ДЕДЛАЙН: 31 травня 2025 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор, для жінок
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиФонд місцевого співробітництва (FLC), що адмініструється Посольством Фінляндії, шукає проєкти для реалізації у 2025–2027 роках українськими громадськими організаціями за такими напрямами, спрямованими на підтримку стійкості українського суспільства.
Тематичний напрям: Розширення прав і можливостей жінок та просування гендерної рівності в Україні
-
сприяння правам жінок і їхній повній та ефективній участі в ухваленні рішень у суспільному та економічному житті;
-
зміцнення гендерної рівності, соціальної інклюзії, рівних можливостей, а також прав у сфері сексуального та репродуктивного здоров’я.
Проєкт має відповідати цілям і принципам офіційної політики розвитку Фінляндії, яка спрямована на зміцнення прав жінок і дівчат, сексуального та репродуктивного здоров’я і прав, освіти та кліматичних дій.
Запропонований проєкт має мати потенціал досягнення реальних та вимірюваних/підтверджуваних результатів.
Посольство надає перевагу проєктам, що сприяють захисту прав вразливих груп населення, таких як особи з інвалідністю, сексуальні та гендерні меншини.
Посольство заохочує потенційних заявників до створення стратегічного партнерства з іншими організаціями громадянського суспільства, органами місцевого самоврядування та приватним сектором з метою підвищення сталості та ефективності проєкту.
Максимальна тривалість проєкту — 24 місяці.
Для кого
-
Організація-заявник повинна мати реальну та авторитетну внутрішню основу, бути національною або громадською організацією (некомерційною та неприбутковою), зареєстрованою не пізніше ніж за три роки до дати завершення конкурсу (тобто до 31 травня 2025 року або раніше) (необхідно додати копію реєстраційного документа);
-
Наявність чистого аудиторського звіту за завершеним грантовим проєктом або останнього аудиту організації (копію слід додати);
-
Доведений досвід реалізації проєктів із бюджетом щонайменше 50 000 євро та фінансова спроможність покривати частину витрат проєкту (фінансові звіти за останні 2 роки мають бути подані на фінальному етапі оцінювання для відібраних кандидатів);
-
Наявність професійного фінансового менеджера в організації (потрібно додати резюме).
Інші критерії:
-
Заявник має досвід та спроможність реалізовувати великі проєкти, а також здатність забезпечити необхідне співфінансування;
-
Проєкт відповідає цілям та принципам політики розвитку Фінляндії та оголошеній тематичній спрямованості конкурсу;
-
У проєкті враховано принаймні одну з наскрізних цілей політики розвитку Фінляндії: гендерну рівність, недискримінацію з акцентом на інклюзію осіб з інвалідністю, кліматичну стійкість, розвиток з низькими викидами та захист довкілля з акцентом на збереження біорізноманіття;
-
Основна мета, діяльність та очікувані результати проєкту чітко окреслені;
-
Цілі проєкту є реалістичними та чітко визначеними;
-
Указано чіткі індикатори для вимірювання результатів проєкту, джерела співфінансування (наприклад, членські внески, пожертви, партнерське фінансування) чітко визначені;
-
Описано бенефіціарів проєкту та їхні потреби;
-
Наявний всебічний аналіз ризиків і визначені заходи з їхнього зменшення;
-
Очікувані довгострокові ефекти проєкту викладені;
-
У проєкті враховано питання сталості заходів.
Один заявник може подати лише одну проєктну заявку. Якщо заявку буде надіслано більше одного разу з будь-якої причини до закінчення терміну, розглядатиметься лише остання версія, усі попередні буде видалено.
Результати конкурсного відбору очікуються до кінця серпня 2025 року. Усі заявники отримають повідомлення про прийняті рішення.
Сума
Загальна сума, що буде виділена на відібрані проєкти, становить приблизно 300 000 євро, з яких 5–10% буде зарезервовано для моніторингової діяльності Посольства щодо профінансованих проєктів. Очікується фінансування 3–4 проєктів. Розмір гранту для окремого проєкту може варіюватися залежно від поданої пропозиції.
Посольство очікує заявки від організацій громадянського суспільства, які мають доведений досвід реалізації проєктів та достатню фінансову спроможність для покриття частини витрат проєкту.
Кожна організація повинна вказати власне фінансування, спрямоване на запропонований проєкт (вимога до власного внеску становить 15% загальної вартості проєкту, з яких щонайменше 7,5% має бути грошовим внеском, решта може бути забезпечена як нефінансовий внесок — наприклад, власні ресурси організації). Для організацій, що працюють у сфері інвалідності, необхідний власний внесок становить 7,5%.
Після завершення реалізації проєкту обов’язковою є незалежна аудиторська перевірка. Витрати на аудит мають бути включені до початкового бюджету проєкту, якщо посольство не вкаже інше.
Не більше ніж 10% бюджету проєкту може бути використано на адміністративні витрати, пов’язані з реалізацією проєкту.
Дедлайн
Заявникам необхідно заповнити англійською мовою: Аплікаційну форму, Додаток 4 та Додаток 5.
Підписана аплікаційна форма повина супроводжуватися наступними додатками:
-
Додаток1: Копія свідоцтва про державну реєстрацію організації;
-
Додаток2: Резюме фінансового менеджера організації;
-
Додаток3: Копія принаймні одного нещодавнього аудиторського звіту за завершеним грантовим проєктом або останнього аудиту організації;
-
Додаток4: Резюме керівника проєкту та інших ключових учасників проєкту (максимум 2 сторінки на особу);
-
Додаток5: Форма бюджету проєкту.
Будь ласка, зверніть увагу, що максимальний розмір файлу (заявка + додатки) не повинен перевищувати 5 Мб, всі додатки повинні бути в одному файлі і заповнені англійською мовою. Всі документи повинні бути надіслані разом, в одному пакеті.
Аплікаційну заявку можна подати у форматах Word та PDF. Додатки потрібно надіслати лише у форматі PDF. Файли, які неможливо відкрити, не розглядаються. Файли, які потрібно завантажувати за посиланнями, не розглядаються.
Кінцевий термін подання проєктних заявок – 31 травня 2025 року о 23: 59 (GMT / UTC +2) на електронну пошту Посольства: PYM.KIO@gov.fi .