КОЛИ: 3 жовтня 2024 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор, для ветеранів
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиПрограма Реабілітації та реінтеграції ветеранів України шукає українську громадську організацію, для розробки ефективних рішень для ветеранів та ветеранок, шляхом посилення систем правової підтримки, створення інклюзивних онлайн ресурсів для ветеранів та ветеранок, в тому числі ветеранів інвалідністю, зокрема з порушенням зору, розробки правових механізмів для вирішення проблем з якими стикаються ветерани, і забезпеченням доступу до державних послуг та соціальних гарантій.
Неприбуткові організації, що зареєстровані на території України і які мають досвід у сфері юридичних послуг та соціальної підтримки, запрошуються подати пропозиції для виконання завдань, що мають на меті посилення систем правової підтримки для ветеранів та ветеранок, створення інклюзивних онлайн ресурсів для ветеранів та ветеранок, в тому числі ветеранів з інвалідністю, зокрема з порушенням зору, розробки правових механізмів для вирішення проблем з якими стикаються ветерани, і забезпеченням доступу до державних послуг та соціальних гарантій.
Запропонований проєкт повинен відповідати меті: забезпечення доступності юридичних послуг для всіх ветеранів, зокрема тих, хто має інвалідність, щоб вони могли отримати необхідну допомогу для навігації по державних службах, доступу до пільг і пенсій.
Кінцевими бенефіціарами запропонованого проєкту можуть бути: ветерани та ветеранки (в тому числі ті, хто зазнав поранень або був у полоні) та члени їх родин, члени родин загиблих Захисників та Захисниць, а також члени родин осіб, що зникли безвісти за особливих обставин.
Активності, запропоновані в межах вашого проєкту, мають бути змістовними та вимірюваними за ефективністю.
Одна організація чи група організацій може подати не більше двох заявок на цей конкурс, але отримати фінансування може лише один проєкт.
Команда IREX буде залучена на кожній стадії впровадження грантового проєкту, а саме: запуск проєкту, фіналізація концепції, перевірка звітів, моніторинг активностей, листування, зустрічі з грантерами за потреби, а також надання консультацій та підтримки для забезпечення успішної реалізації проєкту.
Приклади ідей для проєктів:
-
Провести дослідження для визначення основних юридичних проблем, з якими стикаються ветерани та ветеранки, родини загиблих Захисників та Захисниць, враховуючи потреби ветеранів з інвалідністю, зокрема з порушенням зору.
-
За результатами дослідження розробити інклюзивні онлайн-ресурси та інструменти для юридичної підтримки, які будуть доступні для ветеранів з інвалідністю, в тому числі зокрема з порушенням зору.
-
Підготувати посібники та методичні рекомендації для юридичних консультантів і правозахисників, які працюють з ветеранами, зокрема з урахуванням особливих потреб осіб ветеранів з інвалідностями.
-
У співпраці з Міністерством у справах ветеранів та іншими релевантними інституціями розробити рекомендації та пропозиції правових механізмів для посилення систем правової підтримки ветеранам.
-
Проводити навчальні заходи для адвокатів та правових консультантів, що працюють з ветеранами, зокрема тих, що є членами консультативно-дорадчого органу при Міністерстві у справах ветеранів.
-
Проводити навчальні заходи для ветеранів, які прагнуть здобути юридичні знання.
-
Створити та/або посилити мережі правових консультантів, які працюватимуть на місцях у громадах, включаючи сільські території, для надання доступних юридичних послуг
Для кого
-
Фінансування надаватиметься лише українським організаціям, які зареєстровані та працюють відповідно до законодавства України.
-
Організації повинні мати статус неприбутковості.
-
Організації та їх члени не можуть представляти або бути пов’язаними з будь-якою політичною партією, або з призначеними чи обраними посадовими особами.
-
Організації, зареєстровані у США або інших третіх країнах не мають права подавати заявки.
-
Пропозиції повинні відповідати цілям та принципам Програми.
