ДЕДЛАЙН: 14 травня 2025 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: наука, освіта
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиЩоб підтримати дослідницькі спільноти у розвитку відкритої науки та сприяти залученню вчених до EOSC, OSCARS оголосив конкурс для відбору третіх сторін для розробки нових, інноваційних проектів або послуг у сфері відкритої науки, які разом сприятимуть впровадженню досліджень, що вимагають використання даних FAIR, у всьому Європейському дослідницькому просторі (ERA). Проекти можуть бути запропоновані в галузі будь-якого з наукових кластерів і не тільки, будь-яким дослідником або групою дослідників. Відібрані проекти будуть фінансуватися через механізм каскадних грантів.
Відкрита наука, за визначенням ЮНЕСКО, «це сукупність принципів і практик, спрямованих на те, щоб зробити наукові дослідження з усіх галузей доступними для всіх на благо науковців і суспільства в цілому. Відкрита наука – це не лише забезпечення доступності наукових знань, але й забезпечення інклюзивності, справедливості та сталості самого процесу їхнього виробництва».
Відповідно до цього визначення, проекти відкритої науки або послуги відкритої науки – це дослідницька діяльність, яка використовує або сприяє прийняттю даних FAIR, зміцнює компетенції, практики і технології FAIR. Очікується, що вони будуть використовувати та/або експлуатувати послуги наукових кластерів, спрямовані на демонстрацію та пілотне використання ресурсів EOSC. Вони можуть бути як міждисциплінарними, так і проектами з високою суспільною значущістю (потенційно міждисциплінарними та/або міжкластерними). У випадку міжгалузевих проектів це має бути відображено у складі консорціуму.
Такі проєкти можуть бути запропоновані в широкому спектрі наукових галузей, включаючи промисловість. Тому їх можуть подавати організації/дослідники, які не входять до поточної групи НДІ, але є партнерами в рамках наукових кластерів, новими НДІ або нещодавно включеними до оновленої Дорожньої карти ESFRI. Вони можуть передбачати взаємодію з академічними групами та промисловістю, університетськими асоціаціями/науковими товариствами, науковцями-громадянами та «довгим хвостом» науки.
Проєкти повинні розміщувати отримані цифрові дослідницькі дані в надійних каталогах наукових кластерів або інших надійних репозиторіях, об’єднаних в EOSC. Проєкти повинні бути спрямовані на посилення залучення дослідників у відкриту науку.
Пропозиції, подані на конкурс OSCARS Open Call, повинні пояснювати проривний характер проекту в порівнянні з сучасним станом науки. Очікується, що вони продемонструють, як практика роботи з даними FAIR буде вдосконалюватися протягом і після реалізації проекту, чітко визначаючи необхідні цифрові ресурси та/або передбачуваний зв’язок з сервісами EOSC. Нарешті, проєкти повинні продемонструвати, як інші дослідники та дослідницькі інфраструктури, як всередині, так і між науковими кластерами, можуть отримати вигоду від їхніх підсумків і результатів.
Для кого
Дослідницькі інфраструктури, університети, інститути, малі та великі компанії, консорціуми, а також окремі дослідники.
Окремі дослідники або групи дослідників з різних країн ЄС, асоційованих країн та поза їх межами можуть подавати заявки від своєї організації (університету або науково-дослідного інституту). Науковий кластер сам по собі не може подавати заявку.
Сума
-
Загальний бюджет конкурсу: близько 3 000 000 євро
-
Фінансування на один проєкт: від 100 000 до 250 000 євро (одноразово)
-
Потенційна максимальна кількість профінансованих проектів у конкурсі: близько 30
-
Цільові спільноти користувачів: дослідницькі інфраструктури, університети, інститути, малі та середні підприємства і великі компанії, консорціуми або окремі дослідники.
-
Час на реалізацію проєкту: від 12 до 24 місяців (після підписання Угоди про співпрацю з третьою стороною TPPA).
-
Початок реалізації проектів: протягом 4 місяців з моменту підписання TPPA (щоб дати організаціям час найняти персонал, якщо це необхідно)
Дедлайн
Кінцевий термін подання заявок – 14 травня 2025 року, 17:00 CEST.