ДЕДЛАЙН: 25 червня 2024 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиПрограма «Соціальний капітал» Міжнародного фонду «Відродження» оголошує конкурс на підтримку ініціатив, що сприятимуть розбудові громадянської стійкості, соціальній згуртованості, самоорганізації, взаємодопомоги та запобіганню конфліктів в громадах. Наприклад, шляхом зростання спроможності організацій-хабів, посилення соціальних зв’язків між спільнотами, спільної дії задля стійкості та людиноцентричих рішень.
Мета конкурсу – розбудова та посилення дієвих механізмів взаємодії, співпраці та обміну досвідом, між різними спільнотами, які показали свою значимість у розвитку довіри, згуртованості та стійкості українського суспільства в умовах російської агресії.
Проєктна пропозиція може передбачати діяльність щонайменше за одним із трьох напрямків (наведений перелік не є вичерпним):
-
Підтримка ініціатив громадянського суспільства з прифронтових (а також у партнерстві прифронтових і тилових) територій щодо роботи зі спільнотами, стійкістю та спроможності громад.
-
Організація навчань і тренінгів для місцевих активістів, волонтерів, представників НУО щодо тем важливих для посилення стійкості громади, зокрема, із залученням різних спільнот та представників локальної влади.
-
Проведення спільних заходів, зокрема для привернення уваги до проблем прифронтових громад.
-
Напрацювання ефективних практик спільної роботи організацій з прифронтових територій, а також прифронтових і тилових територій для розширення зав’язків між різними спільнотами та вироблення дієвих рішень для стійкості громад.
-
Підтримка і зростання якості соціальних зв’язків та забезпечення сталості взаємодій між різними спільнотами у громаді.
-
Налагодження платформи для комунікації в громаді на основі принципів партнерства, створення / підтримка стійких каналів мульти-комунікації (для різних сторін, зокрема і влади) з належним зворотнім зв’язком.
-
Організація заходів для представників місцевої громади, які покликані сприяти:
-
перепідготовці, працевлаштуванню та самозайнятості мешканців місцевої громади;
-
забезпеченню культурних потреб і неформальній освіті;
-
збереженню і відновленню ментального здоров’я;
-
самоорганізації місцевої громади для вирішення нагальних потреб, спричинених військовою агресією рф;
-
освітньо-дозвіллєві заходи для підлітків і молоді;
-
Визначення та робота з потребами та запитами громадян, виявлення та посилення можливостей для безпеки та розвитку громади.
-
Посилення організаційної спроможності організацій-хабів та обмін досвідом.
-
Реалізація інституційних програм громадської організації, які спрямовані на посилення спроможності громадських ініціатив, волонтерів, активістів та НУО регіону / громади, комунікації та обміну досвідом між ними.
-
Проведення заходів для посилення власної експертизи та експертизи інших організацій задля людиноцентричних рішень у громаді, розуміння процесів забезпечення стійкості у громадах.
-
Навчання та менторська підтримка організацій у процесі підготовки проектів для вирішення проблем громади та залучення донорської підтримки.
Термін реалізації проєкту – до 12 місяців. Орієнтовний термін початку реалізації проєктів – 15 серпня 2024 року.
Діяльність проєкту має здійснюватися виключно в межах територій, підконтрольних органам влади України.
Перевага буде надаватися проєктним пропозиціям, які охоплюють якомога більшу кількість пріоритетів конкурсу.
Проєктна діяльність має передбачати широке інформування громадськості про хід реалізації проєкту та його результати, зокрема, через поширення історій успіху.
Для кого
Громадські організації, спілки, асоціації, товариства та інші об’єднання, зареєстровані відповідно до українського законодавства як неприбуткові або благодійні організації.
Критерії оцінювання:
-
відповідність поданої проєктної пропозиції меті й пріоритетним напрямам конкурсу;
-
зрозумілість мети проєктної пропозиції, відповідність завдань та діяльності в межах проєкту його меті;
-
прогнозований вплив проєкту на досягнення позитивних змін,
-
комплексність підходів до вирішення проблем;
-
попередній досвід учасника конкурсу у проведенні діяльності, передбаченої проєктною пропозицією;
-
реалістичність виконання проєкту, наявність чіткого плану його реалізації,
-
життєздатність проєкту після завершення його реалізації.
За підсумками конкурсу передбачається підтримати орієнтовно 15-20 проєктних пропозицій.
Фонд не надає грантів політичним партіям, релігійним громадам, приватним (фізичним) особам, державним та комунальним підприємствам та установам, а також суб’єктам господарювання, які мають на меті отримання прибутку.
Сума
-
Загальний бюджет конкурсу – 18 000 000 гривень.
-
Оптимальний розмір гранту – 1 000 000-1 200 000 гривень.
-
Максимальний розмір гранту – 1 800 000 гривень.
Прийнятні витрати:
-
необхідні для виконання проєктної діяльності;
-
фактично виникатимуть протягом терміну виконання проєкту;
-
відповідають принципам доцільності та відповідності витрат, включно з принципами «найвища якість за найнижчу ціну» і ефективності витрат;
-
можуть бути коректно задокументовані, обґрунтовані та зрозумілі, а також підкріплені відповідною документацією фінансово-бухгалтерської звітності.
Дедлайн
Останній термін подання проєктних пропозицій – 25 червня 2024 року (15:00 за київським часом).
Оголошення результатів – до 25 липня 2024 року.
Умови
Проєктні пропозиції (аплікаційну форму з додатками) слід зареєструвати на сайті МФВ, скориставшись сервісом «Електронний конкурс». Усі документи до проєктної пропозиції мають бути додані у форматі .doc, .docs, .xls, .xlsx або .pdf. Максимальний розмір кожного із додатків не може перевищувати 8 Mb.
Про результати конкурсу учасників, які були підтримані, буде повідомлено електронним листом, також інформацію про переможців буде розміщено на нашому сайті. Остаточне рішення щодо проєктної пропозиції перегляду не підлягає. Причини відмови в підтримці проєктної пропозиції не повідомляються.
Консультації щодо оформлення проєктних пропозицій не надаються телефоном. У разі виникнення додаткових запитань, будь ласка, звертайтеся до 21 червня 2024 р. на електронні адреси:
-
Радослава Кабачій, менеджерка Програми “Соціальний капітал”, kabachiy@irf.ua
-
Людмила Григор’єва, асистентка Програми “Соціальний капітал”, hryhorieva@irf.ua