КОЛИ: не пізніше ніж 15 січня 2023 року 23.55 за Київським часом.
ДЕ: вся Україна, окрім окупованих територій і районів ведення воєнних дій
ГАЛУЗІ: громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиВ рамках програми «Мріємо та діємо» IREX запрошує організації громадянського суспільства подавати пропозиції проєктів, спрямовані на запровадження інструментів та механізмів нагляду молоддю за розподілом місцевих бюджетів та ресурсів громади, включно з гуманітарною допомогою та коштами на відновлення на місцевому рівні.
Для кого
Типи організацій, що можуть подати заявку:
Українські неурядові організації, які включають:
-
Організації громадянського суспільства (ОГС);
-
Молодіжні громадські організації (МГО) та громадські організації, які реалізують молодіжні ініціативи;
-
Консорціуми НУО / ОГС / МГО.
Будь-яка організація з переліку вище може подати одну заявку на фінансування у відповідь на цей ЗПЗ.
Мінімальні кваліфікаційні вимоги до заявника:
-
Доведений досвід розробки та впровадження на місцевому рівні механізмів контролю громадськісті за місцевими публічними фінансами та ресурсами;
-
Доведений досвід розвитку спроможності громадських активістів на місцевому рівні;
-
Розуміння принців роботи із молоддю. Досвід роботи з молоддю буде перевагою.
Заявник / заявка повинен/повинна відповідати наступним вимогам
-
Бути офіційно зареєстрованим та працювати відповідно до усіх чинних цивільних та податкових норм, включаючи, але не обмежуючись відповідними місцевими законами та статутами.
-
Відповідати цілям та принципам програми.
-
Заявник не є забороненою організацією відповідно до таких систем: Система управління грантами (SAM), Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США, зведений список Ради Безпеки ООН).
-
Заявник повинен мати або отримати унікальний номер організації, якщо його обрано для надання гранту. (Номер UE ID – це 12-символьний буквено-цифровий ідентифікатор, який призначається організації державною американською системою gov для ведення бізнесу чи отримання грантів від уряду США. Щоб отримати номер UE ID, відвідайте веб-сайт sam.gov ).
IREX підтримує молодіжні громадські організації, які сприяють мирному та інклюзивному суспільству, і заохочує їх подавати заявки.
Сума
За умови наявності коштів, IREX розраховує надати один грант загальною сумою до 160 000 доларів (в залежності від тривалості запропонованого проєкту).
Розмір фінансування за грантом може бути збільшений залежно від потреб проєкту.
Співфінансування проєктної діяльності заохочується, але не є обов’язковим.
Терміни
Пропозиції проєктів подаються не пізніше ніж 15 січня 2023 року 23.55 за Київським часом.
Будь-які питання, що стосуються цього ЗПЗ, слід надсилати в письмовій формі на адресу grants.diemo@irex.org не пізніше 19 грудня 2022 року із темою листа: Запитання згідно з ЗПЗ № 2023-027.
Відповіді будуть надіслані заявникам із запитом на додаткову інформацію та розміщені на веб-сайті mriemotadiemorazom.org 22 грудня 2022 року.
Очікувана тривалість виконання проєкту – 12-18 місяців.
Орієнтовний період виконання – березень 2023 р. – лютий 2024 р. (серпень 2024 р.)
Умови:
В рамках цього конкурсу очікується, що заявник:
-
Запропонує чіткі та дієві інструменти та механізми залучення молоді до нагляду за розподілом місцевих бюджетів, а також розподілу гуманітарної допомоги та коштів на ініціативи відновлення органами місцевого самоврядування;
-
Розробить інструкції для молоді з використання запропонованих інструментів нагляду за розподілом місцевих бюджетів та ресурсів громад;
-
Відбере команди молоді в принаймні 10 громадах для впровадження нагляду за розподілом місцевих бюджетів та ресурсів громади;
-
Навчить відібрані команди молоді використовувати запропоновані інструменти залучення молоді до нагляду за розподілом місцевих бюджетів та ресурсів громади;
-
Забезпечить використання молоддю інструментів нагляду за розподілом місцевих бюджетів та ресурсів громади;
-
Організує менторський супровід відібраних команд молоді в використанні інструментів залучення молоді до нагляду за розподілом місцевих бюджетів та ресурсів громади з тим, щоб нагляд відбувався конструктивно, висновки регулярно аналізувалися і комунікувалися зацікавленим сторонам у громадах, надавалися рекомендації для посилення довіри до органів місцевого самоврядування та участі мешканців в спільній роботі по ефективному використанню наявних та залученню нових ресурсів для громади;
-
Передбачить заходи для налагодження взаємодії молоді та органів місцевого самоврядування у відподідних громадах для ефективного залучення молоді до нагляду за розподілом місцевих бюджетів ресурсів громади;
-
На основі досвіду використання молоддю інструментів залучення до нагляду за розподілом місцевих бюджетів та ресурсів громади органами місцевого самоврядування запропонує модель інституціоналізації відповідних інструментів на місцевому рівні для різних типів громад.
