ДЕДЛАЙН: 23 вересня 2025 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: бізнес, енергетика, державний сектор, місцеве самоврядування
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиДопомога в розробці проектів (PDA) пропонує технічну допомогу для перетворення ідей проектів сталого розвитку енергетики на реальні інвестиції. Вона підтримує державних та приватних розробників проектів на кожному етапі для реалізації амбітних та масштабних інвестицій у сталу енергетику.
Для досягнення цілей ЄС у сфері енергетики та клімату необхідно мобілізувати значні інвестиції у сталу енергетику.
У пропозиціях повинні бути представлені конкретні результати, які будуть досягнуті в результаті діяльності, та продемонстровано, як ці результати сприятимуть впливу на конкретну тему. Ця демонстрація повинна включати детальний аналіз відправної точки та набір добре обґрунтованих припущень, а також встановити чіткі причинно-наслідкові зв’язки між результатами та очікуваним впливом.
Пропозиції PDA повинні призвести до фактичного запуску програми інвестування у енергоефективність та/або відновлювану енергетику, а також до впровадження інноваційного організаційного (сприяючого) підходу та/або фінансового рішення для інвестиційних проектів сталої енергетики з особливим акцентом на кошти приватного сектору.
Індикатори для цієї теми включають:
- Кількість співробітників з підвищеною кваліфікацією в проектних організаціях.
- Інвестиції у сталу енергетику (енергоефективність та відновлювані джерела енергії), розпочаті до кінця проекту.
- Кількість організацій зі збільшеною здатністю здійснювати інвестиції та/або адаптованими організаційними структурами.
- Кількість робочих місць, створених прямо та опосередковано.
Усі пропозиції, подані за цією темою, також повинні кількісно оцінювати свій вплив:
- Економія первинної енергії, забезпечена проектом (у ГВт·год/рік).
- Кінцева економія енергії, забезпечена проектом (у ГВт·год/рік).
- Виробництво відновлюваної енергії, запущене проектом (у ГВт·год/рік).
- Скорочення викидів парникових газів (у тCO2 – екв /рік).
- Інвестиції у сталу енергетику (енергоефективність та відновлювані джерела енергії), ініційовані проектом (сукупно, у мільйонах євро).
Пропозиції можуть бути спрямовані на такі сектори, як:
Будівлі
- Існуючі житлові будівлі, включаючи сектор оренди, соціальне житло або підходи до реконструкції на районному рівні.
- Існуючі нежитлові будівлі, такі як громадські будівлі, лікарні, академії, оборонні об’єкти або комерційні будівлі.
Мережі централізованого теплопостачання/охолодження
- Декарбонізація та модернізація існуючих мереж централізованого опалення/охолодження, включаючи розширення існуючих мереж за умови, що розширені мережі повністю базуються на низькотемпературній відновлюваній енергії або відхідному теплі.
Інфраструктура
- Існуюча громадська інфраструктура, така як водопровідні/каналізаційні послуги або освітлення.
Промисловість
- Промисловість, підприємства та сфери послуг, включаючи малі та середні підприємства або промислові кластери, явно виходять за рамки звичайних підходів.
Відновлювані джерела енергії
- Виробництво відновлюваної енергії енергетичними спільнотами та іншими громадянськими ініціативами, що явно виходить за рамки звичайних підходів.
Мобільність
- Чиста та енергоефективна міська транспортна інфраструктура.
- Рішення для міської мобільності з низьким рівнем викидів, включаючи перетворення міських територій на м’яку мобільність або немоторизований транспорт.
- Інтеграція інтелектуальної інфраструктури заряджання в будівлі, зокрема в багатоквартирні будинки.
Пропозиції повинні демонструвати чіткий демонстраційний аспект у впровадженні інноваційних рішень для прискорення інвестицій у сталу енергетику по всій Європі, зокрема:
- Організаційні інновації щодо мобілізації та/або структурування інвестиційної програми, такі як створення структур сприяння, підрозділів з розробки проектів, єдиних віконних центрів, підходів до агрегації та об’єднання/пулінгу або ефективних процедур закупівель для великомасштабних портфелів (змішаних) активів; та/або
- Фінансова інженерія з особливим акцентом на залученні приватних інвестицій, включаючи поєднання державного та приватного фінансування або покращене поєднання існуючих фондів. Це може включати укладання договорів енергоспоживання (EPC), спеціалізовані фінансові інструменти, інноваційні схеми оплати рахунків та податків, схеми фінансування на базі громад тощо.
Для кого
Допустимі заявники: Пропозиції щодо цієї теми можуть подавати державні або приватні організатори проектів, такі як органи державної влади або їхні групи, оператори та органи державної/приватної інфраструктури, енергетичні агентства, енергосервісні компанії, роздрібні мережі, великі власники нерухомості, послуги або промисловість.Пропозиції можуть бути подані одним заявником або заявниками з однієї країни, що відповідає вимогам .
Сума
Пропозиції із запитом на внесок від ЄС у розмірі від 1 до 1,5 мільйона євро дозволять належним чином вирішити конкретні цілі. Тим не менш, це не виключає подання та відбору пропозицій із запитом на інші суми.
Ставка фінансування — 95%
Загальний бюджет конкурсу: 8 000 000 євро.
Тривалість проєкту: до 36 місяців.
Дедлайн
23 вересня 2025 року.
Деталі
Замовити консультацію за номером +38 032 226 78 90, або ж залишити заявку ТУТ