КОЛИ: до 15 травня 2023 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: проектна підтримка для організацій, мереж та коаліцій національного та регіонального рівня
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиЦей конкурс на отримання грантів оголошується в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!» (далі – «Програма «Долучайся!»), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується Pact в Україні.
Мета Програми «Долучайся!» – підвищення обізнаності та рівня участі громадян у громадській діяльності на національному, регіональному і місцевому рівнях.
Для кого
організації та коаліції на національному, регіональному та місцевому рівнях, зокрема зареєстровані організації громадянського суспільства (ОГС), а також незареєстровані групи та громадські ініціативи
Сума
до 100 000 дол. США на період до 12 місяців
Терміни
Кінцевий термін подання заявок до 15 травня 2023 року.
Pact розглядатиме заявки на постійній основі.
Заявники отримають зворотній зв’язок щодо результатів розгляду заявки протягом двох тижнів з дати отримання повного пакету документів в рамках заявки на грант.
Незалежно від дати початку діяльності, усі запропоновані програмні заходи мають завершитися до 30 червня 2023 року.
Тематичні пріоритети Конкурсу:
Інституційна підтримка для організацій та коаліцій національного та регіонального рівня:
- Забезпечення організаційної сталості, що включає в себе, серед іншого, утримання персоналу, офісних приміщень, обладнання; переміщення/переїзд офісів, забезпечення зв’язку, реалізацію заходів з ІТ-безпеки.
- Забезпечення організаційного розвитку, що включає серед іншого проведення стратегічного планування, розвиток нових організаційних підрозділів, залучення волонтерів.
- Забезпечення організаційного експертного розвитку, що включає, серед іншого, засвоєння персоналом нових навичок та компетенцій, таких як цивільна оборона, гуманітарна допомога (розподіл товарів), документування порушень прав людини, оцінка екологічних ризиків , робота із засобами масової інформації, покращення комунікаційних навичок, навичок та знань з громадянської освіти для підтримки громадян за допомогою фактологічної інформації.
- Забезпечення організаційного управління, яке допоможе адаптуватися до нових умов, що включає, серед іншого, впровадження альтернативної організаційної структури, коригування внутрішніх політик, формування нових мереж і налагодження партнерств як всередині країни, так і на міжнародному рівні, розробку планів післявоєнної відбудови.
- Ефективне залучення громадян, що включає, серед іншого, вивчення їхніх потреб та реагування на них, адвокацію ініціатив громадян, отримання зворотнього зв’язку та забезпечення нагляду з боку безпосередніх бенефіціарів.
Проектна підтримка для організацій, мереж та коаліцій національного та регіонального рівня, що спрямована на реалізацію таких заходів:
- Вивчення безпосередніх потреб громадян, управління та координація з питань допомоги із наявними внутрішніми та/або міжнародними центрами допомоги, в тому числі центрами підтримки внутрішньо переміщених осіб (ВПО).
- Підтримка активістів та уразливих груп населення, в тому числі на важкодоступних територіях, наприклад, на тимчасово окупованих територіях (крім територій Автономної Республіки Крим та непідконтрольних Україні територій станом на 24 лютого 2022 року у Луганській та Донецький областях).
- Адвокація та забезпечення контролю за діяльністю національних та місцевих органів державної влади, інших юридичних та фізичних осіб.
Можливості Програми
Після завершення дії гранту, організації-заявники повинні будуть продемонструвати досягнення деяких або більшості з таких результатів:
- Покращення розуміння громадянами основних ролей та обов’язків у демократичному суспільстві.
- Підвищення обізнаності громадян щодо питань протидії корупції.
- Забезпечення доступу до навчальних ресурсів із громадянської освіти в умовах криз та інших непередбачуваних обставин.
- Популяризація творчих підходів до підвищення рівня громадянської освіти серед громадян України.
- Забезпечення реалізації ініціатив з формальної (шкільної) та неформальної (позашкільної) громадянської освіти.
- Створення партнерств між відповідними державними органами, приватним та громадянським секторами задля просування ініціатив з громадянської освіти.
- Проведення дієвих громадських кампаній у сфері адвокації та громадського моніторингу.
- Включення питань, що адвокатуються громадянським суспільством, до урядових стратегій та законодавства.
- Надання підтримки громадським ініціативам, які передбачають державне та приватне партнерство.
- Інституційне впровадження механізмів зворотного зв’язку з ОГС і громадянами на національному і місцевому рівнях.
- Підвищення рівня залучення громадян до протидії корупції.
- Підвищення рівня залучення громадян до діяльності коаліцій та ініціатив на національному, регіональному та місцевому рівнях.
- Активізація інформаційного обміну та мережування між ОГС місцевого рівня, низовими ініціативами та громадськими активістами.
- Інституціоналізація використання інформаційно-комунікаційних технологій для обміну інформацією та взаємодії між ОГС та громадянами.
- Інституціоналізація здатності ОГС конструктивно взаємодіяти з традиційними та соціальними медіа.
- Підвищення обізнаності громадян щодо державних реформ.
- Підвищення обізнаності громадян щодо ролі і значення ОГС.
- Підвищення суспільної довіри до ОГС.
- Підвищення організаційної спроможнсті ОГС.