ДЕДЛАЙН: 21 травня 2025 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: культура
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиМіжнародний фонд культурного різноманіття (IFCD) – це багатосторонній фонд, створений відповідно до статті 18 Конвенції 2005 року про охорону та заохочення розмаїття форм культурного самовираження. Його метою є сприяння сталому розвитку та зменшенню бідності в країнах, що розвиваються, які є Сторонами Конвенції 2005 року. Він досягає цього шляхом підтримки проєктів, спрямованих на формування динамічного культурного сектора, насамперед через заходи, що сприяють впровадженню та/або розробці політик і стратегій, які захищають і заохочують розмаїття форм культурного самовираження, а також через зміцнення інституційної інфраструктури, що підтримує життєздатні культурні індустрії. IFCD сприяє співпраці між країнами Глобального Півдня, а також між Північчю та Півднем, водночас забезпечуючи досягнення конкретних і сталих результатів, а за можливості – структурних змін у культурній сфері.
IFCD інвестує в проєкти, що сприяють структурним змінам через:
-
Запровадження та/або розробку політик і заходів, які безпосередньо впливають на створення, виробництво, розповсюдження та доступ до різноманітних культурних проявів, включаючи культурні товари, послуги та діяльність.
-
Посилення кадрового та інституційного потенціалу державного сектора та організацій громадянського суспільства, необхідного для підтримки життєздатних місцевих і регіональних культурних індустрій та ринків у країнах, що розвиваються.
Тривалість реалізації: мінімум 12 місяців, максимум 24 місяці. Дата початку проєкту: не раніше квітня 2026 року (після затвердження проєкту Міжурядовим комітетом у лютому 2026 року).
Мови подання заявки: англійська або французька.
Проєкти оцінюються на основі їхньої актуальності, здійсненності, фінансової спроможності та очікуваних результатів.
Для кого
-
Державні органи та установи.
-
Неурядові організації (НУО).
-
Міжнародні неурядові організації (МНУО). Заявки від міжнародних неурядових організацій (INGO) повинні передбачати реалізацію проєкту у двох або більше відповідних країнах і демонструвати вплив на субрегіональному, регіональному або міжрегіональному рівні.
Сума
Максимальна сума: 100 000 доларів США.
Бюджет проєкту має передбачати виділення ресурсів на комунікаційну складову проєкту, а також витрати на зовнішній фінансовий аудит, який проводитиметься після завершення проєкту.
Розподіл фінансування здійснюватиметься у кілька етапів:
-
Початок проєкту: 50%
-
Середина реалізації проєкту: 30%
-
Завершення проєкту: 20%
У разі схвалення буде укладено контракт про фінансування між ЮНЕСКО та заявником. Усі виплати ЮНЕСКО здійснюватимуться в доларах США. Зверніть увагу, що отримувач фінансування повинен мати можливість покрити витрати, еквівалентні останньому платежу (20% загальної суми фінансування), для завершення проєкту.
Дедлайн
Конкурс заявок відкритий до 21 травня 2025 року (12:00 за паризьким часом).