ДЕДЛАЙН: 31 серпня 2024 року
ДЕ: Німеччина
ГАЛУЗІ: культура
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиЦей проект є результатом дослідження матеріальної інфраструктури та соціальної мережі, що трансформувалися внаслідок триваючої російської імперської агресивної війни проти України. Будівлі, публічні простори, кордони, вокзали, залізниці та автобуси тепер просякнуті наративами виживання та життєдіяльності мільйонів біженців з України. Міграція з України спонукає до переоцінки існуючих мереж, породжуючи нову інфраструктуру, яка часто виникає спонтанно. З 24 лютого понад 15 мільйонів біженців з України перетнули польський кордон, і більше мільйона з них зараз проживають у Німеччині.
Спільне проживання та співіснування українців разом із представниками інших національностей, маневрування у просторі між війною та захистом, призвело до виникнення нових формальних і неформальних мереж підтримки. Ця взаємодія сформувала топографію міст і збагатила соціальні зв’язки та спільноти, іноді у спосіб, який не одразу помітний. Цим проектом Vitsche Berlin заглиблюється в ці нові досвіди, що розгорталися в Берліні протягом останніх років, розмірковуючи над глибокими історіями травми, адаптації та стійкості, ізоляції та загроз, взаємозв’язку та роз’єднання, що виникли після російської війни проти України. Як нещодавно написала культурна журналістка та критикиня Ксенія Білаш: «У всьому цьому розмаїтті пограничних досвідів українці, здається, застрягли між світами: недостатньо європейські для “справжньої Європи” і недостатньо маргіналізовані для глобальної “спільноти знедолених”». Митці досліджуватимуть різні прикордонні статуси, колоніальну перспективу німецького суспільства щодо «інших», поняття (не)безпечних місць, а також досвід втрати та здобуття нової землі. Вони розмірковуватимуть про травматичний і зцілювальний досвід, розвиваючи зв’язки через нову емпатію та співчуття, відновлення та стійкість.
Лабораторна програма: Протягом тижневої лабораторії відібрані учасники візьмуть участь у серії лекцій та воркшопів під керівництвом видатних викладачів з України, Польщі та Німеччини. Теми включатимуть ідентичність, міграцію, дезінтеграцію, орієнтацію в місті, урбаністику, місто як сценографію, спільноти, взаємозв’язки, пам’ять, топографію пам’яті та багато іншого.
Кінцевий результат: Після лабораторії художники створять звуковий пейзаж, який інкапсулює їхній спільний досвід і творчі пошуки на тему співжиття та співіснування в Берліні. Цей колективний вислів має на меті вийти за межі звичних кордонів, резонуючи у публічному та медійному просторах, щоб посилити їхній спільний мистецький наратив.
Таким чином, художники синтезують свої уявлення та досвід, щоб створити особливий звуковий ландшафт для берлінської автобусної лінії №100. Цей знаковий маршрут слугує символічним мостом між східною та західною частинами міста, посилюючи складну історичну пам’ять міста, відлунюючи зв’язок між критично важливими інфраструктурами Східної та Західної Європи та людським досвідом приналежності чи неприналежності до місця. Через наративне дослідження аудіо-продукція висвітлюватиме теми людських історій, дезінтеграції біженців та пошуку приналежності в умовах невизначеності та переміщення. Митці досліджуватимуть та переосмислюватимуть визначні історичні місця Берліна через автобусну лінію 100, відкриваючи для себе периферію, куточки та крани, з’єднані автобусними зупинками.
Для кого
Берлінські письменники, сценаристи, поети, журналісти, публіцисти, режисери, дослідники та художники (окремі особи або дуети), занурені в польський, німецький та український контексти.
Учасники будуть відібрані шляхом відкритого конкурсу. До складу журі увійдуть куратори проекту (Vitsche e.V. та NIAiU) та зовнішні експерти.
Можливості
-
Участь у Берлінській лабораторії
-
гонорар за участь та створення групового проєкту 1 300 євро
-
доступ до звукової студії (витрати на виробництво покриваються з бюджету проекту)
-
пропозиція не включає витрати на проїзд, проживання, харчування та добові у Берліні
Дедлайн
31.08.2024 року.