КОЛИ: до 28 березня 2023 року, 18:00 за Київським часом
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиУкраїнська Гельсінська Спілка з прав людини оголошує відкритий конкурс «Місцевий індекс прав людини на рівні громад».
Назва програми «Реагування на порушення прав людини та посилення правової спроможності громадян та правозахисників в Україні» (скорочена назва «Права людини в дії»)
Донор: Агентство США з міжнародного розвитку (USAID)
Тривалість проєкту: 1 травня 2022 – 31 серпня 2023.
Географічне охоплення: регіональний рівень
Цільова група: правозахисні та інші неурядові організації місцеві органи влади та органи місцевого самоврядування, місцеві ЗМІ, мешканці громад.
Партнери: правозахисні та інші громадські об’єднання, що здійснюють моніторинг дотримання прав людини та діяльності органів місцевого самоврядування.
Для кого
Організація що подається на конкурс має відповідати наступним обов’язковим вимогам:
-
бути офіційно зареєстрованою зі статусом юридичної особи на території України;
-
мати статус неприбуткової або благодійної організації (коди неприбутковості 0032, 0034, 0036, 0038, 0039 або 0048);
-
мати відповідних фахівців та персонал проєкту для його реалізації.
Сума
Бюджет : 1 825 000 грн.
Терміни
До 24.03.2023 потенційні учасники можуть звертатись з письмовими запитами щодо конкурсу competition@helsinki.org.ua.
Пакет документів організаціями подається до 28 березня 2023 року, 18:00 за Київським часом в електронному вигляді на електрону адресу competition@helsinki.org.ua.
Умови:
Пріоритетні активності в рамках Проєкту:
-
Проведення моніторингу забезпечення прав людини органами місцевого самоврядування за методологією «Місцевий індекс прав людини» в одній або декількох громадах в наступних сферах:
-
безпека в громаді;
-
гідний рівень життя;
-
право на здоров’я;
-
навколишнє природне середовище;
-
право на освіту та участь в культурному житті громади;
-
право на працю;
-
добре врядування
* (перевага надаватиметься проєктам, що включатимуть моніторинг за всіма напрями МІПЛ.
-
Підготовка аналітичних матеріалів за наслідками проведеного моніторингу забезпечення прав людини органами місцевого самоврядування.
-
Підготовка рекомендацій органам державної влади, органам місцевого самоврядування щодо забезпечення прав людини на рівні громад.
-
Підготовка та реалізація адвокаційних кампаній з забезпечення прав людини на місцевому рівні.
-
Адвокатування розробки місцевих програм з забезпечення прав людини.
Реалізація проєкту повинна обов’язково включати моніторинг за методологією «Місцевий індекс прав людини».
До оголошення додаються формати документів, які є обов’язковими для подання організацією, а саме: опис проєкту, робочий план, бюджет, форма оцінки ризику та відповідальності субгрантера.
Пакет документів організаціями подається до 28 березня 2023 року, 18:00 за Київським часом в електронному вигляді на електрону адресу competition@helsinki.org.ua.
Організація повинна надати:
-
Опис проєкту.
-
Опис робочого плану.
-
Бюджет.
-
Форму оцінки ризику та відповідальності субгрантера.
-
Листи підтримки, що підтверджують партнерство з органами місцевого самоврядування — актуальні на дату оголошення конкурсу. Відсутність даного документу є підставою для дискваліфікації заявки за формальними умовами.
-
Свідоцтво про реєстрацію або витяг.
-
Витяг про внесення організації до Реєстру неприбуткових організацій з зазначенням коду неприбутковості.
-
Статут (у форматі PDF).
-
Резюме команди проєкту (основна команда проєкту).
-
Банківські реквізити (довідка з банку).
-
Підтвердження реєстрації в системі System for Award Management (SAM) www.sam.gov.
Заявка повинна бути подана одним пакетом документів, не потрібно архівувати файли, чи використовувати файлообмінні ресурси. За цим Запитом подання заявок у паперовому вигляді не передбачається. У темі повідомлення має бути зазначено “Заявка на субгрант назва організації дата”.
Форма заявки на отримання субгранту має бути подана у форматі Microsoft Word, з одинарним відступом, шрифтом Times New Roman, розмір 12. Бюджет має бути поданий у форматі Microsoft Excel.
Оголошення про відкритий конкурс_ USAID_14.03.2023
SAM_Quick_Start_Guide_for_Getting_a_Unique_Entity_ID
Формат_проектної_заявки_проект_УГСПЛ_USAID_14.03.2023
Бюджет_субгрант_УГСПЛ_USAID_14.03.2023
Брендування
Організація зобов’язана забезпечити:
-
згадування у публічних виступах або інтерв’ю виконавців Проєкту на заходах, які повністю або частково фінансуються на кошти Програми «Права людини в дії», що реалізується за підтримки Української Гельсінської Спілки з прав людини.
-
вказування у будь-яких творах (в тому числі аудіовізуальних), публікаціях та документах, створених у рамках виконання Програми «Права людини в дії», що реалізується за фінансової підтримки Української Гельсінської Спілки з прав людини.
-
розміщення логотипів УГСПЛ на примірниках будь-яких творів, публікацій та документів створених у рамках виконання Програми «Права людини в дії».
Організація зобов’язана надати УГСПЛ право на безоплатне невиключне і невідкличне право використання указаних вище творів на території України чи будь-якої іншої держави, а також на використання цих творів повністю або частково у збірках, перекладах та інших похідних творах.
Можливості
Фінансування може передбачати:
-
виплату заробітної плати штатних працівників організації та грошової винагороди працівників, які працюють за угодами цивільно-правового характеру та виконують обов’язки, що належать до реалізації проєкту;
-
грошової винагороди працівників та консультантів, які працюють за угодами цивільно-правового характеру, та тих, хто працює як фізичні особи — підприємці, обов’язки яких безпосередньо належать до проєктної діяльності;
-
виплату додаткових витрат, які з’являються внаслідок виплати заробітної плати, грошової винагороди, послуг, які можуть бути розцінені як додаткове благо згідно з національним законодавством (єдиний соціальний внесок (ЄСВ), інші податки);
-
товари/послуги, які забезпечують виконання проєктної діяльності (наприклад, відрядження, юридичні послуги, проведення заходів з навчання персоналу)
-
адміністративні витрати організації (банківська комісія, оренда приміщення, комунальні послуги, витрати на інтернет-зв’язок, канцелярські товари для офісу тощо).
Пріоритетом є бюджетування програмної діяльності. Адміністративні витрати, в т.ч. заробітна плата штатних працівників та інших працівників, які виконують адміністративні функції проєкту, з урахуванням всіх видатків, мають бути обґрунтованими та не перевищувати проєктні витрати.