ДЕДЛАЙН: 31 січня 2025 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиМіжнародна комісія з питань зниклих безвісти (МКЗБ) запрошує об’єднання або організації сімей зниклих безвісти та інші неурядові організації (організації громадянського суспільства) подати заявки на участь у Програмі малих грантів для сімей зниклих безвісти та організацій громадянського суспільства в Україні.
Через свою Програму малих грантів МКЗБ надає фінансову підтримку об’єднанням сімей зниклих безвісти осіб та організаціям громадянського суспільства (ОГС) для реалізації проєктів, які спрямовані на вровадження цілей, підходів, заходів та змістової діяльності, що сприяють:
-
Визнанню ролі громадянського суспільства у просуванні відповідальності держави у питанні зниклих безвісти осіб;
-
Розвитку неупередженого, недискримінаційного, поліетнічного та неполітичного підходів до питання зниклих безвісти;
-
Забезпеченню прав членів сімей зниклих безвісти; та
-
Просуванню гендерної рівності та відстоюванню жіночого лідерства серед постраждалих громад.
Проєкти та заходи, що підтримуються в межах Програми малих грантів для сімей зниклих безвісти та організацій громадянського суспільства в Україні, січень – грудень 2025 року, повинні відповідати ролі та викликам, з якими стикаються сім’ї зниклих безвісти та громадянське суспільство в Україні, а також бути спрямовані принаймні на одну з таких цілей або досягати її:
1. УЧАСТЬ:
-
Громадянське суспільство та об’єднання сімей, особливо об’єднання, очолювані жінками, відіграють активну роль в участі у процесі розв’язання проблеми зниклих безвісти з метою посилення підзвітності держави та забезпечення прав сімей;
-
Організації громадянського суспільства України та об’єднання, особливо об’єднання, очолювані жінками, мають спроможніть для активної участі у процесі розв’язання проблеми зниклих безвісти в Україні.
2. СПІВПРАЦЯ:
-
Посилення співпраці між урядом та громадянським суспільством, включаючи сім’ї зниклих безвісти.
3. РОЗВИТОК ПОТЕНЦІАЛУ:
-
Організації громадянського суспільства та об’єднання сімей в Україні, особливо об’єднання, очолювані жінками, мають необхідні знання та навички для підтримки збору даних про зниклих безвісти осіб та відіграють активну роль в участі у процесі прийняття рішень щодо вирішення проблеми зниклих безвісти осіб.
Проєкти, які в якості першочергової мети передбачають обробку персональних даних, пов’язаних із зниклими безвісти особами або їхніми родичами, або проєкти, спрямовані винятково на надання психосоціальної допомоги сім’ям зниклих безвісти, не підлягають фінансуванню в рамках цього Конкурсу.
Приклади
Проєкти об’єднань сімей та ОГС, які МКЗБ підтримувала через програму малих грантів у минулому, включали такі приклади:
-
Посилення видимості, обізнаності громадськості та розуміння проблеми зниклих безвісти осіб за допомогою проведення виставок, оприлюднення публікацій та організації пам’ятних заходів;
-
Сприяння побудові діалогу між сім’ями зниклих безвісти, а також між сім’ями та органами влади;*
-
Підготовка або розповсюдження наукових або юридичних досліджень, результатів опитувань та оцінок;
-
Надання правової допомоги, представництва, супровід або надання консультацій та порад сім’ям зниклих безвісти;*
-
Організація заходів, пов’язаних з адвокацією, просуванням політики; ініціативи з підвищення обізнаності, громадські кампанії з питання зниклих безвісти;
-
Створення або зміцнення місцевих, регіональних або загальнонаціональних мереж сімей зниклих безвісти або ОГС, які працюють над питанням зниклих безвісти;*
-
Розробка, впровадження або участь у навчальних курсах, пов’язаних з проблемою зниклих безвісти для членів сім’ї, для ОГС або спрямованих на місцеві органи влади;
-
Зміцнення управлінського або операційного потенціалу об’єднань сімей та ОГС;
-
Створення та діяльність об’єднань сімей, включаючи створення та реєстрацію нових організацій, що працюють над питанням зниклих безвісти, як-от збори та витрати на реєстрацію, придбання обладнання, початкове фінансування або фінансування для початку діяльності.
