ДЕДЛАЙН: 13 лютого 2025 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор, екологія, промисловість
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиІнноваційний фонд WALD оголосив конкурс концепцій/пропозицій для фінансування перспективних проєктів, спрямованих на позитивний вплив на природу та клімат. Фінансування може надаватися на термін до двох років. Проєкти повинні реалізовувати практичні заходи з відновлення довкілля, включаючи розвиток місцевих громад і дії, які сприятимуть реєстрації проєкту відповідно до стандартів вуглецевого ринку, що дозволить залучати подальше фінансування. Також передбачається, що отримане грантове фінансування стане стартовою платформою для продовження діяльності після завершення періоду підтримки.
Проєкти повинні включати діяльність в одній або кількох із трьох сфер:
1. Лісові заходи, спрямовані на видалення CO2. Ключові заходи в цій категорії включають:
-
Відновлення – процес відновлення деградованих або вирубаних земель та екосистем, що включає відновлення біорізноманіття та функцій екосистем.
-
Агролісівництво – інтеграція дерев у сільськогосподарські системи, поєднання сільськогосподарських культур і/або худоби з лісовими елементами для підвищення вуглецевого поглинання та продуктивності земель. Добре спроєктовані та реалізовані системи агролісівництва сприяють біорізноманіттю, здоров’ю ґрунтів та уловлюванню вуглецю.
2. Внутрішні водно-болотні заходи, спрямовані на видалення CO2
-
Водно-болотні угіддя, зокрема торфовища, зберігають величезну кількість вуглецю у вигляді частково розкладеної органічної речовини та відіграють ключову роль у регулюванні клімату. Захист і відновлення цих екосистем дозволяє уникнути викидів і підвищити видалення вуглецю.
-
Видалення вуглецю з торфовищ передбачає відновлення деградованих торфовищ, щоб повернути їм природний водонасичений стан і відновити накопичення органічної речовини, яка поглинає вуглець.
Проєкти цієї категорії переважно зосереджуються на видаленні вуглецю. Однак уникнення викидів також може бути враховане як частина загального проєкту.
3. Прибережні водно-болотні заходи, спрямовані на видалення CO2
-
Океани та прибережні екосистеми пом’якшують значну частину антропогенної зміни клімату. Основними прибережними екосистемами, які є прийнятними для активної кліматичної політики, є мангрові ліси, солончакові болота, ламінарії (водорості) та підводні луки з морської трави.
-
Синій вуглець – це вуглець, накопичений у цих екосистемах, які відіграють вирішальну роль як в уникненні викидів, так і у видаленні вуглецю. Вони поглинають CO2 з атмосфери та зберігають його у своїй біомасі та в осаді під ними.
Усі пропозиції повинні ґрунтуватися на фундаментальних принципах Інноваційного фонду:
-
Створення позитивного впливу на природу – зосередження на екосистемному відновленні та біорізноманітті.
-
Використання ринку добровільної вуглецевої компенсації (VCM) для мобілізації фінансування та залучення інвестицій.
-
Сприяння соціальній інклюзії, справедливому розподілу вигод і забезпеченню гендерної рівності.
-
Стимулювання інновацій для досягнення максимального впливу – розробка нових підходів і рішень.
Для кого
Заявки прийматимуться від широкого кола організацій, які займаються проєктуванням, розробкою та впровадженням високоякісних масштабованих проєктів на основі природних рішень для вуглецевих ринків. Серед них:
-
місцеві або міжнародні неурядові організації (НУО);
-
організації корінних народів (IPs) та місцевих громад (LCs);
-
приватні розробники проєктів;
-
лісові та сільськогосподарські компанії;
-
кооперативи;
-
інші організації з відповідним досвідом.
Усі заявники повинні бути готові та здатні тісно співпрацювати з національними зацікавленими сторонами, корінними народами та їхніми традиційними органами влади, а також із місцевими громадами. Для реалізації будь-якого проєкту необхідно отримати згоду та всі необхідні дозволи від усіх рівнів уряду.
Кожен заявник повинен продемонструвати відповідну компетентність, технічні та фінансові можливості, а також досвід управління аналогічними проєктами із забезпеченням надійних екологічних і соціальних гарантій під час реалізації.
Проєкти мають реалізовуватися в країнах ODA (в тому числі Україна), бажано в Ключових зон біорізноманіття (KBA) – територій, що мають високу екологічну значущість.
Сума
Успішні заявники отримають гранти в розмірі від 750 000 до 1 500 000 євро. Відібрані проєкти також зобов’язані внести щонайменше 25% додаткових коштів до загальної вартості проєкту протягом періоду дії гранту.
Період грантового фінансування становитиме максимум 24 місяці та завершиться до 30 червня 2027 року.
Дедлайн
Кінцевий термін подання Концептуальної записки – четвер, 13 лютого 2025 року, 17:00 (CET).
Конкурс пропозицій складається з двох етапів. Спочатку заявники подають Концептуальну записку, після чого обраних кандидатів запрошують надати Повну пропозицію.