ДЕДЛАЙН: 7 лютого 2025 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиАнтикорупційна ініціатива ЄС (EUACI) – це спільна ініціатива, фінансована Європейським Союзом, співфінансована та імплементована Міністерством закордонних справ Данії, метою якої є підтримка України у зусиллях щодо зменшення корупції на національному та місцевому рівнях.
EUACI оголошує грантовий конкурс для підтримки досліджень антикорупційних політик, релевантних для обраних розділів переговорного процесу, а також для проведення адвокаційних та комунікаційних заходів.
Зверніть увагу, що основна увага цього конкурсу зосереджена на таких розділах acquis ЄС:
-
Розділ 15: Енергетика
-
Розділ 16: Оподаткування
-
Розділ 22: Регіональна політика та координація структурних інструментів
-
Розділ 23: Правосуддя та основоположні права
-
Розділ 24: Правосуддя, свобода та безпека
-
Розділ 26: Освіта і культура
Зверніть увагу! Діяльності, пов’язані з іншими розділами, також можуть бути включені до проєктних пропозицій.
Зверніть увагу, що «антикорупційні політики» або «антикорупційні заходи» трактуються широко: вони не обмежуються виключно антикорупційними механізмами та інструментами, але можуть також включати секторальні заходи, які суттєво сприяють зменшенню корупційних ризиків та викоріненню корупційних практик.
Метою цього конкурсу є підтримка досліджень антикорупційних політик, релевантних для обраних розділів переговорного процесу, а також проведення адвокаційних та комунікаційних заходів.
Крім того, цей грантовий конкурс має на меті залучити до антикорупційної діяльності не лише антикорупційні громадські організації, але й аналітичні центри, адвокаційні організації та громадські організації, що працюють у сфері євроінтеграції та/або у секторах, пов’язаних із розділами переговорного процесу тощо. Конкурс також спрямований на заохочення ширшого сектору громадянського суспільства до активної участі у запобіганні та боротьбі з корупцією. Зверніть увагу, що вітається подання заявок від консорціумів ОГС (організацій громадянського суспільства).
Основні завдання підтримки громадських організацій через грантовий конкурс:
-
Підтримка громадських організацій та аналітичних центрів у їхніх адвокаційних та комунікаційних заходах, пов’язаних із зусиллями з євроінтеграції, з акцентом на антикорупційні заходи.
-
Моніторинг і оцінка прогресу України у впровадженні антикорупційних заходів у межах відповідних розділів переговорного процесу.
-
Відстеження впровадження відповідних антикорупційних політик та адвокації цих політик у межах вибраних розділів Європейського законодавства (Acquis).
-
Дослідження корупції та антикорупційних заходів у сферах, охоплених вибраними розділами переговорів (наприклад, ідентифікація корупційних ризиків і практик, розробка відповідних секторальних заходів для вирішення цих ризиків тощо).
Запропоновані заходи можуть включати:
-
Адвокація та комунікація. Підтримка громадських організацій та аналітичних центрів у їхніх адвокаційних та комунікаційних заходах, пов’язаних із зусиллями з євроінтеграції, з фокусом на антикорупційну діяльність.
-
Моніторинг та оцінка. Огляд прогресу України у розробці та впровадженні антикорупційних політик і заходів у межах відповідних розділів переговорного процесу.
-
Дослідження та аналіз. Проведення досліджень та аналізу корупційних ризиків і антикорупційних заходів у сферах, охоплених вибраними розділами переговорів (наприклад, виявлення корупційних ризиків і практик, розробка відповідних секторальних заходів для їх подолання, оцінка результатів чи впливу антикорупційних заходів тощо).
-
Моніторинг впровадження антикорупційних політик під час переговорного процесу. Адвокація, моніторинг та оцінка впровадження антикорупційних заходів, передбачених Дорожньою картою верховенства права, рекомендаціями з Пакету розширення, а також іншими документами інституцій ЄС.
Для кого
-
бути юридичною особою, офіційно зареєстрованою згідно з українським законодавством
-
бути неприбутковою організацією громадянського суспільства з кодами 0032, 0034, 0036, 0038, 0039
-
мати підтверджену організаційну спроможність для управління та реалізації грантів.
Повна пропозиція з бюджетом буде оцінюватися за наступними критеріями:
-
відповідність формальним критеріям відбору.
-
відповідність меті та завданням оголошення про конкурс пропозицій.
-
рівень тематичної експертизи організації та досвід у сфері боротьби з корупцією.
-
рівень сталості організації.
-
добре структурована та чітка проєктна пропозиція з вимірюваними результатами та вихідними показниками запропонованого проєкту.
-
бюджет є розумним та чітко визначає витрати; статті бюджету адекватно пояснюються в описі.
Сума
Бюджет 300 000 євро. Планується підтримати 3-4 гранти. Оптимальний розмір гранту — до 80 000 євро. Максимальний розмір гранту — 100 000 євро.
Структура бюджету гранту
-
Зарплата та гонорари для персоналу (виконавчий директор, заступник виконавчого директора, бухгалтер, менеджер з комунікацій, менеджер проєкту тощо) та зовнішніх експертів.
-
Програмна діяльність (проведення заходів, послуги перекладу, комунікації, друк тощо).
-
Адміністративні послуги (оренда офісу, банківські збори, аудит проєкту).
Дедлайн
Кінцевий термін подачі пропозиції з бюджетом – 7 лютого 2024 року до 23:59 за київським часом. Пропозиції, що надійдуть після встановленого терміну або будуть неповними, без детального бюджету, розглядатися не будуть.
Презентація грантового конкурсу. Презентація грантового конкурсу в онлайн та офлайн форматі запланована на 13:00 20 січня 2025 року. Онлайн-трансляція буде доступна на YouTube-каналі EUACI та на сторінці EUACI у Facebook. Посилання для реєстрації на подію ТУТ.
Запитання англійською або українською мовою щодо Національного конкурсу на підтримку антикорупційної адвокації та аналітики щодо вступу до ЄС повинні бути надіслані на адресу: sofgol@um.dk не пізніше 5 лютого 2025 року до 17:00 за київським часом, із чітким зазначенням назви цього конкурсу пропозицій.