Механізм регрантингу в рамках цього ЗПС не передбачено.
Надані пропозиції в рамках цього конкурсу мають передбачати підходи для мінімізації ризиків участі молоді в заходах проєкту в контексті поточної безпекової ситуації в країні.
Географія очікуваних проєктів в рамках цього конкурсу:
В рамках цього конкурсу очікується, що заявник запропонує імплементацію проєкту щонайменше в 10 громадах різного типу (сільські, селищні, міські) за можливістю з рівномірним географічним розподілом по території України.
Заявник має запропонувати перелік громад для імплементації проєкту та мати попереднє підтвердження органів місцевого самоврядування відповідних громад підтримати організацію молодіжного нагляду за розподілом місцевого бюджету та ресурсів громади, включно з гуманітарною допомогою та коштами на відновлення.
Дія цього конкурсу не поширюється на громади, які входять до переліку територіальних громад, розташованих у районах проведення воєнних (бойових) дій, або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) згідно з Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Перевага повинна надаватися тим громадам, в яких не працюють інші проєкти міжнародної технічної допомоги у сфері молодіжної роботи або розвитку місцевого самоврядування чи прозорості і доброчесності. Фінальний перелік громад буде узгоджуватися програмою «Мріємо та діємо» з відібраним фіналістом.
Очікувані результати:
-
Розроблені інструкції для молоді з використання запропонованих інструментів нагляду за розподілом місцевих бюджетів та ресурсів громади;
-
Відбрано команди молоді в принаймні 10 громадах для впровадження молодіжного нагляду за розподілом місцевих бюджетів та ресурсів громади органами місцевого самоврядування;
-
Відібрані команди молоді навчились використовувати запропоновані інструменти залучення молоді до нагляду за розподілом місцевих бюджетів та ресурсів громади органами місцевого самоврядування;
-
Команди молоді в принаймні 10 громадах залучені до здійснення нагляду за розподілом місцевих бюджетів та використанням ресурсів громади органами місцевого самоврядування в своїх громадах на регулярній основі;
-
Створено умови для інституціоналізації залучення молоді до нагляду за розподілом місцевих бюджетів та ресурсів громади органами місцевого самоврядування в принаймні 10 громадах.
Загальний інтегрований підхід гендерної рівності та соціальної інклюзії:
В якості загального інтегрованого підходу IREX застосовує гендерну рівність та соціальну інклюзію (ГРСІ) у роботі програми «Мріємо та діємо». Концепція ГРСІ розглядає нерівні відносини між різними соціальними групами. Підхід ГРСІ до розвитку зосереджує увагу на необхідності дій, спрямованих на збалансування цих відносин, забезпечення рівних прав та можливостей, поваги до всіх людей незалежно від їхньої соціальної ідентичності.
IREX заохочує своїх партнерів залучати та включати різні групи громадян до соціальних процесів, сприяти усуненню обмежень суспільства, протидіяти дискримінації, досягати реальної рівності повноцінної участі представників різних груп у різних / усіх сферах соціально-політичного, економічного, культурного життя.
IREX закликає своїх партнерів застосовувати систему м’яких квот. Неофіційна „система м’яких квот” має на меті гарантувати, що «критична меншість» складатиме принаймні 30 або 40%:
-
Щонайменше 30 – 40% (але не більше 60 -70%) – жінки / дівчата чи чоловіки / хлопці (гендерна квота);
-
Щонайменше 30 – 40% осіб мало чи недостатньо представлених, які знаходяться на межі повного виключення.[1];
-
Принаймні 30 – 40% молодих жінок та чоловіків з малих міст та сільських районів України.
Регламент уряду США
Для українських неурядових організацій застосовуватимуться Стандартні положення для неамериканських неурядових організацій.
ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПОДАННЯ ЗАЯВКИ:
Пропозиції проєктів подаються в електронному форматі із темою листа: Концепція проєкту згідно з ЗПЗ №2023-027 за адресою: grants.diemo@irex.org не пізніше ніж 15 січня 2023 року 23.55 за Київським часом.
Будь-які питання, що стосуються цього ЗПЗ, слід надсилати в письмовій формі на адресу grants.diemo@irex.org не пізніше 19 грудня 2022 року. із темою листа: Запитання згідно з ЗПЗ № 2023-027. Відповіді будуть надіслані заявникам із запитом на додаткову інформацію та розміщені на веб-сайті mriemotadiemorazom.org 22 грудня 2022 року.
Повний пакет заявки повинен бути поданий у необхідному форматі і містити таке:
-
Проєктна пропозиція за формою (Додаток 1).
-
Бюджет проєкту за формою (Додаток 2).
-
Опитувальник грантоотримувача з додатками (Додаток 3).
-
Листи підтримки від органів місцевого самоврядування.
-
Резюме ключового персоналу та консультантів проєкту.
