ДЕДЛАЙН: 10 лютого 2025 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор, екологія, культура, мистецтво
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиФонд Allianz співпрацює з партнерами в Європі та Середземномор’ї, які віддані ідеї соціальної справедливості, відкритого суспільства та живої планети. Фонд підтримує ініціативи у сфері громадянського суспільства, екології, культури та мистецтва. Особливу увагу фонд приділяє проєктам на перетині цих сфер, які прагнуть до системних змін.
Фонд вітає заявки у сферах мистецтва та культури, європейського громадянського суспільства та клімату і довкілля з Європи та Середземноморського регіону, які:
-
мають чіткий план впливу, системні підходи та шукають рішення, що виходять за рамки заздалегідь визначених шляхів. Заявники мають конкретно описати проблему, яку вони вирішують, і як їхній проєкт може сприяти її вирішенню.
-
розробити стійке бачення, яке виходить за рамки тривалості безпосереднього проєкту. Що триватиме після завершення періоду фінансування і що було б неможливим без проєкту?
-
мають транс-локальний вимір і водночас тісно пов’язані з навколишнім середовищем – проєкти, які спрямовані на вирішення глобальних проблем через конкретні зміни у своєму регіоні, громаді чи місцевому середовищі.
-
відповідально використовувати природні ресурси та розвивати екологічно сталі формати і стратегії.
Для кого
Програма фінансування Фонду Allianz зосереджена на проєктах у сферах «Мистецтво та культура», «Європейське громадянське суспільство» та «Клімат і навколишнє середовище». Особливо вітаються заявки від організацій, очолюваних жінками, молодими людьми та/або групами, що зазнали маргіналізації. Вітаються проєктні пропозиції, які використовують партисипативні підходи та активно залучають цільові групи до розробки проєкту.
У сфері мистецтва та культури заохочуються проєкти, які:
-
Уможливлюють участь: проєкти розробляються людьми з різних соціальних верств, що дає їм можливість брати участь на практиці, бути почутими і передавати свій особистий досвід іншим (як акторам, продюсерам або глядачам).
-
Відкривають простір для громадського досвіду: проєкти докладають конкретних і вимірюваних зусиль, щоб закріпити культуру в центрі суспільства, вони протидіють соціальній поляризації через відкритість і доступність; вони відкрито включають групи, для яких мистецтво часто може здаватися ексклюзивним і елітарним.
-
Сприяють культурним змінам: проєкти працюють на перетині мистецтва та клімату і мають вплив в обох напрямках, займаючись стійкою трансформацією культурних практик на рівні виробництва, рецепції чи медіації та/або використовуючи мистецькі засоби для тестування конкретних ідей щодо більш справедливих форм співіснування.
У сфері громадянського суспільства заохочуються проєкти, які:
-
Зміцнюють простір для громадянського суспільства та демократичну стійкість, а також сприяють соціальній згуртованості. Ці проєкти є транскордонними і сприяють захисту громадянських свобод та верховенства права. Вони дають можливість іншим суб’єктам громадянського суспільства розвиватися у сталий спосіб та працювати незалежно й ефективно.
-
Посилюють ролі журналістики та ЗМІ як охоронців демократичних структур у Європі та Середземноморському регіоні, створення необхідних умов для незалежної, заснованої на фактах журналістики та підтримка відкритого дискурсу, незважаючи на політичні розбіжності.
У сфері клімату та довкілля заохочуються проєкти, які:
-
Розробляють та впроваджують стратегії у сфері трансформації клімату. Проєкти підтримують декарбонізацію сектору антропогенного середовища та розвиток міст, придатних для життя для всіх, ставлячи їх на політичний порядок денний. Тут для нас важливим є системно-трансформаційний підхід, який, наприклад, пропагує реновацію перед знесенням і новим будівництвом або використання відновлюваних будівельних матеріалів, водночас враховуючи соціальні аспекти, такі як кліматична справедливість і кліматична відповідальність.
-
Прагнуть до сталого землекористування на різних рівнях у сфері збереження біорізноманіття/захисту природного клімату. Проєкти повинні системно працювати на збереження та просування біорізноманіття, а також на природні та екосистемні кліматичні рішення і в той же час включати соціальну справедливість, інклюзивність та участь. Особливо вітаються проекти, які працюють із сільською місцевістю або в сільській місцевості та пропонують підходи для системних змін у напрямку сталого виробництва та споживання продовольства.
Сума
Проєкти можуть бути профінансовані на суму від 80 000 до 200 000 євро на максимальний термін до 24 місяців.
Дедлайн
Процес подання заявки складається з двох етапів:
-
подання проєктного плану до 10 лютого 2025 року о 15:00 CET;
-
подання повної пропозиції для відібраних проєктних планів до 25 квітня 2025 року;
-
очікується, що відібрані проєкти будуть оголошені в липні 2025 року.
Дозволений період фінансування: з 1 серпня 2025 року по 31 грудня 2027 року.