ДЕДЛАЙН: 31 січня 2025 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: культура, інклюзивність
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиПрограма «Стійкість суспільства через культуру» Українського культурного фонду (УКФ) створена, щоб підтримати проєкти, які допомагають долати культурні бар’єри, зберігати єдність, розвивати культурну спадщину корінних народів України та сприяти створенню інклюзивного культурно-мистецького продукту. А людям з інвалідністю – надають можливості для розвитку потенціалу.
Програма «Стійкість суспільства через культуру» відповідає наступним пріоритетним напрямам діяльності Фонду:
-
Інклюзивність культури: забезпечення безбарʼєрного доступу до культурних практик для всіх; інклюзивні та травмо-інформовані культурні практики для ментального відновлення; культурні продукти для дітей та молоді; інклюзивні та адаптивні практики працевлаштування та зайнятості у культурі та креативних індустріях.
-
Культура під час війни: створення культурного продукту/контенту, який рефлексує на виклики воєнного часу та згуртовує суспільство; адаптація, створення та просування (у взаємодії з державними інституціями та недержавними ініціативами) культурного продукту/контенту для української культурної дипломатії.
-
Культурна спадщина: оцифрування спадщини у прифронтових та деокупованих регіонах та спадщини, що знаходиться під загрозою втрати або знищення; переосмислення спадщини та деколонізація колекцій; підтримка культурної спадщини та української мови і їх ролі у формуванні ідентичності; підтримка комемораційних практик та інклюзивної культури пам’яті.
-
Культурне розмаїття: сприяння розвитку культури та культурного розмаїття й цінностей національних меншин, спільнот, етносів та корінних народів України, їхнього гармонійного співіснування.
Цілі програми «Стійкість суспільства через культуру»:
-
сприяти створенню інклюзивного культурно-мистецького продукту;
-
сприяти залученню до культурно-мистецького життя України маломобільних груп населення, людей з інвалідністю, в тому числі внаслідок війни, через розширення доступу до культурного продукту – творів культури, телевізійних програм, фільмів, театру та інших культурних заходів у доступних форматах;
-
інтегрувати інклюзивні та травмо-інформовані культурні практики для ментального відновлення в культурне середовище України;
-
сприяти створенню безперешкодного життєвого середовища у соціальній, культурній та освітній сферах для маломобільних груп, людей третього віку 50+, родин з дітьми до 6 років, осіб з інвалідністю;
-
промотувати принципи безбар’єрного суспільства в українській спільноті, формування та впровадження культури сприйняття людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення через подолання упередженого, стереотипного або дискримінаційного ставлення до них; виховання в суспільстві поваги до їхніх прав через підтримку культурно-мистецького продукту, який актуалізує тему інклюзії;
-
сприяти збереженню, розвитку та репрезентації культурної спадщини корінних народів України;
-
стимулювати розвиток кроссекторальних партнерств та підтримку конкурентоспроможних проєктів, потенційно привабливих для залучення недержавних інвестицій та здатних до сталого розвитку.
У рамках конкурсної програми «Стійкість суспільства через культуру» підтримуються такі сектори культури та мистецтв:
-
аудіовізуальне мистецтво;
-
візуальне мистецтво;
-
аудіальне мистецтво;
-
перформативне та сценічне мистецтво;
-
культурна спадщина;
-
літературна справа;
-
культурні та креативні індустрії (кроссекторальні проєкти).
Програма складається з трьох ЛОТів:
-
ЛОТ №1. «Підтримка митців з інвалідністю»: інклюзивні видання, виставка, відеоконтент, радіоконтент, телепередача, колекція/показ (мода), створення артоб’єкта.
-
ЛОТ №2. «Безбар’єрне суспільство»: інклюзивний культурно-мистецький проєкт (проєкти з ментального відновлення через культури).
-
ЛОТ №3. «Культура корінних народів України» (подача заявок розпочнеться пізніше).
Для кого
-
заявником ЛОТу №1 «Підтримка митців з інвалідністю» може бути юридична особа всіх форм власності або фізична особа-підприємець, яка зареєстрована на території України відповідно до чинного законодавства не менше, ніж за 3 місяці на дату оголошення конкурсу, за винятком тимчасово окупованих територій.
-
заявником ЛОТу №2 «Безбар’єрне суспільство» може бути юридична особа всіх форм власності або фізична особа-підприємець, яка зареєстрована на території України відповідно до чинного законодавства не менше, ніж за 1 рік на дату оголошення конкурсу, за винятком тимчасово окупованих територій.
Сума
-
ЛОТ №1 «Підтримка митців з інвалідністю»: мінімальна сума гранту (не може бути зменшена) – 300 тис. грн, максимальна сума гранту (не може бути збільшена) – 800 тис. грн.
-
ЛОТ №2 «Безбар’єрне суспільство»: мінімальна сума гранту (не може бути зменшена) – 500 тис. грн, максимальна сума гранту (не може бути збільшена) – 1 млн грн.
Дедлайн
Подача проєктної заявки на конкурс: 25.11.2024 – 31.01.2025 (до 18.00 за київським часом).
Відбір проєктів на відповідність технічним критеріям: 03.02.2025 – 17.02.2025.
Реалізація проєктів включно з поданням звітності: з дати підписання Договору про надання гранту Фондом (але не раніше 01.05.2025 р.) до 15.10.2025.