ДЕДЛАЙН: 24 березня 2025 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор, місцеве самоврядування
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиМета конкурсу – надання допомоги органам місцевого самоврядування в розробці нових або удосконаленні чинних статутів територіальних громад, а також сприяння розвитку та більш активному використанню жителями територіальних громад передбачених законодавством України форм місцевої демократії (загальні збори (конференції) жителів, місцеві ініціативи, громадські слухання, участь у плануванні та розподілі коштів місцевого бюджету, публічні консультації, консультативно-дорадчі органи, громадське оцінювання діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування тощо).
Проєктна пропозиція має передбачати здійснення системної роботи щодо розробки та впровадження статутів територіальних громад, а також практичного використання інструментів місцевої демократії на рівні обраних учасником конкурсу територіальних громад, та може передбачати таку діяльність (наведений перелік не є вичерпним):
-
дослідження стану регламентації та практики використання форм місцевої демократії в обраних громадах з метою виявлення прогалин в їх нормативній регламентації;
-
розробка, публічне обговорення та адвокатування проєктів нових або внесення змін до чинних статутів територіальних громад, а також інших місцевих нормативно-правових актів, які передбачатимуть покращення умов для розвитку та реалізації форм місцевої демократії;
-
надання зацікавленим жителям територіальних громад, ініціативним групам, інститутам громадянського суспільства правової допомоги, консультативних, інформаційних, методичних, організаційних та інших видів послуг у процесі реалізації ними передбачених законодавством України форм місцевої демократії;
-
навчання жителів територіальних громад щодо використання інструментів місцевої демократії;
-
сприяння використанню інструментів місцевої демократії (із урахуванням обмежень, обумовлених законодавством воєнного часу), зокрема у територіальних громадах, на території яких функціонують військові адміністрації.
Термін реалізації проєкту – до 12 місяців. Планований термін початку реалізації проєктів – 1 червня 2025 р.
Діяльність в межах проєктної пропозиції, поданої на конкурс, має здійснюватися в межах 2-3 територіальних громад з однієї області, обраної учасником конкурсу. При цьому, проєктна діяльність має здійснюватися виключно в межах територій, підконтрольних органам влади України.
Перевага буде надаватися проєктним пропозиціям, які охоплюють якомога більшу кількість пріоритетів конкурсу.
Проєктна пропозиція повинна містити такі додатки (додавати виключно за умови, якщо відповідна активність передбачена проєктною пропозицією):
-
інструментарій дослідження;
-
розгорнутий план та опис конкретних заходів адвокатування прийняття розроблених проєктів нормативно-правових актів відповідними органами місцевого самоврядування;
-
попередні варіанти програм навчальних заходів, передбачених проєктною пропозицією;
-
листи від органів місцевого самоврядування відповідних територіальних громад, яким планується надання допомоги у розробці нових або удосконаленні чинних статутів територіальних громад. Такі листи мають підтверджувати готовність органів місцевого самоврядування сприяти учаснику конкурсу у розробці статутів відповідних територіальних громад або їх удосконаленні, а також засвідчувати, що відповідні органи місцевого самоврядування наразі не здійснюють підготовку проєктів таких статутів або змін до них за підтримки чи у співпраці з іншими донорами.
-
листи від партнерських організацій, що засвідчують готовність партнерів взяти участь у реалізації проєкту та описують характер цієї участі.
Проєктна діяльність має передбачати широке інформування громадськості про хід реалізації проєкту та його результати, зокрема, через поширення історій успіху.
Перевага надаватиметься проєктам які передбачають:
-
розвиток інструментів громадської участі на території сіл, селищ та малих міст;
-
залучення в якості партнерів інститутів громадянського суспільства із громад (-и), на території якої / яких планується виконувати проєктну діяльність.
-
здійснення діяльності у співпраці з органами місцевого самоврядування, асоціаціями органів місцевого самоврядування, в коаліції з іншими громадськими організаціями, аналітичними центрами, експертами, ОСНами (у тому числі з інших адміністративно-територіальних одиниць України).
Для кого
До участі у конкурсі запрошуються громадські організації, громадські спілки, органи самоорганізації населення (ОСНи) та благодійні організації. Учасники конкурсу можуть бути зареєстровані у будь-якому регіоні України та повинні мати щонайменше дворічний досвід роботи із розробки та адвокації проєктів нормативно-правових актів на рівні територіальних громад та/або із розвитку інструментів місцевої демократії / громадської участі за підтримки МФВ або інших донорів.
Вітається здійснення проєктної діяльності у співпраці з органами місцевого самоврядування, асоціаціями органів місцевого самоврядування, коаліції з іншими громадськими організаціями, аналітичними центрами, експертами, органами самоорганізації населення (у тому числі з інших адміністративно-територіальних одиниць України).
За підсумками конкурсу передбачається підтримати до 13 проєктних пропозицій.
Сума
-
Загальний бюджет конкурсу – 12 000 000 гривень.
-
Оптимальний розмір гранту – 800 000-900 000 гривень.
-
Максимальний розмір гранту – 1 000 000 гривень.
Прийнятними вважаються витрати бюджету проєкту, які:
-
необхідні для виконання проєктної діяльності;
-
фактично виникатимуть протягом терміну виконання проєкту;
-
відповідають принципам доцільності та відповідності витрат, включно з принципами «найвища якість за найнижчу ціну» і ефективності витрат;
-
можуть бути коректно задокументовані, обґрунтовані та зрозумілі, а також підкріплені відповідною документацією фінансово-бухгалтерської звітності.
Дедлайн
-
Останній термін подання проєктних пропозицій – 24 березня 2025 року (15:00 за київським часом).
-
Оголошення результатів – до 16 травня 2025 року.
Проєктні пропозиції (аплікаційну форму з додатками) слід зареєструвати на сайті МФВ, скориставшись сервісом «Електронний конкурс». Усі документи до проєктної пропозиції мають бути додані у форматі .doc, .docs, .xls, .xlsx або .pdf. Максимальний розмір кожного із додатків не може перевищувати 8 Mb.
Зверніть увагу, що консультацій щодо оформлення проєктних пропозицій не надають телефоном. У разі виникнення додаткових запитань, будь ласка, звертайтеся до 17 березня 2025 р. на електронні адреси olkhova@irf.ua та orlovsky@irf.ua.