партнерам по співпраці в Україні гранти для спільної реалізації проєктів, спрямованих на підтримку відбудови України, зусиль з реформування та інтеграції до ЄС у таких сферах, як інклюзивний економічний розвиток, підприємництво і торгівля, права людини, демократія, верховенство права та гендерна рівність.
Програма спрямована на ініціаторів у Швеції та їхніх партнерів в Україні. Очікується, що проєкти, які отримають підтримку, сприятимуть зміцненню спроможності організацій, а також підвищенню компетентності, зокрема розширенню мереж і набуттю нових знань окремими особами.
Програму реалізують у межах урядової Стратегії співпраці Швеції з Україною у сфері відбудови та реформ на 2023–2027 роки.
У межах конкурсу заявок, що відбудеться у 2025 році, пропонуються три різні типи грантів:
Підготовка проєкту
Підготовка проєкту передбачає невелику підтримку для закладення основ співпраці між Швецією та Україною. Це може включати заходи зі встановлення контактів, проведення зустрічей і семінарів для обговорення або реалізації невеликих пілотних досліджень.
-
Розмір гранту: від 100 000 до 200 000 SEK
-
Тривалість проєкту: 6–12 місяців
Проєктна співпраця
Співпраця в межах проєктів – це підтримка для реалізації заходів із розвитку спроможності за участю діячів та/або окремих цільових груп в Україні.
-
Розмір гранту: від 500 000 до 2 000 000 SEK
-
Тривалість проєкту: 12–24 місяці
Навчальна програма
Грант на реалізацію тематичної навчальної програми для цільових груп в Україні. Мета – зміцнити спроможність учасників відстоювати реформи та розвиток, які сприятимуть інтеграції України до ЄС.
-
Розмір гранту: від 1 000 000 до 3 000 000 SEK
-
Тривалість проєкту: 12–24 місяці
Для кого
Основний заявник має бути юридичною особою, зареєстрованою у Швеції. У разі отримання фінансування від Шведського інституту (SI) основний заявник стає власником проєкту та, відповідно, несе відповідальність перед SI за його реалізацію та звітність.
Заявка має подаватися у партнерстві між організаціями. Окрім основного заявника зі Швеції, до формального партнерства має входити щонайменше одна юридична особа, зареєстрована в Україні.
До одного проєкту може входити максимум 6 партнерів (включно з основним заявником зі Швеції).
Основні заявники та партнери можуть включати:
-
Університети та дослідницькі інститути
-
Некомерційні організації та фонди, зокрема культурні та торговельні асоціації
-
Муніципалітети, регіони, обласні адміністрації, державні установи
-
Міжнародні та міжурядові організації (як партнери, через офіси в Україні)
-
Компанії (включно з ФОП в Україні)
У кожній заявці мають брати участь один або кілька партнерів зі Швеції та України. Крім того, до двох додаткових партнерів із таких програмних країн можуть бути включені до проєкту, якщо це явно сприяє його здійсненню та приносить користь цільовим групам в Україні.
-
Країна заявника: Швеція
-
Пріоритетна країна: Україна
-
Додаткові країни (країни ЄС із досвідом трансформації): Естонія, Латвія, Литва, Польща
-
Додаткові країни (країни Східного партнерства ЄС): Вірменія, Азербайджан, Грузія, Молдова
Можливість залучення формальних партнерів із додаткових країн спрямована, передусім, на використання їхнього досвіду у процесах реформ, трансформації та інтеграції до ЄС, а також на врахування їхнього географічного розташування для організації заходів та підтримки цільових груп України в іншому місці.
Окрім партнерів, залучених до формального партнерства, у реалізації проєкту можуть брати участь зовнішні експерти (які не є партнерами) з усіх згаданих вище країн, а також з інших країн ЄС. Вони можуть долучатися, наприклад, для проведення та/або надання експертної підтримки в рамках окремих заходів проєкту.
Тематика проєктів
Конкурс заявок має дві загальні орієнтації, пов’язані з відбудовою України та реформами для інтеграції до ЄС:
-
Інклюзивний економічний розвиток, підприємництво та торгівля
-
Права людини, демократія, верховенство права та гендерна рівність
На основі цих двох орієнтацій Шведський інститут (SI) розробив перелік тематичних опцій, у межах яких заявники повинні формулювати свою проєктну ідею.
Заявники можуть обрати лише одну тематичну опцію як основний фокус проєкту, але також мають можливість описати синергію з іншими опціями.
Тематичні опції для напряму “Інклюзивний економічний розвиток, підприємництво та торгівля”:
-
Зайнятість і створення робочих місць
-
Розвиток приватного сектору
-
Покращення умов для торгівлі
-
Прозорість і боротьба з корупцією в приватному секторі
Тематичні опції для напряму “Права людини, демократія, верховенство права та гендерна рівність”:
-
Розвиток громадянського суспільства
-
Вільні та незалежні ЗМІ
-
Гендерна рівність
-
Права людини
-
Зміцнення культурних інституцій та збереження культурної спадщини
-
Зміцнення демократичних інституцій та державного управління
Проєкти, які отримають фінансування в межах цього конкурсу заявок, повинні конкретно сприяти вступу України до ЄС та інтеграційному процесу на шляху до майбутнього членства в Союзі.
Підтримка може надаватися в різний спосіб:
-
Деякі проєкти можуть сприяти утвердженню фундаментальних демократичних принципів і цінностей ЄС.
-
Інші – безпосередньо сприяти переговорам про членство, допомагаючи узгодженню українського законодавства та реформ із вимогами ЄС.
Щоб краще класифікувати та зрозуміти зв’язок проєктів з євроінтеграцією України, Шведський інститут (SI) визначив шість ключових напрямів підтримки:
-
Acquis ЄС / Переговори щодо глав – сприяння адаптації українського законодавства до правової бази ЄС (Acquis Communautaire) та веденню переговорів щодо конкретних розділів.
-
Інтеграційна спроможність і розвиток компетенцій – підвищення навичок і знань, необхідних для ефективної інтеграції до ЄС.
-
Європейська стандартизація – підтримка впровадження стандартів і норм ЄС у різних секторах.
-
Політика ЄС, реформи та узгодження – сприяння гармонізації українських реформ із політиками та регулюваннями ЄС.
-
Міжнародна співпраця та фінансування в межах ЄС – допомога українським установам та організаціям у залученні фінансування та участі в міжнародних ініціативах ЄС.
-
Принципи та цінності ЄС – підтримка демократичних стандартів, верховенства права, прав людини та інших базових цінностей Євросоюзу.
Дедлайн
Кінцевий термін подачі: 7 травня 2025 року, 23:59:59 (CET)