-
Пропозиції повинні містити короткострокові та довгострокові результати, що відповідають цілям Програми.
-
Заявник не має бути забороненою організацією.
-
Заявки можуть бути подані українською або англійською мовами.
-
Тривалість проєкту не може перевищувати терміни, зазначені в Запиті на Отримання заявок на грантову підтримку
-
Заявник повинен мати унікальний номер організації в системі SAM на момент подачі заявки, або отримати в разі якщо його обрано для надання гранту. (Номер UE ID – це 12-символьний буквено-цифровий ідентифікатор, який призначається організації державною американською системою SAM.gov для ведення бізнесу чи отримання грантів від уряду США. Щоб отримати номер UE ID, відвідайте веб-сайт sam.gov).
-
Співфінансування не передбачене.
-
Організація має мати позитивний досвід з впровадження проєктів. Досвід співпраці з міжнародними донорськими організаціями вважатиметься перевагою.
-
Мати успішний попередній досвід впровадження проєктів, в тому числі досвід роботи з ветеранами та ветеранками.
-
Мати чітке бачення реалізації проєкту та бути орієнтованими на стійкі та довгострокові результати.
-
Мати сформовану команду, яка втілюватиме проєкт, в тому числі кваліфікований персонал та ресурси для реалізації запланованих активностей. Ветерани серед ключового персоналу проєкту вважатимуться перевагою.
-
Вміти працювати з дотриманням чітких часових рамок.
-
На етапі укладання грантової угоди, надати всі необхідні документи (перелік документів див. у Додатку 1).
-
Розуміння поточного стану ветеранських справ та потреб ветеранів.
-
Інноваційний підхід до вирішення проблем пов’язаних з процесами реінтеграції ветеранів.
Сума
За результатами цього конкурсу, відібрані заявники зможуть отримати фінансування у розмірі до 150 000 доларів США для втілення проєкту строком до 10 місяців. Розмір наданого гранту залежатиме від специфіки затвердженого проєкту.
У бюджет можна включати такі категорії витрат, але не обмежуватися ними:
-
Друк і публікація: навчальні/рекламні матеріали (друкована або записана інформація, яку ви плануєте використовувати в навчальній програмі), флаєри, банери тощо, у тому числі плата за розробку дизайну.
-
Офісне приладдя.
-
Невеликий інвентар – товарно-матеріальні цінності (вартістю, що не перевищує гривневий еквівалент 500 доларів США). Обладнання: заявник може зробити запит на обладнання, яке входить до бюджету заявки, яке виправдано діяльністю та обґрунтовано буде продовжувати використовуватись і після завершення проєкту, забезпечуючи стійкість результатів проєкту.
-
Адміністративні витрати (не більше 10% бюджету).
-
Гонорари консультантів.
-
Витрати на проїзд в межах країни.
-
Програми, призначені для зростання або інституційного розвитку організації.
-
Інші обґрунтовані витрати, пов’язані з реалізацією проєкту.
-
Банківські збори (у тому числі відкриття та закриття спеціального рахунку/субрахунку та всі банківські комісії, пов’язані з проєктом) (для громадських організацій або медіа-організацій).
Дедлайн
Задля розгляду Вашої заявки на фінансування, будь ласка, надайте інформацію про ідею Вашого проєкту у вигляді заявки на грантову підтримку та бюджету. Одна організація або група організацій може подати на розгляд максимум дві заявки на грантову підтримку.
Щоб подати заявку у відповідь на цей Запит, слід виконати наступні кроки:
-
Крок 1. Завантажте пакет документів з цієї папки.
-
Крок 2. Заповніть шаблони з пакету документів відповідно до наданих вказівок.
-
Крок 3. Заповніть аплікаційну форму та завантажте сформований пакет документів.
Заявка повинна бути подана через електронну форму не пізніше дати закриття, зазначеної на першій сторінці цього Запиту на Пропозиції. Витрати на подання заявки, здійснені до видачі гранту вважаються недопустимими й не відшкодовуються.