КОЛИ: до 25 жовтня 2023 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: культура
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявки«Film Bridge – Ukraine» — це власна програма Школи Вайди, яка реалізується у співпраці з Ґдинською школою кіно і спрямована на розвиток проектів молодих українських кінематографістів, режисерів і сценаристів, які хочуть зняти власне кіно.
У програмі можуть взяти участь особи, які вже дебютували як режисери, а також автори, які зняли свої перші повнометражні художні чи документальні фільми. Під час відбору, окрім попереднього кінодосвіду, найважливішим буде ідея для фільму, яку учасник хотів би розвинути під час програми. Кілька місяців, шість молодих авторів/авторок (з українським громадянством) працюватимуть над розробкою своїх проектів – художніх і документальних – з досвідченими польськими кінематоргафістами.
Для кого
Запрошуємо режисерів художніх та документальних фільмів, сценаристів, операторів та акторів, які бажають зняти власне кіно, а також студентів та випускників шкіл кіно, кінематографістів, пов’язаних з незалежним кіно.
Для участі в програмі необхідно володіти польською або англійською мовами та мати українське громадянство. Під час програми на зустрічах буде присутній перекладач на польську мову. Вікових обмежень для претендентів немає.
Сума
Навчальна програма.
Терміни
Заявки на участь у програмі приймаємо до 25 жовтня 2023 року.
Умови
Програма складається з групових занять, практичних занять та індивідуальної роботи над проектом під керівництвом опікуна. Під час онлайн-сесій та стаціонарних семінарів під керівництвом викладачів Школи Вайди та Ґдинської школи кіно, учасники будуть працювати над проектом сценарію, навчаться працювати з актором і будуть створювати обрану сцену зі свого проекту. Також візьмуть участь у зйомках короткометражного документального проекту.
Під час програми учасники працюватимуть із досвідченими кінематографістами, пов’язаними зі Школою Вайди та Ґдинською школою кіно: Войцехом Марчевським, Робертом Ґлінським, Деніялом Гасановичем, Удаяном Прасадом, Марчін Борхардт, Джоанна Маліка, Ірена Банат, Єжим Радошем, а також ініціатором і координатором програми – Філіпом Марчевським.
Результатом художньої частини програми має бути ретельно доопрацьований проект сценарію або перша версія сценарію художнього фільму та реалізована сцена з розгорнутого тексту, так щоб кожен з учасників, який закінчить програму, мав відповідний пакет, за допомогою якого зможе знайти собі продюсера та намагатиметься реалізувати свій проект. У випадку документального проекту результатом має бути коротка вправа або короткий документальний фільм.
Участь у програмі безкоштовна.
Організатори:
Школа Вайди (Wajda School) – www.wajdaschool.pl
Ґдинська школа кіно (Gdyńska Szkoła Filmowa) – www.gsf.pl
Програма „FILM BRIDGE – UKRAINE” співфінансується з коштів Польського інституту кіномистецтва.
ЕТАПИ ПРОГРАМИ
-
Етап 1: 25 жовтня – 10 листопада
Документи заявки повинні містити:
проект сценарію художнього фільму, який буде розроблений під час програми (максимум 5 сторінок машинопису),
повністю написана сцена діалогу (найважливіша сцена з художнього проекту),
проект сценарію документального фільму, пов’язаного з головним героєм на основі власного досвіду, та/або проект сценарію документального фільму на будь-яку тему (не більше 1-ї машинописної сторінки кожна),
попередні кінороботи (у вигляді посилання на відеоматеріал з позначенням найважливіших),
згоду на обробку персональних даних для реєстрації.
УВАГА!!!!
Ми приймаємо документи, надіслані тільки електронною поштою на адресу: filmbridge@wajdaschool.pl
Заявки просимо надсилати польською або англійською мовами.
-
Етап 2: 22–23 листопада
Онлайн співбесіди з кандидатами – друга половина листопада 2023 року. -
Етап 3: до 27 листопада
Оголошення списку учасників (кінець листопада 2023).
Можливості
Учасники програми «FILM BRIDGE – UKRAINE» розвивають свої ідеї для фільму, вчаться працювати з актором та працювати на знімальному майданчику, під час роботи над вибраною художньою сценою зі свого проекту та зйомок власного документального фільму.
Вони також беруть участь (як співробітники) у створенні спільних сцен на семінарі Script/Studio Prób у Школі Вайди та діалогових сценах у Ґдинській школі кіно (здійснених під час їхнього перебування в Ґдині).
Програма поділена на онлайн-заняття (грудень, січень), стаціонарні заняття в Школі Вайди (лютий, березень) і в Ґдинській школі кіно (квітень, травень, червень).