ДЕДЛАЙН: 20 травня 2024 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиУ результаті проведення цього конкурсу UNDP в Україні прагне залучити громадські організації до підвищення обізнаності громадськості про послуги допомоги постраждалим та посилення спроможності закладів, залучених до надання допомоги постраждалим, шляхом навчання їх персоналу та/або закупівлі обладнання, а також мапування наявних послуг та забезпечення механізмів перенаправлення для ефективної організації допомоги постраждалим від вибухонебезпечних предметів (ВНП).
Лот 1. Мапування послуг в громаді та розробка маршрутів перенаправлення постраждалих від вибухонебезпечних предметів для отримання ними послуг. Проєктні пропозиції повинні передбачати мапування наявних послуг, розробку та впровадження маршрутів перенаправлення, які слугуватимуть для виявлення, захисту та підтримки людей, які постраждали від ВНП та членів їхніх сімей, зокрема людей з інвалідністю. Система має забезпечувати їхнє з’єднання з необхідними послугами та підтримкою, наприклад, шляхом надання їм інформації про доступні послуги.
Запропоновані заходи мають бути зосереджені на наступному. Забезпечення комплексного мапування послуг і налагодження ефективної системи перенаправлення постраждалих від ВНП та членів їхніх сімей, зокрема для забезпечення доступу до реабілітаційних та послуг послуг, послуг з психосоціальної підтримки (MHPSS), медичної допомоги, а також соціальних та інших дотичних послуг шляхом розробки каталогу послуг для постраждалих від ВНП; проведення інформаційних заходів для популяризації відповідних доступних послуг, маршрутів направлення постраждалих та інших можливостей покращення доступу до допомоги через розповсюдження інформаційних продуктів для підвищення обізнаності.
Лот 2. Впровадження моделі організації допомоги постраждалим від вибухонебезпечних предметів або окремих її елементів у громадах, які забруднені вибухонебезпечними предметами.
Проєктні пропозиції подані в межах цього лоту, мають бути спрямовані на підвищення спроможностей громад задовольняти потреби постраждалих. шляхом заповнення прогалин у необхідних послугах у громадах. Зокрема:
-
Розбудова спроможності громади у наданні медичних послуг, реабілітації та протезування з метою ефективного задоволення потреб постраждалих від ВНП: проведення оцінки потреб для виявлення прогалин в наявних послугах; забезпечення розвитку потенціалу державних чи комунальних медичних, реабілітаційних та протезних закладів, включаючи їхні мобільні служби, шляхом забезпечення цих закладів необхідним обладнанням та підвищення кваліфікації персоналу, включаючи мультидисциплінарні команди; оснащення кабінетів асистивних технологій; обладнання укриттів у медичних та реабілітаційних закладах.
-
Покращення доступу постраждалих до психологічної підтримки: підвищення спроможності державних або комунальних надавачів послуг психологічної підтримки шляхом придбання необхідного обладнання та навчання персоналу; надання послуг психологічної підтримки постраждалим від ВНП та/або членам їхніх сімей .
-
Зміцнення спроможності місцевих надавачів соціальних послуг та забезпечення кейс-менеджменту постраждалих: підвищення спроможності закладів, які надають соціальні послуги, шляхом модернізації інфраструктури для її доступності, закупівлі необхідного обладнання та навчання персоналу; кейс-менеджмент та надання соціальних послуг постраждалим від ВНП та членам їхніх сімей.
-
Підвищення спроможності місцевих навчальних закладів сприяти безпечній та інклюзивній освіті: оснащення навчальних закладів необхідним обладнанням для надання інклюзивної освіти; обладнання класів безпеки та укриттів у навчальних закладах.
-
Створення можливостей працевлаштування для постраждалих людей з інвалідністю в громадах: надання послуг сприяння працевлаштуванню та адаптації на робочому місці; надання консультативної підтримки роботодавцям щодо доступності робочих місць та робочого середовища; проведення професійного навчання та перекваліфікацї.
-
Створення інклюзивного та безбар’єрного середовища в громадах, які постраждали від ВНП: заходи із забезпечення доступості та безбар’єрного доступу до громадських послуг, включаючи культурні, спортивні та дозвіллєві заходи для людей з інвалідністю; підвищення обізнаності в суспільстві про права та потреби постраждалих зокрема людей з інвалідністю для сприяння створенню інклюзивного суспільства.
-
Підтримка груп допомоги “рівний-рівному”, громадських організацій, які опікуються питаннями постраждалих від ВНП зокрема людей з інвалідністю: підвищення потенціалу груп самодопомоги, громадських організацій, які опікуються питаннями постраждалих від ВНП зокрема людей з інвалідністю, для сприяння їх активній реабілітації та адаптації.
Лот 3. Інформування (інформаційна компанія) про послуги для постраждалих від ВНП та адвокація створення таких послуг на національному та місцевому рівнях.
Проєктні пропозиції подані в межах цього лоту, мають бути спрямовані на поширення інформації про наявні послуги для допомоги постраждалим. Це не тільки дасть змогу постраждалим отримати необхідну підтримку, але й сприятиме розумінню конкретних проблем, з якими стикаються постраждалі від ВНП. Крім того, проєктні пропозиції можуть бути спрямовані на адвокацію створення послуг необхідних для постраждалих від ВНП, на основі моделі організації допомоги особам та громадам, які постраждали від ВНП. Запропонована діяльність може бути зосереджена на наступному напрямі, але не обмежуватися ним:
-
Інформаційна кампанія з підвищення обізнаності про послуги постраждалим від ВНП і державні програми соціального захисту: розробка та проведення кампанії з підвищення обізнаності щодо наявних послуг і програм для постраждалих від ВНП, життєві історії та історії успіху постраждалих.
