ДЕДЛАЙН: на регулярній основі
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: енергетика, бізнес, виробництво, переробний сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиГрантова програма «Підтримка енергетичної стійкості мікро- та малих підприємств в Україні» передбачає надання підприємцям грантів для придбання енергоефективного виробничого обладнання, автономних джерел енергії та систем її зберігання. Крім того, частково (10%) ці кошти можна використати на установку й обслуговування такого обладнання.
Реалізацію програми, що фінансується Урядом Норвегії через Норвезьку агенцію з розвитку співробітництва (NORAD) та Урядом Німеччини, забезпечуватимуть німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) і Фонд розвитку підприємництва.
Грантова підтримка у межах програми буде здійснюватися через уповноважені банки: Укргазбанк, Ощадбанк, Сенс Банк і Банк Львів.
Для кого
Програма для підприємств реалізовуватиметься за такими основними компонентами:
-
Мікропідприємства можуть отримати гранти у розмірі до 10 тисяч євро без обов’язкової прив’язки до банківських кредитів. Проте за потреби можливе залучення кредитів для фінансування інвестиційних проєктів.
-
Малі підприємства можуть отримати гранти до 20 тисяч євро, які надаються у поєднанні з банківськими кредитами. У разі успішної реалізації інвестиційного проєкту передбачено відшкодування до 40% поточної заборгованості за кредитом, отриманим для його фінансування.
До програми зможуть долучитися ММП, які мають до 10 працівників та до 2 млн євро річного доходу для мікро- й до 50 працівників та 10 млн євро – для малих підприємств, здійснюють свою діяльність за визначеними видами економічної діяльності, мають позитивну кредитну історію та бездоганну ділову репутацію, не мають заборгованості перед бюджетом України та не отримували міжнародну технічну допомогу з 01 лютого 2022 року.
Дедлайн
Кінцевого терміну подачі заявок немає.
Взяти участь у програмі буде можливо заповнивши форму на порталі ФРП «Навігатор фінансової підтримки». Приймання заявок розпочнеться в середині грудня.
У формі потрібно вказати інформацію про показники діяльності підприємства та рівень споживання ним електроенергії. Слід також визначити чіткі напрями використання коштів гранту, які не можуть змінюватись під час подальшого фінансування. Жодних розрахунків та бізнес-планів робити не потрібно. Рейтингова система ФРП автоматично розрахує рейтинг та визначить переможців конкурсів.