Обмеження:
-
Кошти грантів, надані на умовах цього ЗПЗ, не будуть використовуватися для фінансування будь-якого з наступних товарів згідно з ADS 312 Прийнятність товарів:
– Неприйнятні товари: військова техніка, обладнання для спостереження, товари чи обладнання для підтримки поліції чи іншої діяльності правоохоронних органів, обладнання та послуги для переривання вагітності, товари класу люкс, ігрове обладнання, обладнання для зміни погоди.
– До обмежених товарів належать: сільськогосподарські товари, автотранспорт, фармацевтика, контрацептиви та презервативи, пестициди, вживане обладнання, добрива.
-
Інші: Закупівлі товарів або послуг, обмежені або заборонені переважаючим джерелом та національною приналежністю USAID та іншими правилами, визначеними ADS 310, або від країн та постачальників, які можуть бути визначені консолідованим списком USAID заблокованими, призупиненими або недостовірними субпідрядниками за адресою http://www.sam.gov/.
-
Отримувачам грантів забороняється використовувати кошти грантів, включаючи прямі і непрямі витрати, дохід від програми і будь-яку частку витрат на придбання або отримання обладнання, послуг або систем, які використовують регламентоване телекомунікаційне обладнання, або послуги в якості істотного або важливого компонента будь-якої системи, або критично важливу технологію, як частину будь-якої системи, виробленої Huawei Technologies Company або ZTE Corporation (або будь-якою дочірньою або афілійованою компанією таких організацій), Hytera Communications Corporation, Hangzhou Hikvision Digital Technology Company або Dahua Technology Company (або будь-якою дочірньою або афілійованою компанією таких організацій)). Усі витрати, які не відповідають пункту М29. Заборона деяких послуг та обладнання для телекомунікацій та відеоспостереження (серпень 2020 р.), що входить до ADS 303 USAID, вважатимуться недопустимими і не покриватимуться проєктом.
-
Будь-які закупівлі або види діяльності, які вважаються непотрібними для успішного завершення діяльності, включаючи будь-які витрати головного офісу грантоотримувача, які не пов’язані безпосередньо з реалізацією запропонованого проєкту.
-
Попередні зобов’язання та / або безнадійна заборгованість.
-
Штрафи та / або пені.
-
Інші витрати недопустимі згідно з Американським агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та / або федеральними правилами, такими як посилання на 2 СFR Частина 200, Розділ E, Принципи витрат.
Успішний претендент може розраховувати на отримання електронного листа про присудження гранту. Лист буде адресований контактній особі організації, яку зазначено в заявці. Заявники, чиї заявки не будуть відібрані, отримають відповідний лист.
Після Листа про присудження гранту відбудуться остаточні переговори до підписання грантової угоди.
Відібрана організація співпрацюватиме з IREX над програмними технічними аспектами реалізації проєкту. IREX вважає співпрацю з грантоотримувачем вирішальною для успішної реалізації проєкту. Істотна участь IREX вважається необхідною у впровадженні гранту і отже очікується від IREX та грантоотримувача. Істотна участь IREX буде зазначена в грантовій угоді і включатиме вимоги до звітності, огляд та затвердження ключових співробітників, плану реалізації та результатів проєкту.
Процедури звітування:
Види звітності, необхідні разом із графіком звітування, залежатимуть від типу гранту та тривалості проєкту. Форми звітності будуть надані грантоотримувачам. Види звітів включатимуть наступне:
-
Програмний звіт, що подається під час реалізації проєкту згідно з графіком, описаним у грантовій угоді. Цей звіт буде містити інформацію про учасників проєкту у форматі, наданому програмою «Мріємо та діємо», опис прогресу, досягнутого за цей період, проблеми у реалізації проєкту; дії, спрямовані на їх подолання; та заходи, заплановані на наступний період.
-
Підсумковий програмний звіт описує спосіб досягнення цілей та завдання проєкту, результати проєкту, а також проблеми та рішення під час впровадження.
-
Фінансові звіти подаватимуться згідно з графіком, описаним у договорах про гранти. Види фінансових звітів, а також графік звітності залежатимуть від типу гранту, тривалості проєкту та обсягу фінансування. Крім того, отримувач гранту повинен подати детальний підсумковий фінансовий звіт.
-
Звіти з моніторингу та оцінки будуть подані згідно з графіком, вказаним у грантовій угоді. Набір показників буде розроблено та погоджено зі спеціалістами з моніторингу та оцінки програми «Мріємо та діємо». Крім того, отримувач гранту повинен подати детальний підсумковий звіт з моніторингу та оцінки.
-
Регулярні (щотижневі або двотижневі) інформування про хід проєкту програми.
Проведення остаточного платежу за грантом залежить від отримання та прийняття IREX підсумкового фінансового звіту, підсумкового звіту з моніторингу та оцінки та підсумкового програмного звіту.
Можливості
У разі успішної реалізації проектів за даним конкурсом, IREX може продовжити роботу з обраним партнером і розширити масштаби і тривалість проєкту.