ДЕДЛАЙН: 17 лютого 2025 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: культура
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиВідповідно до мети Державної цільової національно-культурної програми “Єдність у розмаїтті”, а саме для реалізації мовних, освітніх, культурних, інформаційних прав та забезпеченню дієвої участі осіб, які належать до корінних народів України у соціальному та культурному житті суспільства, Фонд вже вкотре відкриває ЛОТ «Культура корінних народів України». ЛОТ покликаний забезпечити збереження та промоцію культури корінних народів України кримських татар, кримчаків та караїмів, які є невід’ємною частиною мультикультурної української родини.
Метою ЛОТу є підтримка проєктів, спрямованих на комплексне представлення культури корінних народів України через висвітлення теми стійкості та боротьби впродовж давньої героїчної та водночас трагічної історії цих народів; їхнього вагомого внеску в розбудову української держави та розвиток її громадянського суспільства; актуалізацію сучасних проблем виживання та опору в умовах тимчасової російської окупації; підтримку культурної інтеграції ВПО з цих територій; привернення уваги до зазначеної тематики широких аудиторій, як в Україні, так і світової спільноти.
У рамках ЛОТу підтримується всі сектори культури та креативних індустрій:
-
аудіовізуальне мистецтво;
-
візуальне мистецтво;
-
аудіальне мистецтво;
-
перформативне та сценічне мистецтво;
-
культурна спадщина;
-
літературна справа;
-
культурні та креативні індустрії (кроссекторальні проєкти).
Основний продукт ЛОТу: Культурно-мистецький проєкт, складовими якого мають бути не менше трьох культурно-мистецьких продуктів з різних сфер культури та креативних індустрій, з нижченаведеного переліку, обраних на розсуд заявника:
-
проєкти зі збереження культурної спадщини (матеріальної та нематеріальної);
-
перформативний проєкт;
-
відеоконтент;
-
аудіоконтент;
-
виставковий проєкт;
-
резиденція;
-
інформаційна кампанія;
-
освітня програма;
-
створення артоб’єктів;
-
дослідницька програма (аналітичний звіт).
Для кого
Заявником ЛОТу може бути юридична особа всіх форм власності або фізична особа-підприємець, що зареєстрована на території України відповідно до законодавства України не менше ніж за два роки на дату початку конкурсного відбору, за виключенням тимчасово окупованих територій України та має відповідний досвід діяльності у сфері культури.
Індивідуальний проект — це культурно-мистецький проект, який реалізується за ініціативи та участі одного заявника. Тільки цей тип проекту відкритий для подання заявок фізичними особами-підприємцями.
Проєкт національної співпраці — це культурно-мистецький проєкт, який передбачає партнерську реалізацію проєкту у двох або більше регіонах України, мінімальне партнерство має включати заявника та одного партнера з різних регіонів України. Заявником і партнером цього типу проєкту не може бути фізична особа-підприємець.
Проєкт міжнародної співпраці — це культурно-мистецький проєкт, що передбачає реалізацію проєкту в Україні та/або за кордоном у партнерстві з іншими юридичними особами всіх форм власності (підприємствами, установами та організаціями). Заявник має бути резидентом України, а один з партнерів – нерезидентом. Заявником і партнером цього типу проєкту не може бути фізична особа-підприємець.
Сума
-
Мінімальна сума гранту (не може бути зменшена): 500 000 грн.
-
Максимальна сума гранту (не може бути збільшена): 3 000 000 грн.
-
Загальний бюджет: 10 000 000 грн.
Дедлайн
Подача проєктної заявки на конкурс: до 17.02.2025 (до 18.00 за київським часом).
Відбір проєктів на відповідність технічним критеріям: 18.02.2025 – 04.03.2025.
Реалізація проєктів включно з поданням звітності: з дати підписання Договору про надання гранту Фондом (але не раніше 01.05.2025 р.) до 30.10.2025.