ДЕДЛАЙН: 28 квітня 2025 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиКонкурс грантів відбувається в рамках трирічного проєкту IWPR «Посилення громадського контролю в Україні» (Boosting Citizens Watchdogs in Ukraine) в Україні (cічень 2025р. – грудень 2027р.) за підтримки Норвезького агентства з розвитку та співробітництва Norad.
Мета грантового конкурсу – сприяти зміцненню системи контролю з боку громадянського суспільства та медіа; покращенню доступу громадськості до публічної інформації, що не несе загроз обороноздатності; моніторингу владних рішень, публічних закупівель і бюджетних витрат на місцевому рівні, в тому числі на відновлення; підвищенню ефективності адвокації та залучення громадськості до прийняття владних рішень через підтримку проєктних ініціатив переважно регіональних ГО, центрів журналістських розслідувань та медіа та розбудову їх спроможності.
Пріоритети проєкту: предметом зусиль запропонованих проєктів має бути підвищення рівня підзвітності і прозорості влади через громадський моніторинг і контроль використання публічних ресурсів та/або адвокацію відповідних змін на місцевому рівні. В рамках конкурсу також розглядаються заявки, спрямовані повністю або частково на розвиток інституційної спроможності відповідних ОГС та медіа.
Для кого
Усі проєкти повинні мати сильний компонент висвітлення діяльності й результатів у ЗМІ (в т.ч. соціальних медіа) та інформування громадськості шляхом тісної співпраці чи коаліції зі ЗМІ, центрами журналістських розслідувань, окремими журналістами, проведення широких інформаційних кампаній тощо.
Там, де доречно, IWPR заохочує заявників створювати регіональні чи міжрегіональні коаліції між громадськими організаціями та ЗМІ/журналістами. Коаліція подає спільну програмну заявку і розписує бюджети партнерів коаліції окремо.
Цілі та очікувані результати проєкту мають бути здійсненними та відповідними до наявних ресурсів та періоду реалізації проєкту. Заявники, які мають кількарічний успішний досвід у сфері заявленої діяльності і спроможні залучити широке коло партнерів та відповідних зацікавлених сторін матимуть перевагу. Також буде надано перевагу проєктам, чий досвід має потенціал бути успішно реплікованим в інших регіонах України.
Надання грантів (безповоротної цільової фінансової допомоги) за цим конкурсом передбачено переважно громадським організаціям, які мають статус неприбутковості. Як виняток гранти можуть бути надані комерційним компаніям (наприклад, ЗМІ), проте сплату податку на прибуток щодо коштів гранту такий грантоотримувач має здійснювати з інших джерел. Проєкт не може фінансувати політичні партії та релігійні громади.
Фінансування коаліції здійснюватися двома способами: 1) ключова організація може виступити головним і єдиним заявником, якщо вона за статутом може надавати гранти іншим організаціям, або 2) партнери отримуватимуть окремі гранти, а координуюча роль ключової організації і взаємодія у партнерстві буде визначена Меморандумом про співпрацю.
Сума
Розмір грантів: загальний бюджет раунду дорівнює 800 000 євро. IWPR планує підтримати більшість проєктів вартістю до 25 000 євро на організацію. Обмеження для коаліційного проєкту – до 25 000 євро на організацію в коаліції і до 75 000 євро на всю коаліцію. Як виняток IWPR готовий розглядати добре обґрунтовані проєкти вартістю до 50 000 євро на організацію.
Бюджет має відповідати запропонованій діяльності, бути ощадливим, прозорим і конкурентоспроможним. Менторська підтримка інституційного розвитку організації чи програмно-технічних навичок, яку ви зазначите в заявці проєкту, не входить до бюджету гранту, а оплачується напряму IWPR у разі її ухвалення.
Тривалість проєктів: проєкти можуть тривати від 3 до 12 місяців, мають розпочатися орієнтовно не раніше 1 червня 2025 року і завершитися не пізніше 31 травня 2026 року.
Дедлайн
Кінцевий термін подання заявки: понеділок, 28 квітня 2025 року на адресу norwaygrants_ua@iwpr.net.
IWPR залишає за собою право запросити у заявника додаткову інформацію про організацію або поданий проєкт, а також надати заявнику вимоги щодо доопрацювання заявки. IWPR залишає за собою право профінансувати стільки проєктів, скільки вважатиме за потрібне, і оголосити додатковий конкурс, якщо всі ресурси не будуть розподілені в рамках поточного раунду.
Подані на конкурс матеріали не рецензуються, причини відмови у підтримці грантових заявок не повідомляються. Остаточне рішення щодо грантової заявки оскарженню не підлягає. Результати розгляду власної проєктної заявки буде повідомлено кожному заявнику електронною поштою, але в першу чергу – успішним заявникам.