Лот 4. Підвищення обізнаності постраждалих від ВНП щодо реабілітації та забезпечення допоміжними засобами реабілітації осіб з інвалідністю, зокрема постраждалих від ВНП.
Проєктні пропозиції в межах цього лоту, мають сприяти полегшенню доступу до реабілітаційних послуг і допоміжних засобів реабілітації (ДЗР), а також бути спрямовані на підкресленні важливості створення інклюзивного середовища, висвітлюючи проблеми, з якими стикаються люди з інвалідністю, зокрема постраждалі від ВНП. Запропонована діяльність може бути зосереджена на наступному напрямі, але не обмежуватися ним:
-
Інформаційна кампанія з підвищення обізнаності щодо реабілітації та допоміжних засобів реабілітації для людей з інвалідністю, зокрема постраждалих від ВНП.
Усі проєкти в межах даного гранту мають передбачати завершення діяльності до 31 грудня 2024 року.
Для кого
Громадські організації повинні мати статус неурядової громадської чи благодійної організації, громадської спілки чи об’єднання, бути офіційно зареєстрованими в Україні не менше року, та/або мати підтверджений досвід реалізації подібних проєктів за підтримки міжнародних донорів чи проєктів технічної допомоги. Конкурс не передбачає надання грантів комерційним організаціям, політичним партіям, органам державної влади, органам місцевого самоврядування, релігійним спільнотам, фізичним особам і підприємцям.
Діяльність в межах Лоту 1 може здійснюватися в таких областях, які постраждали внаслідок війни: Донецька, Луганська, Харківська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Одеська, Дніпровська та Київська області. Пріоритетними для Лоту 1 є Харківська та Миколаївська області.
Діяльність в межах Лоту 2 має здійснюватися в наступних областях, які постраждали внаслідок війни: Донецька, Луганська, Харківська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Одеська, Дніпровська та Київська області. Пріоритетними для Лоту 2 є Харківська, Миколаївська, Одеська та Київська області.
У межах Лоту 2 також може бути розглянута підтримка реабілітаційних установ, які надають послуги постраждалим, у таких областях: Чернівецькій, Івано-Франківській, Хмельницькій, Кіровоградській, Львівській, Полтавській, Тернопільській, Вінницькій, Волинській, Закарпатській, Рівненській та Житомирській областях.
Діяльність в межах Лоту 3 та Лоту 4 може здійснюватися в усіх областях України.
Сума
Бюджет проєктної пропозиції має становити не більше 50 000 доларів США для Лоту 1 і Лоту 4 та не більше 100 000 доларів США для Лоту 2 і Лоту 3.
У виняткових випадках і за умови схвалення Комітетом з відбору грантів, бюджет проєкту може сягати 150 000 доларів США (від заявника вимагається вагоме обґрунтування).
Не більше 70% суми гранту може бути витрачено на закупівлю обладнання за умови чіткого обґрунтування його необхідності для досягнення цілей проєкту.
Дедлайн
Термін подачі попередніх заявок триватиме до 20 травня 2024, 08:00.
1 травня 2024 о 12.00 відбудеться інформаційний семінар для громадських організацій, які зацікавлені взяти участь у конкурсі. Приєднатися до семінару за попередньою реєстрацією можна за покликанням.
Умови
Концепції проєктів та проєктні пропозиції мають бути підготовлені українською мовою.
До пакету проєктної пропозиції входять:
-
Заповнена форма проєктної пропозиції (форма буде надана, у форматі Microsoft Word).
-
Копія Статуту організації-заявниці (у форматі PDF).
-
Копія Свідоцтва про державну реєстрацію (у форматі PDF).
-
Банківські реквізити (у форматі PDF).
-
Резюме спеціалістів, які будуть залучені до реалізації проєкту (у форматі Microsoft Word або PDF).
-
Заповнена та підписана форма самооцінки (форма буде надана, у форматі PDF).
-
Інша відповідна супровідна документація, зокрема, рекомендаційні листи, технічні завдання для найманих експертів, переліки обладнання, що закуповуватиметься тощо (у форматі Microsoft Word або PDF).
Пакет проєктної пропозиції подається заархівованим файлом *.zip або *.rar та не повинен бути захищеним паролем; загальний обсяг файлу не повинен перевищувати 35 Мб. Пакет потрібно надсилати на адреси: grants.ua@undp.org та hanna.lienivova@undp.org із зазначенням у темі листа назви конкурсу «Посилення спроможності громад у наданні допомоги постраждалим від вибухонебезпечних предметів та інформування про її надання у партнерстві з організаціями громадянського суспільства». Також під час подачі концепції проєктів обов’язково має бути заповнена Microsoft-форма.
Контактні особи:
-
Ганна Лєнівова, аналітикиня з малих грантів, UNDP: hanna.lienivova@undp.org
-
Тетяна Паламар, аналітикиня з комунікацій, UNDP: tetiana.palamar@undp.org