МКЗБ буде надавати пріоритет виділеним вище заходам. Участь у навчальних курсах та заходах з розбудови спроможності буде додатково забезпечено для грантоотримувачів, але й організації, які не отримали грант, також будуть запрошені до участі в них.
Для кого
Право отримати малі гранти МКЗБ мають тільки ОГС. До ОГС належать організації сімей зниклих безвісти осіб, визначені як організовані групи осіб, родичі яких зникли безвісти недобровільно внаслідок порушень прав людини, збройного конфлікту, техногенних або стихійних лих або будь-яких інших причин. Якщо йдеться про проєкт, запропонований не об’єднаннями/ організаціями сімей, а іншими ОГС, то вони можуть отримати малі гранти, якщо підтримувані заходи залучають до діяльності сім’ї зниклих безвісти або безпосередньо працюють на їхню користь.
В рамках цього Конкурсу перевага надається саме організаціям або об’єднанням сімей перед іншими категоріями організацій.
До участі в цьому конкурсі заохочуються організації або об’єднання сімей зниклих безвісти (групи осіб, родичі яких зникли безвісти недобровільно внаслідок порушення прав людини, збройного конфлікту, техногенних або стихійних лих або будь-яких інших причин), незалежно від того, чи вони мають статус юридичної особи або офіційно зареєстровані як організації.
Заявники повинні бути зареєстровані та/або перебувати в УКРАЇНІ.
МКЗБ прийматиме заявки, подані окремими організаціями, і наполегливо заохочуватиме до подачі заявок від двох або більше організацій, що співпрацюють в рамках одного проєкту.
Сума
Заявники мають право подавати заявку щонайменше на суму 3 000 дол і щонайбільше на суму 15 000 дол на кожний проєкт, а також до 5 000 дол для організації спеціальних заходів (проєкти, які спрямовані на проведення заходів, мають бути тривалістю не довше, ніж ДВА місяці).
МКЗБ очікує надати 10-15 грантів обсягом до 10 000 дол.
Прийнятні витрати:
-
Програмні витрати. Будь-які витрати, пов’язані з певною програмою, проєктом або діяльністю, які не є частиною періодичних витрат організації, наприклад: консультанти, перевезення учасників, харчування, проживання, місце оренди, встановлення звукового обладнання, послуги, допомога по догляду за дітьми під час заходів та зустрічей, друковані матеріали, матеріали для заходів.
-
Організаційні витрати. Будь-які витрати на покриття періодичних витрат, пов’язаних з існуванням грантоотримувачів як організації або об’єднання, включаючи заробітну плату/контракти, гонорари, виплати консультантам, обладнання, матеріали, транспортні витрати для персоналу, банківські комісії та витрати на покриття ПДВ, які виникнуть під час придбання товарів та послуг, необхідних для здійснення діяльності.
Дедлайн
Зацікавленим організаціям та організаціям, що відповідають умовам Конкурсу, пропонується подати заявки за допомогою форм МКЗБ на електронну адресу: smallgrantsukr@icmp.int до 31 січня 2025 року 00:00 годин.
Усі Заявки повинні містити:
-
Проєктну пропозицію
-
Бюджетну пропозицію
-
Профіль організації
Форми заявок:
Запити щодо цього Конкурсу можна надіслати за адресою smallgrantsukr@icmp.int
Повідомлення про відібрані проєкти очікуються не пізніше 17 березня 2025. Очікується, що реалізація проєктів розпочнеться в період з квітня по травень 2025 року. Слід очікувати, що проєкти повинні бути завершені до 31 жовтня 2025. Тривалість проєктів повинна становити щонайменше два місяці і щонайбільше шість місяців.
Консультації будуть проведені з усіма зацікавленими у подачі заявки 13 січня 2025 року, реєстрація ТУТ.